Клубні баскетбольні чемпіонати України нового сезону планується розпочати наприкінці жовтня. Передбачається, що змагання відбудуться у двох лігах серед чоловіків. І в одній-двох серед жінок. Про те, яка нині ситуація в українському баскетболі та про можливі перспективи розповів президент ФБУ Михайло Бродський.
«Ми зараз розпочинаємо роботу з клубами, хто у цих умовах може виступати в чемпіонаті України. Не солодко зараз усім, це зрозуміло, але проводити першість ми обов’язково будемо. У нас буде два чемпіонати: Дивізіон А – Суперліга та Дивізіон Б, серед чоловіків та жінок. Раніше у нас було три чемпіонати – зараз буде два. Ми обдумували кілька форматів. Була навіть ідея усіх запустити в одну лігу, а у другій частині поділити на дивізіони, але зробили висновок, що краще розділити сезон на дві ліги за можливостями клубів. Гратимемо без уболівальників, але з обов’язковими онлайн і ТВ-трансляціями та з відповідним медійним супроводом.
Ігри проходитимуть у безпечних місцях за наявності укриття. Тури відбуватимуться у своєрідних «кульках», що ми уже пройшли в умовах карантину, тобто клуби збиратимуться в одному місці, де проводитимуть серію матчів, кожен тур проходитиме десь раз на два тижні. Я думаю, що у кожній лізі буде близько 8–10 команд, стартуватимемо наприкінці жовтня.
Хочу наголосити на тому, що клуби, які виступатимуть закордоном, обов’язково повинні грати і в чемпіонаті України. В іншому разі – це не український клуб. Регламенти змагань зараз розробляються. Всі вони будуть узгоджуватися з клубами чемпіонату та Виконкомом ФБУ.
Якщо говорити про чоловічі клуби, то окрім «Прометея» та «Будівельника» у команд немає потужних спонсорів чи власників. Я потроху допоможу «Черкаським Мавпам», у нас є спонсорський кулак у «Київ-Баскеті», є амбітний «Дніпро», розраховуємо на «Рівне», «Волинь»» та «Житомир», плюс ще кілька команд, є наші сильні активісти у Запоріжжі та Южному – десь таким зараз вимальовується Дивізіон А – Суперліга, там може бути 10 команд. «Тернопіль», на жаль, пропустить сезон. Решта клубів виступатимуть у дивізіоні Б.
Ситуація у жіночому чемпіонаті дещо гірша. Попередньо можу сказати, що команд буде менше. Ми хочемо зібрати дві ліги по 8 команд, але якщо їх буде менше, то об’єднаємо жіночу лігу в один дивізіон. Формат змагань буде ідентичним до чоловічої ліги.
На жаль, багато напрацьованого в українському баскетболі потрібно ставити на паузу. Ми 5–6 років йшли до формування потужного і конкурентного чемпіонату України серед чоловічих та жіночих команд. Зараз ми знову відкотилися мінімум на 3–5 років. Я про те, скільки потрібно часу, аби з нуля, після війни, дійти до рівня конкурентного європейського чемпіонату».
Антон КУЩ