Особисте «золото», командне «срібло»

Українська збірна виборола срібну нагороду в командній першості і золоту у вправах з обручем на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики, що відбувся 17–21 травня у столиці Азербайджану Баку.

Срібна нагорода української збірної в командній першості розпочала медальний залік на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики-2023.
На другу сходинку п’єдесталу пошани зійшли спортсменки, що виступали за індивідуальною програмою: Вікторія Онопрієнко, Поліна Каріка, Поліна Городнича, а також команда у групових вправах: Анастасія Возняк, Єва Мелещук, Марія Височанська, Дарина Дуда, Діана Баєва та Єлизавета Азза.
Срібна сума підопічних Ірини Дерюгіної склала 311.800, вперед українки пропустили лише представниць Болгарії (324.500). «Бронза» – у команди Ізраїля (310.200).
В індивідуальному багатоборстві наша Поліна Каріка посіла 5-те місце (123.800). Це найкращий результат українських художніх гімнасток за 9 років на рівні Євро в особистому багатоборстві.
А в заключний день змагань чемпіонату Європи з художньої гімнастики українська збірна озолотилась. На найвищу сходинку п’єдесталу пошани зійшла наша грація Вікторія Онопрієнко, здобувши таким чином першу у кар’єрі особисту нагороду першості континенту, й одразу найвищого ґатунку!
19-річній киянці не було рівних у вправах з обручем, де за свій виступ під «Кармен» вона отримала переможні 33,250, випередивши на 0,65 бала срібну призерку Аді Асю Кац з Ізраїлю.
«Золото», яке виборола Вікторія у столиці Азербайджану, стало для України першою медаллю найвищого гатунку в індивідуальних вправах на чемпіонаті Європи за останні 18 років.
Онопрієнко також посіла 4-те місце у вправах із м’ячем (32.700) та булавами (31.650), а у вправах зі стрічкою стала шостою (29,000).
Наші грації здобули також спеціальну нагороду уже поза спортивними змаганнями. Українська команда у групових вправах стала володаркою нагороди «Team Spirit» («Командний дух»), що було вручено за підсумками чемпіонату Європи з художньої гімнастики.
Її отримали на спеціальній церемонії після завершення змагань у столиці Азербайджану Анастасія Возняк, Єва Мелещук, Марія Височанська, Дарина Дуда, Діана Баєва та Єлизавета Азза.