U-18
Юнацька збірна України (U-18) з двох перемог стартувала на турнірі чемпіонату світу у Дивізіоні 1A. Українським хокеїстам вдалося здолати ровесників із команд Японії (4:1) та Данії (3:1). Це другий за статусом Дивізіон після Вищого у світовому рейтингу юнацького хокею. У цій віковій категорії в України найвищі хокейні позиції. Чемпіонат світу у Дивізіоні 1A U-18 триватиме з 14 по 20 квітня, суперниками українців, крім Японії і Данії, також є збірні Німеччини, Угорщини та Австрії. Турнір відбувається у Данії. Переможець групи підніметься до Вищого дивізіону. Остання команда – опуститься в Дивізіон 1В.
Для юнацької збірної України на цьому змаганні може бути два завдання. Максимум – перемога в турнірі і путівка на наступний сезон до елітного дивізіону юнацького світового хокею. Дуже звабливо звучить, але й конкуренція надзвичайно серйозна. Наступний матч проти команди Німеччини мав би дати відповідь наскільки орієнтир на такі високі цілі є для українських юнаків нині реалістичним. Цей м атч відбувся 17 квітня, у середу ввечері, коли газета вже була передана до друку. Поговоримо про цей та наступні матчі юнацької збірної України на чемпіонаті світу у наступному номері.
Завдання-мінімум для української команди – збереження позиції на наступний сезон у цьому Дивізіоні 1A. Для цього, як зазначалося, треба не посісти останнє,
6-те місце, в групі. До речі, на минулорічному чемпіонаті світу збірна України (U-18) саме цим завданням в першу чергу й переймалася. Тоді ми посіли передостаннє, 5 місце, яке забезпечило нам продовження прописки в Дивізіоні 1A. Цього року, схоже, таких переживать двома стартовими перемогами вдалося уникнути. Між іншим, на аналогічному минулорічному юнацькому турнірі ми поступилися і данцям (1:5) і японцям (1:2 ОТ).
Ці дві теперішні перемоги українців не назвати легкими, але і вистражданими теж їх не назвеш. Все таки цього разу за класом ми переважили своїх суперників.
На стартовий матч зі збірною Японії на початках наклався відбиток хвилювання і обережності. Перший період суперники відіграли по нулях. А от уже в другому наші хлопці взялися до справи. Три шайби без відповіді стали вирішальними в підсумку всього матчу.
Подібний сценарій був і у наступному матчі юнацької збірної України проти господарів турніру, данців. Розійшовшись із суперниками в стартовому відрізку матчу в «суху», у другому українці оформили мінімальну перевагу. Цього вистачило, щоб тримати перебіг поєдинку під контролем, а потім ще і закріпити перемогу. Цікаво, що в кожному із матчів у складі збірної України знайшлися гравці, які взяли на себе бомбардирські функції.У поєдинку з командою Японії дублем відзначився Михайло Гапоненко, а в матчі з Данією – Микита Куліков.
Початок хороший. Психологічно тепер українська збірна може почувати себе спокійно. А далі, звичайно, справа за індивідуальною майстерність і класом.
Перед початком чемпіонату світу тренерський штаб збірної України (U-18) оголосив список хокеїстів, які змагатимуться на турнірі у Дивізіоні 1A. В обоймі тренерського штабу на чолі з Олександром Бобкіним 28 хокеїстів: 3 воротарі, 10 оборонців та 15 нападників.
Варто відзначити, що майже всі юні хокеїсти збірної України, за винятком двох гравців, репрезентують у нашій команді закордонні чемпіонати, переважно юніорські, із 10-ти країн.
Склад збірної України (U-18):
Воротарі: Роман Батіг (HC» Dynamo Pardubice» U20, Чехія), Олександр Левшин («Toronto Red Wings», Канада), Ілля Семеха («Dunaujvаros» AC U21, Угорщина)
Захисники: Микита Боднар, Семен Стасюк (обидва – HC «Poruba» U20, Чехія), Богдан Трущенко («Thurgau» U20, Швейцарія), Микита Бондарєв («Pueblo Bulls», США), Дмитро Савчук («Liepaja Juniors», Латвія), Савелій Сухицький («Aosta», Італія), Даніель Скиба (HC «Slavia Praha» U17, Чехія), Микола Косарєв («Forus/Sandnes» U18, Норвегія), Герман Росстальний («Little Caesars» 18U AAA, США), Владислав Бомазюк («Esmark Stars» 16U AAA, США),
Нападники: Олексій Євтєхов (HC «Dynamo Pardubice» U20, Чехія), Михайло Гапоненко («Stavanger Oilers» U20, Норвегія), Данило Шульга («Genеve-Servette» U20, Швейцарія), Ілля Щербак, Дмитро Мосюк (обидва – «Дніпро», Україна), Андрій Виставкін (HPK U18, Фінляндія), Григорій Біляєв (MSK «Ziar nad Hronom», Словаччина), Данило Кураєв («Forus/Sandnes» U18, Норвегія), Микита Куліков («Oilers» U18 AAA, Канада), Гавриїл Сімчук («Dauphin Kings», Канада), Артем Чепіль («Boston Hockey Academy», США), Ілля Шибінський («Toronto Titans» U18 AAA, Канада), Данило Денисенко (CRAA «Blue» AA, Канада), Родіон Койда («Poruba» U20, Чехія), Ренат Нагнєєв (OHA «Edmonton» U18, Канада).
Тарас СТАШЕНКО
Чемпіонат світу з хокею U-18. Дивізіон 1A
15 квітня
Данія (U-18) – Україна (U-18) – 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Шайби: 26:23 Куліков (Косарєв) – 0:1, 29:42 Ольсен – 1:1, 30:46 Куліков (Денисенко, Трущенко) – 1:2, 44:09 Шульга (Гапоненко, Євтехов – більш) – 1:3
Україна (U-18): Левшин; Трущенко (А) – Косарєв, Шибинський – Г. Сімчук – Р. Койда; Сухицький –
М. Бондарєв, Гапоненко – Євтєхов (К) – Шульга; Бондар (А) – Стасюк, Виставін – Кураєв – Мосюк; Денисенко – Чепіль – Куликов; Розстальний, Щербак.
Тренер Олександр Бобкін
Кидки: 15 (6 + 6 + 3) – 32 (7 + 13 + 12)
Штраф: 10 (4 + 2 + 4) – 10 (4 + 6 + 0)
14 квітня
Україна (U-18) – Японія (U-18) – 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Шайби: 27:44 Євтехов (Гапоненко, Косарєв) – 1:0, 29:11 Гапоненко – 2:0, 31:18 Гапоненко (Шульга, Бондарєв) – 3:0, 48:36 Міура – 3:1, 59:21 Сімчук (порожні ворота) – 4:1
Україна (U-18): Левшин; Косарєв – Трущенко, Шибинський – Г. Сімчук (А) – Р. Койда; Сухицький –
М. Бондарєв, Гапоненко – Євтєхов (К) – Шульга; Бондар (А) – Розстальний, Виставкін – Кураєв – Мосюк; Денисенко – Чепіль – Куликов; Стасюк, Щербак.
Тренер Олександр Бобкін
Кидки: 37 (13 + 18 + 6) – 24 (8 + 9 + 7)
Штраф: 12 (6 + 2 + 4) – 6 (2 + 2 + 2)