Падіння та порятунок

Ліга А

Головним підсумком останнього етапу Ліги націй УЄФА стало фіаско збірної Англії, яка наступний сезон проведе в нижчому дивізіоні, куди також могли впасти французи, але вони Фортуни втрималися в елітній лізі А.

Баталії в групі A1 звершилися тріумфом хорватської команди, яка розпочала цикл з поразки та нічиєї, але потім хлопці Златко Даліча змогли здобути чотири перемоги поспіль, чого вистачило для підсумкової першої сходинки. До речі, невеличкий баланс «+2» в підрахунку забитих та пропущених м’ячів пояснюється саме однією невдачею, адже програла Хорватія з рахунком 0:3. Також треба відзначити, що надалі балканська збірна здобувала мінімальні звитяги, відійшовши від цієї традиції лише наприкінці турніру.
Останнім колективом квартету стала Австрія, яка вдало розпочала шлях у Лізі націй УЄФА, але потім справи пішли геть погано. Наприкінці першості австрійці могли врятуватися, якби переграли Хорватію, однак підопічні Даліча мали свою мотивацію, плануючи посісти перше місце, а також хотілося повернути борг опоненту, бо в уже згаданому матчі стартового туру саме Австрія образила хорватів.
Такий варіант завершення циклу влаштував французів, які змогли зачепитися за третю сходинку, залишившись в дивізіоні А. Мабуть, це символічно, адже команда Дідьє Дешама зараз має статус чинного чемпіона світу, тому було б не дуже гарно, якби титулована збірна вкрай погано зіграла безпосередньо перед початком наступної першості планети.
А от Англія не змогла втриматися в елітній лізі, завдяки чому ми зайвий раз переконалися у тому, що титули – це хороша справа, але на поле виходять не вони, а футбо-лісти, яким потрібно у кожному матчі доводити свій високий рівень. Варто нагадати, що наразі «леви» вважаються другою командою Європи та четвертою силою на планеті, якщо відштовхуватися від ЧЄ-2020 та ЧС-2018.
Фатальною для Гарета Саутгейта стала поразка на Апеннінах, де команди провели дуже неоднорідні 90 хвилин. В першому таймі складалося враження, що на поле вийшли збірні Андорри та Ліхтенштейну, для яких атака – це якась недосяжна планета. Лише після перерви Італія та Англія показали якісний футбол, наполегливо дивлячись в сторону воріт суперника. На три очки реально могли претендувати обидві сторони футбольного конфлікту, але трохи більше пощастило господарям поля. Переможний результат на міланській арені «Джузеппе Меацца» сформував форвард «Наполі» Джакомо Распадорі, котрий якісно вдарив з лінії штрафної площі.
Повноцінно гості прокинулися лише після виходу на поле Джека Гріліша, якого італійці нещадно били по ногах. Хавбек «Манчестер Сіті» при цьому постійно намагався загострювати гру, однак партнери не підтримали хлопця, а один у полі не воїн. Тому тепер англійська команда буде грати в другому дивізіоні Ліги націй УЄФА, куди також впали Австрія та Уельс. А чотири переможці груп ліги А в червні наступного року будуть битися за головний трофей турніру.