Наша група і перспектива

Група Е

У фінальній стадії чемпіонату Європи-2024 збірна України зіграє у Групі E проти Бельгії, Словаччини та Румунії. На думку аналітиків, команда Сергія Реброва зможе пробитися до плей-офф чемпіонату Європи (1/8 фіналу). Для цього потрібно посісти в групі 1–2 місця. Або з 3-го місця увійти до четвірки кращих команд за показниками із шести, що посядуть треті місця в інших групах.

Збірні Групи Е об’єднує одна цікава особливість – всі чотири головні тренери цих команд, у якості очільників ще не брали участі у змаганнях подібного рівня як фінал Євро.
Букмекери після виходу збірної України з футболу до фінального на вихід команди Сергія Реброва до плей-офф Євро-2024 приймаються ставки з коефіцієнтом 1,40. Водночас на те, що українська збірна не зможе вийти з групи, вірогідність визначається менша – 3,00.
Також оцінюється те, що збірна України стане переможцем своєї групи. Ймовірність цієї події оцінюється коефіцієнтом 5,00. Шанси посісти перше місце у квартеті Бельгії – 1,38, Румунії – 9,00, Словаччини – 10,00.

УКРАЇНА

Рейтинг ФІФА – 22
Участь у попередніх Євро – 3 рази
Останній Євро – 2020
Кращий результат на Євро – 1/4 финалу (2020).

Збірна України вийшла на Євро через плей-офф Ліги на
цій.
Головний тренер команди України Сергій Ребров, попри відсутність навичок керманича на фінальних турнірах збірних, все ж має уже певний досвід горнила відбіркового турніра із сильними конкурентами і серії плей-офф без права на помилку.
Не вдаючись тепер в обговорення конкретних персоналій нашої збірної, ви їх всіх і їхні чесноти знаєте, кілька загальних характеристик нашої команди
Попередній склад України на Євро-2024, заявлений ще майже місяць тому, зрештою виявився остаточним – до заявки потрапили усі гравці, що отримали виклик до збірної на етап підготовки (без резервного списку). Це означає, що всіх кандидатів до збірної милували травми, ушкодження чи якісь інші причини, що примусили б тренерський штаб у пожежному порядку шукати заміни. На жаль, в останньому контрольному матчі виникли питання щодо Миколенка.
Другий плюс. Збірна України є за середнім віком однією з наймолодших на Євро-2024. Але одночасно вона є однією із досвідчених. У складі України одразу 17 футболістів, що входили до заявки на минулий чемпіонат Європи-2020. Лише дев’ять гравців вперше потраплять на континентальну першість.
Більше того, навіть із молодого набору фіналу Євро, це вже «обстріляні» бійці. Шість гравців збірної України – півфіналісти молодіжного Євро-2023: Анатолій Трубін, Михайло Мудрик, Георгій Судаков, Володимир Бражко, Владислав Ванат, Максим Таловєров. І вже і з досвідом гри за національну збірну.
А ще у нас є наддосвідчені гравці, яких уже нічим не здивуєш. Для Андрія Ярмоленка це вже 4-й фінал Євро, 3-й – для Тараса Степаненка, Олександра Зінченка та Сергія Сидорчука.
Всі ці обставини дають підстави вважати, що маємо один з найкращих (можливо, що й найкращий) склад збірної за всю її історію. Тепер цей потенціал необхідно по максимуму реалізувати. Нехай щастить!

БЕЛЬГІЯ

Рейтинг ФІФА – 3
Участь у попередніх Євро – 6 разів
Останній Євро – 2020
Кращий результат на Євро – фінал (1980).

Вихід на Євро-2024 з першого місця відбору Групи F (суперники: Австрія, Швеція, Азербайджан, Естонія).
Головний тренер Бельгії з лютого 2023 року – Доменіко Тедеско (Італія, 38 років). Під його керівництвом збірна Бельгії провела 14 матчів, не зазнавши поразки в жодному.
На відміну від інших наших суперників у групі, в складі бельгійців достатньо і досвідчених, і зіркових футболістів. Найбільша зірка – Кевін Де Брюйне («Манчестер Сіті», Англія). Універсальний футболіст, який здатен і організувати атаку, і завершити. Варто згадати й таких наддосвідчених гравців, як Аксель Вітцель («Атлетіко», Іспанія), Ромелу Лукаку («Рома», Італія). Серед молоді варто відзначити Жеремі Доку («Манчестер Сіті», Англія), який провів вдалий сезон в АПЛ.
Одним словом, дуже серйозний суперник, з хорошим підбором виконавців. Розмови про кризу у бельгійській корманді зі зміною поколінь, виглядають, як велике перебільшення.
Все-таки 3-ю позицію у світовому рейтингу збірних просто так не надають. Бельгійці вважаються фаворитами нашої групи, але це не означає, що вони непереможні.
З бельгійцями, як це не дивно, на рівні національних збірних ми ще ніколи і ніде не перетиналися. Так що, матчем 26 червня Україна – Бельгія, буде вписано першу сторінку в офіційні українсько-бельгійські футбольні відносини.

РУМУНІЯ

Рейтинг ФІФА – 46
Участь у попередніх Євро – 5 разів
Останній Євро – 2016
Кращий результат на Євро – 1/4 финалу (2000).

Вихід на Євро-2024 з першого місця відбору Групи І (суперники: Швейцарія, Ізраїль, Білорусь, Косово, Андорра).
Едвард Йорденеску, румунський фахівець, який команду своєї країни очолив наприкінці січня 2022 року. Вихід на Євро-2024 з першого місця групи (не найскладнішої за підбором) є його найбільшим тренерським здобутком у збірній.
У складі Румунії немає яскравого зіркового сузір’я гравців. Виділяють перспективного молодого захисника Раду Дрегушина, який цього сезону дебютував за «Тоттенгем» (Англія). Можна згадати досвідченого півзахисника і капітана команди Ніколае Станчу, який зараз грає в Саудівській Аравії. Очевидно, що румунська збірна робитиме ставку на командну гру. Востаннє ми зустрічалися з Румунією ще 2016-го року.
Україна – Румунія.
Історія протистоянь: (+3, =0, -3).

СЛОВАЧЧИНА

Рейтинг ФІФА – 48
Участь у попередніх Євро – 3 рази
Останній Євро – 2020
Кращий результат на Євро – 1/8 фіналу (2016).

Вихід на Євро-2024 з другого місця відбору Групи J (суперники: Португалія, Люксембург, Ісландія, Боснія і Герцеговина, Ліхтенштейн)
Ще один італійський фахівець в нашій групі, Франческо Кальцона, очолив словаків у липні 2022 року. Вихід на Євро-2024 – його теж найбільший успіх в тренерській кар’єрі.
Якщо виділяти персоналії, то в збірній Словаччини варто згадати досвідченого, який пограв на високому рівні, захисника ПСЖ Мілана Шкриняра. Так само, як і в румунській команді, у словаків є низка футболістів, які грають нині в хороших чемпіонатах і мріють себе проявити з найкращого боку на Євро.
Зі збірною Словаччини теж вже давненько не бачились. Остання наша зустріч була в 2018 році в Лізі націй, і закінчилася для нас неприємністю – 1:4. Так що маємо повернути задавлений боржок.
Україна – Словаччина.
Історія протистоянь: (+2, =3, -2).