Спортивна газета "Вболівальник"

Олімпійські перепони

Олімпійська збірна України U-23 у процесі підготовки до футбольного турніру Олімпіади-2024 виборола перемогу на міжнародному турнірі у Франції. У фінальному матчі турніру підопічні Руслана Ротаня здолали у серії післяматчевих пенальті команду Кот-д’Івуару U-20.

У груповому раунді українські олімпійці обіграли Індонезію (3:0), Італію (4:0), Панаму (2:0) та Японію (2:1). Українці посіли перше місце у групі і зустрілися за титул переможця турніру з лідером іншої групи збірною Кот-д’Івуару U-20.
Основний час завершився нічиєю – 2:2, а в серії пенальті сильнішою виявилася збірна України – 5:4.
Будь-яка перемога, навіть у товариському турнірі, надає позитивних емоцій. Але наразі це не має принципового значення. Хоча цей турнір уже має тривалі традиції, у ньому брали участь збірні різного віку, що позначилося на результатах. Олімпійська збірна України була зібрана із старших футболістів, у порівнянні з більшою кількістю учасників. Але й це не є найголовнішим.
За кілька днів до подачі остаточної заявки складу нашої олімпійської команди на участь у футбольному турнірі Ігр-2024 тренерський штаб збірної України перебуває у стані невизначеності кого із футболістів він зможе задіяти в Олімпіаді. Олімпійський футбольний турнір не входить до переліку змагань, які проходять під егідою ФІФА. Відтак клуби, на гравців яких претендують очільники олімпійських збірних, можуть не відпускати своїх футболістів на Олімпіаду без будь-яких наслідків з боку міжнародної футбольної асоціації.
З цього приводу головний тренер олімпійської команди України Руслан Ротань виступив з різкою заявою у ЗМІ. Ротань відверто розповів, що він може зіштовхнутися з серйозними кадровими проблемами під час формування остаточної заявки збірної України (U-23) для участі на Олімпійських іграх 2024 року. І справа не у травмах ключових виконавців його команди, а неоднозначній позиції клубів, де перебувають ці футболісти.
«Маємо відповіді по деяким гравцям з іноземних клубів – більшість з них на Олімпіаду не відпускають. Ми написали листи в українські клуби, але офіційних відповідей досі не отримали. Я регулярно спілкуюсь з тренерами, директорами… На жаль, я не бачу особливого бажання у більшості клубних представників допомагати олімпійській збірній», – цитує наставника канал KDK.
За словами Ротаня, найскладніша ситуація – з «Динамо», яке в цей час гратиме матчі кваліфікації Ліги чемпіонів. Кияни не хочуть відпускати навіть гравців ротації чи новачків.
Відомо, що Ротань просить у «Динамо» Ваната, Бражка, Волошина, Вівчаренка, Нещерета, Михайленка і Брагару. Також головний тренер олімпійської збірної України хотів би розраховувати на гравців «Шахтаря» – Судакова, Бондаренка, Криськіва, Сікана, Очеретька і Фесюна. Але й тут позитивної відповіді від керівництва клубу тренерський штаб Руслана Ротаня не отримав, хоча донецька команда отримала право стартувати відразу у груповому турнірі Ліги чемпіонів і не братиме участі у ці терміни в кваліфікаційних матчах єврокубків. Раніше повідомлялося, про заперечення щодо участі в олімпійському турнірі низки їхніх футболістів від керівництва футбольного клубу «Рух», який до єврокубків не відібрався.
З іноземних клубів попередньо зможуть приїхати лише Трубін із португальської «Бенфіки» і Таловєров з австрійського ЛАСК, але навіть по них ще немає офіційного підтвердження.
Перемовини продовжуються, ситуація має вирішитись найближчими днями.
Футбольний турнір Олімпіади-2024 пройде у Франції з 26 липня по 11 серпня. Офіційну заявку для участі на футбольному турнірі Олімпійських ігор тренерський штаб Руслана Ротаня має сформувати та надати організаторам Олімпіади до 2 липня. Заявка збірних на Ігри складає 18 футболістів. У Парижі чоловічі команди будуть представлені гравцями до 23 років (народжені після 1 січня 2001 року). При цьому кожна команда може заявити трьох футболістів, які перевищують цей вік.

ІЗ ПЕРШИХ ВУСТ

Руслан РОТАНЬ: «Вбивають мрію цілого покоління?»
Головний тренер олімпійської збірної України Руслан Ротань розповів в інтерв’ю Footboom про перемовини з різними клубами щодо молодих футболістів, які мають поїхати на Олімпіаду.
– Багато хто з учасників Tournoi Maurice Revello має шанс потрапити на Олімпійські ігри?
– Саме зараз йдуть досить непрості перемовини з клубами. Маємо відповіді по деяких гравцях з іноземних клубів – більшість з них на Олімпіаду не відпускають. Ми написали листи в у країнські клуби, але офіційних відповідей досі не отримали. Я регулярно спілкуюсь з тренерами, директорами… На жаль, можу сказати, що не бачу особливого бажання у більшості клубних представників допомагати олімпійській збірній. Офіційний привід у клубів є – Олімпіада проходить не в дати ФІФА. Але давайте не забувати, в який час ми живемо і граємо. Давайте пам’ятати, що державні інтереси теж треба враховувати.
– Зрозуміло, що найбільше проблем з «Динамо», яке в дати Олімпіади буде грати матчі кваліфікації Ліги чемпіонів…
– Ми завжди поважали інтереси клубів та йшли їм назустріч. Свіжий приклад – останній турнір. У нас була домовленість з головним тренером «Динамо» Олександром Шовковським про те, що відпустимо гравців його команди після третього матчу. Ми стримали своє слово, незважаючи на деякі кадрові втрати. Схожі ситуації були й раніше, але зараз маємо трохи іншу історію.
Зараз ми маємо розуміти, наскільки важливо для «Динамо» потрапити в основний раунд Ліги чемпіонів. Ми дуже переживаємо за престиж столичного клубу, за його фінансові інтереси, тому, мабуть, не зможемо просити для участі в Олімпіаді гравців «основи». Але в любому випадку, якщо ми не зможемо знайти компромісу навіть щодо запасних виконавців динамівців та їхніх новачків, то це мені та, напевно, і вболівальникам буде дуже важко зрозуміти.
Підозрюю, що двох гравців кияни точно відпустять. Це буде така спортивна хитрість. Адже це дасть їм право перенести матчі як мінімум 1-го туру УПЛ, щоб краще підготуватися до єврокубкових баталій. Але ми хотіли отримати більше гравців зі столичного клубу.
– З «Шахтарем» в цьому плані простіше? Адже «гірники» стартують в Лізі чемпіонів у вересні, та й Суперкубку в цьому році немає…
– Дійсно, я не бачу жодних вагомих причин не відпустити гравців на Олімпіаду з клубу, який стартує в єврокубках восени. Тим більше, коли мова йде про клуб, який так багато робить для країни поза футбольним полем і завжди підкреслює свій патріотизм.
– З «Рухом» теж будуть проблеми? Адже у Францію львів’яни своїх гравців не відпустили…
– Гадаю, що зараз проблем не буде – «Рух» не грає в єврокубках, і, якщо захоче, зможе перенести матч УПЛ. Нагадаю, що ми вибороли таке право для тих клубів, які делегують на Олімпіаду двох та більше гравців.
– Вибачте, але під час спілкування з вами у мене склалося враження, що в найгіршому для вас варіанті ми ризикуємо поїхати на історичну для нас Олімпіаду, як то кажуть, за олімпійським принципом – головне не перемога, а участь…
– Зрозумійте мене правильно – в нас достатньо хороших гравців, ми віримо в них, віримо в ту роботу, яку виконуємо. Але дуже переймаємося тим, що на наших очах вбивають мрію цілого покоління футболістів. І вболівальників. Рік тому ми не просто поїхали на молодіжне Євро, а потрапили там в квартет кращих команд континенту і вперше в історії нашої країни вибороли право зіграти на Олімпіаді. Тепер ми просто вириваємо у клубів кожного з них, щоб гідно представити країну. Кожного дня тренерам олімпійської збірної телефонують та пишуть футболісти. Вони очікують приємних новин, але ми поки не можемо їм нічого відповісти – клуби просто не дають офіційних підтверджень. А вже 2 липня нам потрібно направити офіційну заявку для участі в першому для України футбольному турнірі Олімпійських ігор.

Міжнародний турнір Tournoi Maurice Revello
Фінал
Україна (U-23) – Кот-д’Івуар (U-20) – 2:2 (2:1), по пенальті – 5:4
Голи: Шостак (7), Хлань (31) – Вотро (45+3, 59).
Україна (U-23): Фесюн, Крупський, Салюк, Батагов, Мартинюк, Велетень (Сігеєв, 71), Рубчинський (Кучерявий, 87), Шостак (Очеретько, 56), Хлань, Федор (Ярмолюк, 46), Сікан (к) (Краснопір, 56).
Запасні: Єрмаков, Павлюк, Синчук.
Тренер: Руслан Ротань.
Попередження: Мартинюк (22), Велетень (68) – В. Конате (9), М. Коне (73).

Exit mobile version