Перший крок

Українські тенісисти успішно провели важливий матч в плей-офф Першої групи Кубка Девіса, перегравши посередню ліванську команду.

В нашому дивізіоні командної першості формула змагальної сесії досить проста. Спочатку, аби розраховувати на підвищення у класі, треба виграти в плей-офф Першої групи, а потім необ хідно вже безпосередньо в Першій групі здобути перемогу, щоби вийти в елітну групу топ-16 Кубка Девіса. Минулого року українці пройшли половину цього шляху, перегравши Барбадос, але потім нас зупинив угорський колектив, тому ми не піднялися і не впали, залишившись у знайомій лізі.
У 2023 році «синьо-жовті» здійснили що одну спробу, прагнучи потрапити в топ-16, причому перший іспит хлопці склади успішно. Змагалися ми зі збірною Лівану, яка, звісно, ніколи не диктувала свої умови у світовому тенісі. Ми колись потроху це робили, але ті часи давно позаду. Наразі ж доводиться обмежуватися невеличкими сплесками активності, однак у світовій класифікації лише Олексій Крутих, який нещодавно грав в основній сітці Відкритого чемпіонату Австралії, входить у топ-200 світового рейтингу. Інші хлопці у цій класифікації розташовую що Федерація тенісу України не дає гравцям жодної копійки за матч, хоча Міжнародна федерація (ITF) за гру перераховує 75 тисяч доларів на рахунок ФТУ. Хоча найкращий український тенісист відзначив, що пізніше ФТУ все ж запропонувала кожному гравцю приблизно по 2 тисячі доларі. Це майже за тиждень перебування в розташуванні команди. Звісно, це дуже мало, тому Крутих та інші провідні тенісисти України відмовилися від участі в матчі з Ліваном.
Віце-президент ФТУ Євген Зукін відзначив, що Крутих говорить правду. А усі зазначені гроші йдуть на розвиток тенісу в Україні, тому гравцям першої команди не вистачає (Крутих, Віталій Сачко, Ілля Марченко). Або вистачає, але відрахування будуть мінімальні. На цьому перемовини й закінчилися, тому за Україну грали умовні резервісти: Олександр Овчаренко, Владислав Орлов, В’ячеслав Бєлінський, Ілля Білобородько та Владислав Манафов. Також треба відзначити, що командою не керував Андрій Медведєв, а тренером у звітній зустрічі був Орест Терещук, який керував нашим колективом з 2008 до 2012 року.
Добре, що і в такому складі «синьо-жовтим» вдалося перемогти в польському місті Лешно без зайвих нервів. У перший змагальний день Орлов, який тоді перебував на 385-й сходинці рейтингу АТР, легко здолав Хаді Хабіба, який стоїть на 451-й сходинці. А сенсацією варто вважати звитягу Бєлінського (622), який переграв Бенжамена Хассана (324). Вже в суботу Білобородько та Манафов взяли парну зустріч, а наостанок, коли не було турнірної мотивації, Овчаренко (379) поступився Хассану.
Перемога дала нам шанс змагатися за потрапляння у топ-16, але для цього у вересні поточного року треба переграти ще одного суперника – серйознішого, який програв саме у топ-16 звітної кампанії. Жеребкування відбудеться пізніше, та якщо восени нам вдасться виграти, то вже наступного року Україна боротиметься в елітній групі Кубка Девіса, розраховуючи на великий фінал. В іншому випадку доведеться знову йти знайомою дорогою в Першій групі Кубка Девіса. Звісно, важливими будуть перемовини керівників ФТУ з провідними українськими тенісистами щодо їх участі у вересневій грі. Це якщо перемовини взагалі будуть…

Савелій СТУС

Плей-офф Першої групи
Україна – Ліван – 3:1
03.02.2023
Орлов (Україна) – Хабіб (Ліван) 6:4, 6:2

Бєлінський (Україна) – Хассан (Ліван) 6:4, 2:6, 6:4
04.02.2023
Білобородько/Манафов (Україна) – Хассан/Ібрахім (Ліван) 6:4, 6:3
Хассан (Ліван) – Овчаренко (Україна) 7:5, 7:6