Перевтілення з дилемою

Ліга В. Група 1

Передостанню зустріч у групі Ліги Націй УЄФА наша команда виграла, нокаутувавши збірну Вірменії, завдяки чому ми зберегли шанси на першу сходинку у квартеті та перехід в елітний дивізіон турніру.

24 вересня
ВІРМЕНІЯ – УКРАЇНА – 0:5 (0:1)
Голи: Тимчик (22), Зубков (57), Довбик (69, 84), Ігнатенко (81).

НОВИЗНА
Страшне фіаско на шотландській території стало великою несподіванкою для футбольної спільноти України, але при цьому, є підозра, відчутно здивувався й Олександр Петраков. Наставник «синьо-жовтих», немає сумнівів, провів жорстку бесіду зі своїми хлопцями, хоча також Олександр Васильович подумав й про свої тактичні та кадрові помилки… Вони були! Однак результати «внутрішнього розслідування» ми побачимо в вівторок, 27 вересня, а гра в столиці Вірменії стала окремою історією.
Активна ротація складу, можна говорити з впевненістю, входила в плани тренерського штабу, оскільки провести три гри за сім днів – це дуже серйозне навантаження, до чого наші гравці точно не звикли. Тому повністю оновлений перелік гравців в Єревані не треба вважати наслідком фіаско в Шотландії. Як не крути, а вірменський колектив вважається аутсайдером нашого квартету, проти якого варто використати умовних резервістів, хоча після Глазго важко зрозуміти, хто насправді вважається гравцем основного складу.
З цією дилемою Петракову доведеться розбиратися пізніше, а в суботу наша команда вийшла на поле «Республіканського» в повністю оновленому складі. Наставник з перших хвилин кинув у бій одинадцятьох нових виконавців, а вже після перерви з’явилися деякі хлопці, які пройшли через ганебну поразку на британській території. Завчасно варто сказати, що наша команда якісно провела звітну зустріч, однак її не треба вважати показовою з точки зору вирішального бою на стадіоні в Кракові, адже Шотландія та Вірменія – це команди різного рівня. Саме цей факт доводять наші найсвіжіші результати: Глазго – 0:3, Єреван – 5:0.

НЕБЕЗПЕКА
Хоча не відразу нам вдалося зламати опір команди Хоакіна Каппароса, яка традиційно відштовхувалася від оборони. Попереду господарі поля переважно сподівалися на активність Тиграна Барсегяна, якому намагався допомагати Лукас Селараян. Креативного півзахисника словацького «Слована», якому 29 років, ми знаємо давно, а от Лукас – відносно нове ім’я в збірній Вірменії. Цей 30-річний хлопець взагалі-то аргентинець, який відзначається стабільністю на клубному рівні. Фактично за десять років на дорослому рівні Селараян грав лише в трьох колективах. Починав футбольний шлях футболіст в рідному «Бельграно» (2012–2015), потім був мексиканський «Тигрес» (2016–2019), а з 2020 року Лукас захищає кольори команди «Коламбус Крю» в американській лізі МЛС. Довго він розраховував на виклик у збірну Аргентини, а коли надія на це померла, хлопець взяв громадянство Вірменії, маючи там родинні зв’язки. І восени минулого року Селараян вперше зіграв на рівні національних збірних.
Наразі хлопець грає непогано, але у звітній зустрічі головним двигуном кволої вірменської атаки все ж став Барсегян, однак ці хлопці були відрізані від усієї команди. Тому сподіватися підопічні Каппароса могли лише на довгі передачі та відверті помилки суперника, але й цей нехитрий набір засобів дозволяв сподіватися на гольовий успіх, хоча це мова йде виключно про перший відрізок зустрічі.
Саме на початку гри ми могли отримати певні проблеми. Спочатку помилився Сергій Кривцов, завдяки чому Селараян вийшов на побачення з воротарем, яке завершилося перемогою Андрія Луніна. Пізніше на хорошій ударній позиції опинився Ваан Бічахчян, але цього разу небезпечний удар заблокував Тарас Качараба. Бічахчян за кілька хвилин перспективно бив зі штрафного, коли Лунін не зміг зафіксувати м’яч, але першим до «кулі» встиг Віталій Миколенко.

ПЕРЕМОГА
Добре, що на цьому гольові моменти вірменської команди закінчилися. Майже закінчилися. Надалі українська оборона, де працювали Ілля Забарний, Кривцов та Качараба, не помилялася, а гра поступово посунулася на половину поля господарів. Досить швидко непогані атаки могли принести нам успіх, але спочатку Віктор Циганков здалеку не влучив у ворота, а пізніше його «постріл» з гострого кута нейтралізував Давид Юрченко. Потім прийшов гол, який змайстрували Миколенко та Циганков, після чого результативний простріл зробив Олександр Зубков, а порожні ворота вразив Олександр Тимчик.
До перерви вірмени все ще інколи підходили до наших воріт, однак удар Бічахчяна заблокував Кривцов, а Селараян з-за меж штрафної площі не влучив у ворота. Однак в цих епізодах Лунін особливо не хвилювався. А от на початку другої половини зустрічі Андрій не без проблем впорався з підступним ударом Барсегяна. Тигран за кілька хвилин вийшов на нашого воротаря, однак гострий кут не дозволив розраховувати на влучний удар, а партнери не підтримали форварда, тому перспективний шанс залишився перспективним шансом. Та й потім виявилося, що Барсегян перебував в офсайді, що зафіксував лайнсмен.
Лише після цього ми дійшли до другого голу, який знову зробили Зубков і Тимчик, але тепер хлопці грали інші ролі: фланговий захисник зробив передачу, а влучно пробив Зубков. Другий пропущений м’яч остаточно зламав вірменських хлопців, тому надалі гра йшла по нашому сценарію. Відчутною допомогою став вихід Артема Довбика, який замінив інертного Романа Яремчука. Саме Артем з близької відстані головою забив третій м’яч, а асистував нападнику невтомний Зубков.
Невтомним у той день був й Довбик, який віддав вдалу передачу на Данила Ігнатенка, а той бездоганно пробив здалеку. Наостанок Артем знову забив, коли одним рухом вдалося залишити за спиною одразу трьох суперників, а потім нападник з близької відстані легко переграв воротаря. Результативною передачею у цьому моменті відзначився Микола Матвієнко.
Вже йшла мова про те, що звітний успіх не дозволяє говорити про перевтілення команди, адже попереду у нас сильніший суперник. Однак порцію гарного настрою українські футболісти точно отримали. А тренерському штабу тепер доведеться гарно подумати, кому надати перевагу 27 вересня: потенційно основним футболістам, які погано грали в Глазго, чи умовним резервістам, які в Єревані розбили досить слабкого опонента?

Ігор КРОВНИЙ

Група B1
04.06.2022
Вірменія – Ірландія – 1:0
08.06.2022
Шотландія – Вірменія – 2:0
Ірландія – Україна – 0:1
11.06.2022
Україна – Вірменія – 3:0
Ірландія – Шотландія – 3:0
14.06.2022
Вірменія – Шотландія – 1:4
Україна – Ірландія – 1:1
21.09.2022
Шотландія – Україна – 3:0 (0:0).
Голи: Макгінн (70), Дайкс (80, 87).
24.09.2022
Вірменія – Україна – 0:5 (0:1).
Голи: Тимчик (22), Зубков (57), Довбик (69, 84), Ігнатенко (81).
Шотландія – Ірландія – 2:1 (0:1).
Голи: Хендрі (49), Крісті (82, з пенальті) – Еган (18).