Невтішний старт Соболя

У звітному турі французької першості дебютний матч за «Страсбург» провів Едуард Соболь, а зимовий новачок «Марселя» Руслан Малиновський вже традиційно розпочинав гру з перших хвилин.

ПОРАЗКА
Нещодавно, 23 січня, Соболь залишив бельгійський «Брюгге», де отримував мало ігрової практики, а вже 29 січня українець вперше надягнув футболку «Страсбурга» в офіційному матчі. Варто нагадати, що французький клуб віддав за гравця 2,5 мільйони євро, а наш земляк підписав контракт до середини 2026 року. Керівники команди не приховували, що шукали ефективного лівого захисника, тому й не може дивувати той факт, що Едуард миттєво отримав місце у стартовому складі.
Минулого тижня «Страсбург» вдома приймав «Тулузу», коли вболівальники сподівалися на максимальний результат. Все ж не варто забувати, що раніше підопічні Матьє Ле Скорне зіграли внічию з сильним «Лансом» (2:2) та переграли потужний «Ліон» (2:1). То чому ж не продовжили вдалу серію у протистоянні зі звичайним середняком дивізіону, який у попередній зустрічі навіть з «Брестом» не зміг впоратися (1:1)?
Однак дуже швидко довелося господарям поля хвилюватися, адже вже на 18-й хвилині Бранко Ван ден Бомен дозволив гостям відкрити рахунок у матчі. «Страсбургу» пощастило, що в процесі розвитку атаки був зафіксований невеличкий офсайд у автора останньої передачі. Але дуже швидко настрій хлопців Ле Скорне змінився, коли Кевін Гамейро організував вдале побачення з воротарем. Хоча варто говорити точніше, що побачення вигадав молодий захисник «Тулузи» Антоні Руо, який подарував «кулю» досвідченому форварду.
Пройшло лише кілька хвилин, а «Страсбург» вже відповів аналогічною помилкою. Тривіальний навіс з правого флангу не міг загрожувати господарям, однак захисник Фредерік Жільбер зіграв вкрай невдало, після чого Тейс Даллінга без спротиву пробив голкіпера. Нідерландський форвард по перерві оформив дубль, вдало зігравши на другому поверсі, а якісним навісом відзначився Рафаел Ратао, який в сезоні-2018/19 трохи пограв за «Зорю». Даллінга, до речі, реабілітувався за помилку на першому відрізку зустрічі, коли саме його дотик дозволив лайнсмену зафіксувати офсайд.
На той момент результат на користь «Тулузи» був закономірним, адже гості створили більше гольових моментів. «Страсбургу» другий пропущений м’яч дозволив прокинутися, причому господарі змогли створити достатньо загроз, аби розраховувати навіть на перемогу. Однак з реалізацією шансів виникли труднощі, а інколи команді не вистачало посмішки Фортуни. Приміром, коли Хабіб Діалло влучив у стійку. Арбітр до основного часу додав дев’ять хвилин, але повноцінного штурму перед фінальним свистком не було, бо Гамейро зумисне вдарив Стейна Спірінгса, отримавши беззаперечну червону картку.
Соболь залишив поле на 65-й хвилині, коли відбулася заміна. Українець відведений час провів досить стримано, не вирізняючись активними діями, але також не можна сказати, що Едуард випадав з гри. Треба додати, що «Страсбург» у звітній зустрічі грав з трьома центральними захисниками, тому наш хлопець на лівому фланзі міг часто ходити в атаку, проте ефективними прискореннями футболіст української збірної не відзначився.

НІЧИЯ
Головною подією 20-го туру Ліги 1 стала зустріч в Марселі, де місцева команда приймала «Монако» – ще одного претендента на найвищі місця. Саме гості дуже потужно провели стартові 45 хвилин, коли підопічні Ігора Тудора спокійно могли отримати не менше трьох м’ячів, однак монегаски неймовірним чином хибили, навіть коли перед ними залишалися порожні ворота.
Тому присутня логіка в тому, що «Монако» вдалося забити, хоча насправді зробив це гравець «Марселя» Жордан Верету. Півзахисник зазвичай продуктивно діє біля чужих воріт, а тут під час стандарту Жордан вирішив допомогти захисникам. Помічником Верету виявився поганеньким, адже саме від його голови м’яч зрикошетив у власні ворота.
Лише після перерви «Марсель» зміг перебудуватися, а ще допомогла заміна інертного Маттео Гендузі, замість якого вийшов Леонардо Балерді. Тоді й пішли небезпечні атаки, причому часто якісні передачі роздавав Малиновський, але партнери били невдало. Особливо розчарував Нуну Тавареш, який безпідставно тягнув на себе «ковдру», відзначаючись ударами у тих ситуаціях, коли напрошувався пас на партнера.
Не можна не відзначити, що саме «постріл» португальського хавбека дозволив Алексісу Санчесу вдало зіграти на добиванні. Та при цьому претензії до Тавареша залишаються. Також треба сказати, що останній відрізок зустрічі краще провели гості, а от господарі відверто «наїлися», причому сил не вистачило й нашому Руслану, якого тренер замінив на 86-й хвилині. Проте вихід ментального лідера «Марселя» Дімітрі Пайє не дозволив команді організувати штурм воріт суперника. Монегаски були ближчими до другого голу, однак тепер вже вони не кращим чином завдавали вирішальні удари.
Цікаво, що звітний паритет не вплинув на розподіл сил у верхній частині класифікації, адже «Ланс» та ПСЖ також обмежилися нічийними результатами. «Ланс» на полі «Труа» уникнув поразки незадовго до фінального свистка, а зірковий паризький колектив втратив перемогу у доданий арбітром час, коли забив «Реймс». Але щось може змінитися вже найближчими днями, коли відбудуться матчі 21-го туру. «Марсель» зіграє з «Нантом» в гостях, а «Страсбург» спробує взяти очки у протистоянні з «Ренном» на території опонента. Ці зустрічі відбудуться 1 лютого о 20.00 та 22.00 за київським часом.