Перший «діамант» Ярослави

Минулого тижня фінішувала «Діамантова ліга», головний трофей якої в секторі для стрибків у висоту виграла Ярослава Магучіх.

Попередні дванадцять етапів елітної серії легкоатлетичних турнірів були фактично відбірним етапом для визначення складу учасників вирішальної суперечки в Цюриху, де була можливість розраховувати на хороші призові гроші – вдвічі чи втричі більші, аніж на звичайному етапі. Однак 30 тисяч доларів за перше місце у Швейцарії не стали великою спокусою для окремих спортсменів, які забажали пропустити елітний старт. Тому в окремих видах організаторам довелося заповнювати вакантні місця з допомогою атлетів, які в рейтингу «Діамантової ліги» розташовувалися трохи нижче потрібного рівня.
Наявністю спеціального запрошення змогла похвалитися Наталія Стребкова, яка не входила в елітну десятку бігу на 3000 метрів з перешкодами, посідаючи лише п’ятнадцяту сходинку. Та при цьому українка отримала можливість перевірити свої сили серед дуже сильних суперниць. Реально конкурувати з авторитетною групою лідерів не вдалося, однак Наталія завершила змагання з прийнятним восьмим результатом, перегнавши двох конкуренток.
На швидкі ноги також розраховували Анна Рижикова та Вікторія Ткачук, однак на швейцарській арені вони зіштовхнулися майже з усіма найсильнішими спортсменками планети, які звикли долати 400 метрів з бар’єрами. Про що тут говорити, якщо за межею першої трійки опинилася медалістка світової першості Даліла Мухаммад, тому шосте та сьоме місця українок не здивували. Хоча навіть часом проходження дистанції наші дівчата не вразили.
Реально з медальними планами в Цюрих їхала Марина Бех-Романчук, причому наша землячка думала одразу про дві нагороди. Але з масштабними планами довелося попрощатися, оскільки на класичні стрибки у довжину в українки не вистачило моральних та фізичних сил. Тому вона чотири спроби завершила заступами, а двічі вдалося показати лише дуже слабкий результат – максимум 6,50 м. Тому це лише шоста позиція.
Зате того ж вечора у потрійному стрибку Марина зробила фактично максимум, залишивши попереду лише неймовірну Юлімар Рохас. Зі свіжими силами Марина Бех-Романчук полетіла на 14,96 м, але при цьому не треба забувати, що у фіналі «Діамантової ліги» приз отримує лише переможець, а усі інші, починаючи з другої сходинки, це лише усі інші. Хоча пропорційно непогані гроші отримали усі учасники фінальної суперечки в Цюриху.
Залишилося лише згадати про наш основний легкоатлетичний вид – стрибки у висоту. Андрій Проценко став єдиним українцем, який змагався у перший змагальний день, однак хлопець не дістався до «діамантової» мети, показавши слабкий результат 2,24 м. А головною зіркою України у Швейцарії стала Ярослава Магучіх, яка перемогла без будь-яких проблем. Наша авторитетна спортсменка подолала 1,97 м, після чого була можливість змагатися лише з результатом. З третьої спроби Ярослава взяла 2,03 м, а от претензії на 2,06 м запам’яталися лише перспективними стрибками, та жодного разу поперечка не залишилася на своєму місці. Але дебютну перемогу Магучіх на «Діамантовій лізі» ніхто не скасовує!
Для повноцінної конкуренції трохи не вистачало чинної чемпіонки світу Елінор Паттерсон, але хто ж винен, що в плани австралійки у поточному сезоні не зовсім вписувалися «діаманти». Зате другу позицію посіла Ірина Геращенко, яка стала багатшою на 12 тисяч доларів, а символічні 2 тисячі доларів за шосте місце отримала Юлія Левченко. Хоча усім дівчатам доведеться з усього цього добра віддати 20%, про що говорить податкова система зазначеного регіону у Швейцарії.

Петро ЛУЦЕНКО

13-й етап (фінал). Цюрих (Швейцарія)
07–08.09.2022
Чоловіки
Висота
1. Джанмарко Тамбері (Італія) 2,34
2. Джувон Харрісон (США) 2,34
3. Джанго Ловетт (Канада) 2,27
…4. Андрій Проценко (Україна) 2,24
Жінки
3000 м с/п
1. Веркуха Гетачев (Ефіопія) 9.03,57
2. Вінфред Мютіль Яві (Бахрейн) 9.04,47
3. Фейт Черотіч (Кенія) 9.06,14
…8. Наталія Стребкова (Україна) 9.32,90
400 м з/б
1. Фемке Бол (Нідерланди) 53,03
2. Джанна Вудруфф (Панама) 53,72
3. Жанів Расселл (Ямайка) 53,77
…6. Вікторія Ткачук (Україна) 54,79
…7. Анна Рижикова (Україна) 55,06
Довжина
1. Івана Вулета (Сербія) 6,97
2. Хадді Санья (Швеція) 6,55
3. Куанеша Беркс (США) 6,54
…6. Марина Бех-Романчук (Україна) 6,50
Потрійний
1. Юлімар Рохас (Венесуела) 15,28
2. Марина Бех-Романчук (Україна) 14,96
3. Шаніка Рікеттс (Ямайка) 14,85
Висота
1. Ярослава Магучіх (Україна) 2,03
2. Ірина Геращенко (Україна) 1,94
3. Нікола Оліслагерс (Австралія) 1,94
…6. Юлія Левченко (Україна) 1,88