Українські спортсмени на останніх передолімпійських змагання продовжують здобувати ліцензії на головне спортивне свято планети.
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Україна здобула ліцензію на Олімпіаду-2024 у змішаній естафеті 4х400 м у легкій атлетиці за підсумками чемпіонату світу з естафетного бігу, який відбувся на Багамах.
У цій дисципліні Україна в складі Олександра Погорілка, Тетяни Мельник, Данила Даниленка та Анни Рижикової фінішувала другою, поступившись у своєму забігу Великій Британії. Цього виявилося достатньо для здобуття олімпійської ліцензії на Ігри у Парижі.
До речі, Україна другу Олімпіаду поспіль матиме представництво у цьому виді естафетного бігу.
Для України це вже 13-та ліцензія на Олімпіаду-2024 у легкій атлетиці. До слова, два бігуни з тих, хто виборював путівку на Ігри на ЧС з естафетного бігу – Данило Даниленко та Анна Рижикова – виступатимуть у Парижі в особистих стартах, оскільки виконали нормативи.
Україна зберігає шанси здобути олімпійські ліцензії в інших видах естафетного бігу за світовим рейтингом. Їхні імена будуть визначені 30 червня: на кожній дистанції за рейтингом відберуться по дві найкращі збірні, що ще не мають квоти.
СТРІЛЬБА ІЗ ЛУКА
Україна здобула першу ліцензію на Олімпіаду-2024 у стрільбі з лука. За результатами європейського кваліфікаційного турніру її виборов Михайло Усач.
Заключна стадія відбору на Олімпіаду-2024 у стрільбі з лука розпочалася з європейського кваліфікаційного турніру, який приймав Ессен. За результатами кваліфікації у чоловічому та жіночому турнірі боротьбу за ліцензії змогли продовжити двоє українців: Анастасія Павлова вийшла до чвертьфіналу у жіночому турнірі, а Михайло Усач у чоловічому.
Для здобуття ліцензії українські лучники мали потрапити до топ-3 за підсумками змагань. При цьому спортсмени з однієї країни не могли здобути більше однієї квоти в чоловічому або у жіночому турнірах. Вибороти олімпійську ліцензію зміг лише Усач. У чвертьфінальному матчі він переміг срібного призера Ігор у Токіо Мауро Несполі: програючи 2:4, український лучник зміг виграти наступні два сети та закінчив протистояння з рахунком 6:4.
Виходу у півфінал Усача виявилося достатньо для здобуття ліцензії: до цієї стадії пройшли два стрільці з Нідерландів. Тоді як представник однієї країни не міг здобути більше однієї ліцензії.
Михайло Усач раніше ще не змагався на Олімпійських іграх.
ВЕСЛУВАННЯ
Україна здобула сьому перепустку на Олімпіаду-2024 у веслуванні на байдарках і каное. Марія Повх виборола квоту для України у байдарці-одиночці на дистанції 500 метрів.
Перепустку до олімпійського Парижу здобуто в угорському Сегеді, де завершився європейський ліцензійний турнір з веслування на байдарках і каное. Це була остання можливість вибороти ліцензії на Олімпіаду-2024 у каное-спринті: в одиночках їх здобували топ-2 учасники фіналу А.
У підсумку українська веслувальниця здобула перемогу у фіналі, випередивши 6-разову чемпіонку світу Анежку Палоудову з Польщі на 0.06 секунд.
На попередніх Олімпіадах у 2016 та 2021 роках Україну у байдарці-одиночці на дистанції 500 метрів представляла саме Марія Повх. Тоді вона дійшла до фіналу В і посіла 15-те місце на турнірі.
БАДМІНТОН
Українська бадмінтоністка Поліна Бугрова кваліфікувалася на літню Олімпіаду-2024 у Парижі.
Відбірковий період у цьому виді спорту завершився 28 квітня.
Додаткова олімпійська кваліфікація до одиночних жіночих змагань із бадмінтону на Олімпіаді відбувалася за рейтингом Світової федерації бадмінтону (BWF). Бугрова посіла в ньому 74-те місце. Поліна стала єдиною українкою в межах топ-100 олімпійського рейтингу.
Бадмінтон – 18-й вид спорту, в якому Україна буде представлена на Олімпіаді 2024 року.
Представництво атлетів України на Олімпіады-2024:
18 – футбол
16 – легка атлетика
9 – стрибки у воду
8 – фехтування, веслування
7 – художня гімнастика
6 – спортивна гімнастика
5 – стрільба
4 – плавання, боротьба
3 – академічне веслування
2 – велоспорт, артистичне плавання
1 – бокс, сучасне п’ятиборство, важка атлетика, стрільба з лука, бадмінтон.