Перше розчарування

Група A

Стартова гра чемпіонату світу-2022 принесла успіх еквадорським футболістам, які легко впоралися з господарями турніру – дуже слабкою збірною Катару.

20 листопада
КАТАР – ЕКВАДОР – 0:2 (0:2)
Голи: Валенсія (16, з пенальті, 31).

Матч-відкриття планетарної першості – це особлива подія, однак зазвичай особливість закінчується разом зі стартовим свистком арбітра, після чого приходить сувора реальність… Саме це сталося в Катарі, де місцева команда планувала потішити рідних вболівальників, однак вдалося лише розчарувати глядачів. Підопічні Фелікса Санчеса в неділю грали дуже погано, хоча здавалося, що іспанський фахівець, який працює в Катарі з 2017 року, зможе якісно підготувати команду…
Не підготував. Або футболісти просто перехвилювалися, адже вони вперше зі своєю збірною грали на чемпіонаті світу. Хоча, можливо, не варто шукати складних пояснень… Просто треба констатувати той факт, що раніше Катар не міг пройти кваліфікацію в Азійській конфедерації футболу, що говорить про низький потенціал. А на домашній першості випала можливість зіграти без відбірної сесії, однак цей факт ніяк не зміцнював збірну. Сильніші колективи Азії зазвичай розчаровують на чемпіонатах світу, а тут ми говоримо про ще слабшу бригаду, тому дивуватися насправді не варто. Залишається лише невеликий шанс, що дійсно на команду Санчеса вплинуло зайве хвилювання, а так це чи ні – побачимо в наступних матчах господарів турніру.
Одразу треба сказати, що місцеві вболівальники теж не вразили. Та й тут вести мову про сенсаційну новину не треба, оскільки футбол в Катарі – це зовсім не головний делікатес. Звідси й низька футбольна культура глядачів, які дуже спокійно дивилися на поле 90 хвилин. Хоча варто говорити про менший відрізок часу, адже під час перерви шанувальники футболу почали розходитися, а ближче до фінального свистка публіки стало зовсім мало. Навіть трохи активний фан-сектор збірної Катару частково розчинився. Про футбольну атмосферу нагадували тільки емоційні вболівальники з Еквадору. Вони й отримали винагороду за свою активність!
Шанувальники гостьової команди вже на перших хвилинах відчули радість, коли Еннер Валенсія з близької відстані вразив ворота господарів поля. Однак арбітр взяв паузу, дозволивши відеоасистенту перевірити легітимність голу. Виявилося, що в процесі розвитку атаки, що складалася з чотирьох передач, був зафіксований офсайд. Лише детальний повтор дозволив зрозуміти, що мова йде про положення «поза грою» в момент другого пасу. Теоретично це можливо, однак здивувала графіка VAR, де положення еквадорського гравця визначалося по розташуванню захисника, хоча трохи ближче до лінії воріт знаходився воротар – точніше, його сідниці. Можливо, і в такому трактуванні був офсайд, але певний осад цей момент залишив…
Довго еквадорці не сумували, а змусили суперника помилитись в одному з наступних епізодів. Цього разу Валенсія вибіг на самотнього воротаря, який порушив- правила. Еннер з одинадцяти метрів забив, після чого нападник бездоганно зіграв головою, скориставшись подачею Анхело Пресіадо. Надалі Еквадор відпочивав, а Катар нічого не вигадав в атаці. Єдиний реальний гольовий шанс був у Алмоеза Алі, котрий головою не влучив у ворота, але повтор показав, що був офсайд, тому відеоасистент точно скасував би гол.
Після гри Санчес не приховував розчарування: «Ми провели дуже поганий матч! Не могли віддати чотирьох точних пасів поспіль! Варто визнати, що суперник безапеляційно контролював гру. Гравці перехвилювалися, я не зміг їх правильно налаштувати. Треба робити висновки. Сподіваюся, що у наступному поєдинку ми не розчаруємо уболівальників. Знаю, що моя команда здатна на більше».
Цікаво, що Катар став першою країною-організатором, яка програла в матчі-відкритті мундіалю. А ще треба відзначити, що вперше прем’єрний м’яч на чемпіонаті світу був забитий з пенальті! При цьому 33-річний Валенсія став найстаршим автором першого голу на чемпіонаті світу! А українські вболівальники трохи сумували, адже під час трансляції на екрані не було графіки з часом та рахунком. Представники «Суспільного» говорять про проблему з боку організаторів, які повинні виправити цей недолік.

Ігор КРОВНИЙ