Нульова атака

Груповий етап. 2-й тур

Другий поєдинок на груповому етапі Ліги Європи динамівці також програли, хоча в теорії домашня зустріч з потенційним аутсайдером квартету повинна була принести три очки…

15 вересня
«ДИНАМО» (Україна) – АЕК (Кіпр) – 0:1 (0:1)
Гол: Дьюрчо (8).

Влітку у кваліфікації Ліги чемпіонів кияни пройшли турецький «Фенербхаче» та австрійський «Штурм», програвши потім португальській «Бенфіці», що й привело до переходу в турнір нижчого рівня. Згадуємо ми про це, аби відзначити, що «біло-сині» змінили домашню локацію, адже раніше суперників ми приймали в Лодзі, а тепер динамівці вирішили відвідати Краків. На жаль, міграція всередині Польщі не вплинула на відвідуваність матчів, тому з АЕКом нам знову довелося грати без належної підтримки вболівальників. Хоча, звісно, треба подякувати й нечисленним глядачам на стадіоні імені Юзефа Пілсудського (цей політичний і державний діяч (також маршал) досить ефективно займався відродженням Польщі після Першої світової війни).
Однак проблема «Динамо» полягає не в факторі «дванадцятого гравця». Знову доводиться відзначати, що наша команда продовжує грати фактично без центрального нападника. Мірча Луческу знову погнав вперед Дениса Гармаша, який за 45 хвилин в Кракові запам’ятався тільки незграбним ударом з лінії воротарської площі, коли у нас був один з небагатьох шансів на гол. Не сьогодні і не вчора румунський фахівець намагається зробити Гармаша нападником, однак результат залишає бажати кращого. Все ж не треба забувати, що Денис майже всю кар’єру грав в опорній зоні, а принципово змінити футбольну орієнтацію виконавця вікової групи «30+» – це справа безнадійна або вкрай важка.
Тому 32-річний Гармаш грав лише до перерви, а потім вийшов Артем Бєсєдін, однак й він постійно програвав боротьбу захисникам, тому зачепитися за м’яч біля воріт суперника нам категорично не вдавалося. Як показує досвід, на 20-річного Владислава Ваната наставник також не розраховує, а інших варіантів в атаці немає. Можливо, влітку були думки про розширення когорти нападників, однак іноземці Ібрагім Каргбо, Жерсон Родрігес, Ерік Рамірес та Фран Соль не захотіли залишатися в Україні, знайшовши орендні варіанти. Хоча зовсім не факт, що на цих хлопців розраховував сам Луческу.
Здавалося, що в такій ситуації клуб прикладе максимум зусиль, аби посилити проблемну позицію… Можливо, зусилля й були, але результат – нульовий. При цьому важко повірити, що іноземці категорично не хотіли їхати в нашу країну, адже інші вітчизняні клуби успішно підписали багатьох легіонерів… Динамівці ж у критичний момент взяли двох півзахисників: Владислав Кабаєв прийшов з «Зорі», а Кахім Перріс заради «біло-синіх» припинив співпрацю зі словенським «Копером». За цю команду на старті сезону ямайський гравець встиг провести сім матчів, відзначившись одним голом (результативних передач не було). Які козирі є у 22-річного футболіста – загадка, яку поступово ми зможемо розгадати. Та знову ж треба нагадати, що Перріс – це не чистий форвард, а фланговий півзахисник.
Тому чергову зустріч поточної змагальної кампанії динамівці проводили без реального вістря атаки. В такій ситуації розраховувати була можливість на півзахист, однак Кабаєв лише намагається знайти себе в новому колективі, Віктор Циганков просто перестав прогресувати (чи про регрес можна говорити), а легким світлом в кінці тунелю минулого четверга був лише Віталій Буяльський. Мабуть, символічно, що саме йому вдалося відзначитися голом, однак арбітр, скориставшись допомогою відеоасистента, скасував взяття воріт. Віталій до перерви вдало пробив після передачі Владислава Дубінчака, однак повтор показав, що лівий захисник «Динамо» в найважливіший момент перебував у мінімальному офсайді.
Інших перспективних атак у виконанні киян не було, а згадати варто лише дальній «постріл» Сергія Сидорчука, який не збентежив голкіпера. Також з-за меж штрафної площі одного разу бив Олександр Сирота, однак м’яч пішов вище воріт, а перед цим Олександр працював головою – знову над поперечкою. Переважно ж «біло-сині» демонстрували нульову думку на чужій половині поля, обмежуючись лише навісами та прострілами, до чого гості виявилися готовими. На жаль, безнадія в атаці простежувалася і на контратаках, і в позиційних спробах пройти оборону опонента. Важко було дивитися на усе це…
Друга команда кіпрської першості, яка влітку переграла «Дніпро-1» (2:1, 3:0), також не вразила в атаці, однак підопічні Хосе Луїса Ольтри переможний гол сформували. АЕК досяг мети на початку зустрічі, коли Ілля Забарний поклав на газон Віктора Олатунджі, а зі штрафного влучив у «дев’ятку» наших воріт Адам Дьюрчо. Швиденько гості збиралися подвоїти перевагу, а героєм епізоду міг стати Іван Трічковський, та його вбивчий удар встиг заблокувати Томаш Кендзьора. Також Іван прагнув забити головою – знову вище воріт.
Вже за мінімальної переваги кіпрський колектив відверто грав від оборони, розраховуючи на контратаки, але Денис Бойко після перерви відверто нудьгував. Хвилювався лише Кенан Піріч, оскільки кияни часто підходили до його володінь, та це були «холості постріли», а реально розраховувати бодай на нічию динамівці не могли. Ніхто не скаже, що кияни грали без характеру… Він був. І бажання було. Однак вміння та оригінальні кроки в атаці не спостерігалися. Прикро…
Треба зазначити, що минулого тижня в Лізі Європи було проведено лише 15 матчів, оскільки довелося посунути зустріч «Арсенал» – ПСВ. Як виявилося, силові структури не змогли надати відповідних людей для безпечного проведення дуелі, оскільки усі правоохоронні сили займалися траурними заходами після смерті Королеви Великобританії Єлизавети II. Англійський та нідерландські колективи зустрінуться 20 жовтня – це між четвертим та п’ятим турами групової стадії Ліги Європи.

Володимир СІРИЙ