Перша невдача «Будівельника»

Суперліга

Старт чергового туру матчів регулярного чемпіонату подарував два захоплюючих поєдинки. «Дніпро» на своєму майданчику обіграв «Будівельник», завдавши киянам першої поразки в сезоні Суперліги. БІПА перемогла «Черкаські мавпи» в драматичному матчі за овертаймом.

27 матчів поспіль з початку турніру «Будівельник» не зазнавав гіркоти поразки у регулярному чемпіонаті. Перервали цю звитяжну серію баскетболісти «Дніпра». Ключовою стала друга чверть, яку гравці «Дніпра» виграли 23:9. Дніпровці у ці десять хвилин грали агресивніше та активніше в захисті, а в нападі один за одним «летіли» влучні триочкові.
Після великої перерви «Будівельник» сам заграв агресивніше, став задіювати своїх «великих» під щитом і це дало можливість скоротити відставання киян в рахунку до 12 очок перед останньої чвертю. Остаточно інтрига повернулась в четвертій чверті, коли декількома вдалими атаками поспіль «Будівельник» скоротив своє відставання до 6 очок. До останнього кияни залишались на відстані однієї-двох результативних атак від «Дніпра», але господарі втримали перемогу – 78:74. «Будівельник» востаннє програвав 6 лютого 2022 року – поступилися «Хіміку» (68:75) у тогорічному чемпіонаті, який було зупинено через війну.
Найрезультативнішими гравцями команд з 21 очком стали Максим Закурдаєв у «Дніпра» та Павло Буренко у «Будівельника».
«Будівельник» вперше програв в сезоні в 28-му матчі, тоді як «Дніпро» виграв 21 матч при 7 поразках і підвищив свої шанси в боротьбі за срібло чемпіонату.
А в матчі БІПА з «Черкаськими мавпами» забракло 40 хвилин ігрового часу, щоб виявити переможця. Доля матчу вирішувалась в овертаймі, де чудову гру в атаці продемонстрував Ярослав Кадигроб. Форвард БІПИ зі своїх 15 очок 8 набрав саме в додатковій п’ятихвилинці, яку його команда виграла з рахунком 18:10.
«Черкаські мавпи» лідирували протягом більшої частини основного ігрового часу, але втримати перевагу в рахунку в матчі не змогли і поступились в додатковій п’ятихвилинці – 82:90. БІПА здобула важливу перемогу в контексті боротьби за медалі, а «Мавпи» залишилися на своєму місці у турнірній таблиці.

Олександр БОНДАРЕНКО

28.03.2023
«Дніпро» – «Будівельник» – 78:74 (19:16, 23:9, 18:23, 18:26)
БІПА – «Черкаські «мавпи» – 90:82 ОТ (11:16, 19:19, 19:17, 23:10, 18:10)
«Прикарпаття-Говерла» – «Політехніка-Галичина» – 66:78 (20:15, 15:30, 14:23, 17:10)
«Старий Луцьк» – Київ-Баскет» – 76:86 (22:25, 23:22, 11:22, 20:17)