Перегорнута сторінка

Четвертий відбірний раунд

Наші теплі сподівання на позитивний результат матчу в Лісабоні «Бенфіка» знищила ще до перерви, коли загальний рахунок дуелі став 5:0 на користь португальського колективу. Цифри на табло більше не змінювалися, тому варто визнати, що кияни без особливих варіантів програли суперечку за місце в групі Ліги чемпіонів.

23 серпня
«БЕНФІКА» (Португалія) – «ДИНАМО» (Україна) – 3:0 (3:0)
Голи: Отаменді (27), Рафа Сілва (40), Нерес (42).

Після 0:2 у Польщі наші шанси на загальний успіх знаходилися у площині теорії, а віра в успіх базувалася лише на патріотичних почуттях. «Вболівальник» відзначав, що пройти далі кияни зможуть лише за неймовірного збігу обставин… Приміром, якби дуже швидко суперник залишився вдесятьох, хоча звітна зустріч показала, що французький арбітр повинен був вилучити двох чи трьох гравців «Бенфіки», аби ми реально могли розраховувати на перемогу з потрібним рахунком.
На жаль, вівторок показав, що «орли» значно переважають динамівців у питаннях кадрового потенціалу, організації колективних дій, командної швидкості… Цей перелік можна продовжувати, згадуючи усі футбольні аспекти, а нашим козирем, можливо, був лише досвід Мірчі Луческу, але тренерський фактор загубився на тлі чеснот португальського клубу.
Румунський наставник перед грою в Лісабоні отримав додаткові проблеми, адже травми отримали захисник Денис Попов та ключовий хавбек Віктор Циганков. Поруч з цими втратами було й повернення Сергія Сидорчука після дискваліфікації, але капітан «Динамо» жодним чином не вплинув на якість командної роботи «Динамо» на відомій арені «Да Луш».
Рідний стадіон додатково надихнув «орлів», які дуже швидко почали створювати гольові моменти біля наших воріт. Спершу Ніколас Отаменді пробивав головою, коли нам допоміг Георгій Бущан, а пізніше воротар зреагував на удар Давида Нереса з близької відстані, причому бразилець пробивав у падінні через себе. Між цими епізодами якісно зі стандарту «стріляв» Алекс Грімальдо, відзначитись голом якому завадила штанга.
Однак протрималися ми лише до середини першого тайму, а потім пішли результативні удари… Рахунок у зустрічі відкрив Отаменді, який все ж з «другого поверху» переграв Бущана. Потім нашого голкіпера розчарував Олександр Сирота. Наш захисник примудрився віддати ідеальну передачу на Рафу Сілву, а той легко переграв Георгія. Після цього «Бенфіка» сформувала швидку контратаку, коли Нерес спокійно пробив з меж штрафної площі, додавши до гольової передачі результативний удар, співавтором якого став Гонсалу Рамуш.
Другий тайм теж запам’ятався грою в одні ворота, про що говорять статистичні дані. Ми жодного разу не потурбували Одіссеаса Влаходімоса, а лісабонський колектив міг доводити рахунок до зовсім неприємного балансу. Однак нам відверто щастило, а кілька разів чудово зіграв Бущан. Тому варто визнати, що «Бенфіка» з таким рівнем гри закономірно проходить в групу Ліги чемпіонів, де киянам не доведеться ганьбитися, а в Лізі Європи ми можемо розраховувати на пристойні результати. Нічого поганого не сталося – треба рухатися далі, обєктивно оцінюючи свої можливості. Кияни в будь-якому випадку вже зробили подвиг, коли пройшли турецький «Фенербахче» та австрійський «Штурм», які за потенціалом нас переважали. Однак «орли» були вищими на дві голови, що доводить характер двох зустрічей та рахунок 0:5.
Домашні стіни також у вівторок допомогли чеській «Вікторії», а от «Црвена Звезда» розчарувала своїх палких шанувальників. Сербський колектив думав, що вищі сили на його стороні, коли в кінці першого тайму Долєв Азіза не переграв воротаря з «точки», але приблизно за десять секунд голкіпер Мілан Борян перекреслив свій подвиг, припустившись помилки, адже Даніель Сундгрен здалеку пробив не кращим чином. А перед фінальним свистком, коли усі готувалися до овертайму, Мілан Павков зрізав м’яч у свої ворота, шокувавши майже 50 тисяч вболівальників на стадіоні в Белграді.
Обов’язково треба додати, що жеребкування групового етапу Ліги чемпіонів відбудеться 25 серпня (це про «Шахтар»), а наступного дня про свою долю дізнаються команди, які пройшли в основний раунд Ліги Європи («Динамо» та, можливо, «Дніпро-1») і Ліги конференцій (можливо, «Дніпро-1»).