Несамовиті бразильці

1/8 фіналу

Друга понеділкова зустріч виявилася менш напруженою, аніж попередній матч, де команди билися 120 хвилин, а от Бразилія, не помітивши корейців, уже в першому таймі забронювала собі перепустку до наступного раунду світової першості.

5 грудня
БРАЗИЛІЯ – ПІВДЕННА КОРЕЯ – 4:1 (4:0)
Голи: Вінісіус (7), Неймар (13), Рішарлісон (29), Пакета (36), Пайк Син Хо (76).

Підопічні португальського фахівця Паулу Бенту ще за підсумками групового етапу стрибнули вище голови, випередивши зіркову уругвайську бригаду. Азійському колективу, звісно, пощастило, що довелося проводити останній матч у квартеті проти немотивованих португальців, яких й вдалося переграти. Тому навіть після великої поразки у протистоянні з найбільш титулованою збірною планети сумувати не варто.
Щоправда, Бенту все ж трохи сумував, вирішивши піти у відставку: «Звісно, я розчарований, що ми програли, однак вважаю, що це не трагедія. При цьому я одразу після гри сказав футболістам, що йду. Про це я також повідомив президенту південнокорейської федерації. Прийшов час щось змінювати: мені потрібні нові виклики, а корейській збірній – нові ідеї, з якими прийде інший фахівець. Можу сказати відверто, що ухвалив для себе це рішення ще перед чемпіонатом світу, однак, звісно, ніде про це не говорив, аби не нашкодити команді. Я радий і гордий, що протягом чотирьох років тренував цих хлопців».
Варто припустити, що проти такої збірної Бразилії у корейців не було б шансів з будь-яким наставником. Ця команда приємно вражала ще в групі, а на матчі плей-офф повернувся з лазарету Неймар, якого тренер одразу поставив у стартовий склад. І нападник не розчарував, відзначившись результативною передачею та голом з пенальті, а одинадцятиметровий удар заробив Рішарлісон. Він став автором третього результативного «пострілу», коли допоміг форварду Тьяго Сілва. Четверту гольову атаку завершив Лукас Пакета, скориставшись тонкою передачею Вінісіуса, який розпочав феєрію.
Корейський гол престижу – це удар від Пайк Син Хо з-за меж штрафної площі. І цей акт треба назвати заслуженим, адже хлопці Бенту напрацювали на забитий м’яч, причому можна сказати, що й другий успіх не став би великою несподіванкою. Також й бразильці могли забивати більше, однак 4:1 чи 5:2 – не принципово.
Велика перемога «пентакампеонів» – це все ж помітна подія, адже вони відзначилися чотирма голами на стадії плей-офф чемпіонатів світу вперше з 1998 року. Тоді Бразилія нокаутувала чилійців з аналогічним результатом 4:1. А рекорд мундіалів встановив Тьяго Сілва, який став найстаршим автором результативної передачі на головному турнірі планети – 38 років 74 дні. Бразилець перевершив досягнення відомого камерунського гравця – Роже Мілла відзначився асистом на першості-1990 у віці 38 років 42 дні.

Ігор КРОВНИЙ