Нові пріоритети

Перший груповий етап

Перемога наших хлопців в Північній Македонії над місцевою збірною принесла лише моральне задоволення, а тепер треба серйозно налаштовуватись на умовно домашню зустріч з Іспанією, у якій нам, м’яко кажучи, не завадить перемога.

ПЕРЕМОГА ДЛЯ ПРЕСТИЖУ
Візит у Скоп’є до аутсайдера нашого квартету потенційно не вважався проблемою для української команди, яка повинна була на класі долати досить посереднього опонента. Ми змогли досягти поставленої мети, однак легкою прогулянкою обмежитись не вдалося. Повноцінно налаштувалися на гру «синьо-жовті» лише в першій чверті, яку пощастило виграти з солідним запасом міцності – «+14».
Цей відрізок відзначив й наставник нашої збірної Айнарс Багатскіс: «Хлопці розпочали гру дуже добре, швидко рухали м’яч та влучили всі кидки. Можливо це була найкраща чверть моєї команди у моєму житті. Зрозуміло, ми не могли так продовжувати, витративши одразу багато енергії. Тому в підсумку можна сказати, що я задоволений перемогою, а помилки будемо виправляти».
Тієї енергії, як виявилося, у нас насправді не дуже багато, про що говорять дві програні чверті, а на останній відрізок матчу ми вийшли з невеликою перевагою – «+4» (57:53). За кілька хвилин, що приємно, українці мали «+12» (69:57), але потім прийшов ганебний період зустрічі – майже шість хвилин наша команда провела без влучних кидків! А за 30 секунд до сирени суперник підійшов до нас відстань однієї результативної атаки (71:68). Добре, що Святослав Михайлюк влучив два штрафних кидки, а ще краще, що у відповідь македонці промахнулися, після чого інтрига померла. Може, добре, що тренерському штабу вдалося побачити негативні моменти в роботі колективу, але виправляти їх треба швидко… Хоча не варто забувати, що у Скоп’є українці частково берегли сили, аби віддати себе повністю у четвер на латвійському майданчику.
Також треба сказати, що в Північній Македонії наш заокеанський представник з «Торонто» встановив особистий рекорд – 24 очки! Так багато за національну збірну Михайлюк ще ніколи не закидав! Попереднє досягнення вдалося перевершити на один влучний кидок, а ті 22 бали Святослав набрав у вересні 2018 року (це відбір на чемпіонат світу-2019), коли ми сенсаційно переграли Іспанію (76:65), яка пізніше стала чемпіоном світу, залишаючись у цьому статусі донині.

Є ЩО ВТРАЧАТИ
В четвер, 7 липня, «синьо-жовті» знову зіграють з піренейцями. Раніше здавалося що у цій зустрічі ми нічого не можемо втратити: переможемо – чудово, програємо – з цим можна жити, враховуючи рівень спротиву… Однак нещодавня звитяга в Тбілісі грузинської команди над іспанцями принципово змінила баланс сил на майбутнє. Ми ж думали, що зможемо обійти збірну Грузії в будь-якому випадку, а тепер для цього треба перегравати Іспанію!
А для чого обходити, якщо все одно три команди проходять далі? Дійсно, місце не має значення, а мають значення перемоги. Грузія вже пройшла у наступний раунд в балансом виграних та програних матчів 2/2. Іспанія поки що має 2/1, а матиме 3/1 у випадку перемоги 7 липня. Ми ж у такому випадку підемо далі з невтішним показником 1/3.
Треба відзначити, що результати матчів з македонцями не враховуються, оскільки у групі Н просто не було четвертої збірної через дискваліфікацію росіян.
Саме з представниками цього тріо ми об’єднаємося у другому раунді відбору на ЧС-2023, а в наш секстет прийдуть Італія (3/1), Ісландія (3/1) та Нідерланди (0/4). На планетарну першість вийдуть три найкращі команди. І уявіть, що ми матимемо, коли у трьох команд вже буде по три перемоги, у Грузії – дві, а у нас – одна. Тоді доведеться перегравати усіх, аби претендувати на місце у першій трійці. А шанс на локальну помилку у нас буде, якщо в четвер вдасться неприємно здивувати іспанців в столиці Латвії.
На квартет В теж треба звернути увагу, бо й він перетворився на тріо через відсторонення білорусів.
Наразі вже можна сформувати групи наступного раунду з показниками перемог та поразок. Хоча, як зазначалося, ще невідомий підсумковий баланс Іспанії та України…
Отож, вимальовується наступна картина:
Група I: Греція (3/1), Латвія (3/1), Туреччина (2/2), Бельгія (2/2), Сербія (1/3), Великобританія (1/3).
Група J: Німеччина (5/1), Фінляндія (5/1), Словенія (4/2), Ізраїль (3/3), Швеція (2/4), Естонія (2/4).
Група K: Франція (5/1), Литва (5/1), Чорногорія (4/2), Чехія (3/3), Боснія і Герцеговина (3/3), Угорщина (3/3).
Група L: Італія (3/1), Ісландія (3/1), Грузія (2/2), Іспанія (3/1 або 2/2), Україна (1/3 або 2/2), Нідерланди (0/4).

Савелій СТУС

Група G
01.07.2022
Україна – Грузія – 79:66 (23:20, 24:14, 13:10, 19:22).
УКРАЇНА: Михайлюк (16 + 6 підбирань), Петров (3), Пустовий (8 + 6 підбирань), Зотов (2), Сидоров (4); Ткаченко (9 + 5 підбирань), Лукашов (6 + 5 передач), Крутоус (2), Бобров (17 + 8 підбирань), Санон (8 + 6 передач), Скапінцев (4).
Головний тренер Айнарс Багатскіс.
04.07.2022
Північна Македонія – Україна – 68:73 (21:35, 16:12, 16:10, 15:16).
УКРАЇНА: Ткаченко (6), Михайлюк (24), Павлов (4 + 5 підбирань), Скапінцев (5 підбирань), Сидоров (8 + 5 підбирань); Крутоус (6), Бобров (6), Кравцов (3 + 6 підбирань), Петров, Санон (10), Ковальов (4 + 6 підбирань), Зотов (2).
Головний тренер Айнарс Багатскіс.

Турнірне становище
1. Грузія  10
2. Іспанія  9
3. Україна  8
4. Північна Македонія  6