Національна вершина Магучіх

Останній кваліфікаційний етап «Діамантової ліги» став дуже вдалим для Ярослави Магучіх, яка виграла в секторі для стрибків у висоту з фантастичним результатом. Саме показник українки надихає перед вирішальною сесією елітної серії турнірів.

МОТИВОВАНА УКРАЇНКА
Наша авторитетна спортсменка завчасно гарантувала собі участь у фінальній частині «Діамантової ліги», однак бельгійська інтрига полягала у протистоянні Ярослави з Елінор Паттерсон, адже саме австралійка здобула «золото» на липневому чемпіонаті світу, а Магучіх тоді опинилася на другій сходинці з аналогічним результатом 2,02 м, але з більшою кількістю спроб. Навряд чи хтось міг припустити, що минулого тижня доведеться фіксувати ще вищі результати…
Про рекордні показники українка почала думати досить швидко, коли прийшло розуміння того, що максимумом Паттерсон стала посередня висота 1,94 м. Ще одна австралійка, гарантувавши собі «бронзу», намагалася боротися за щось більше, але Нікола Оліслагерс взагалі без шансів стрибала на 2,00 м. На ту мить Ярослава вже встигла взяти 1,97 м, а коли на цій висоті помилилися конкурентки, прийшов час для боротьби лише з поперечкою.
Магучіх спочатку взяла 2,02 м, а потім з другої спроби вдалося подолати 2,05 м! Цей результат став найкращим у кар’єрі нашої землячки, яка раніше на відкритих аренах долала тільки 2,04 м. Також 2,05 м – це найкращий показник у поточному сезоні і повторення національного рекорду, який в 1995 році встановила відома Інга Бабакова. Фантастичну висоту Ярослава взяла з невеличким запасом міцності, тому, порадившись з тренером Тетяною Степановою, українка вирішила перевершити світовий рекорд, а на космічні 2,09 м в 1987 році стрибнула легендарна болгарська спортсменка Стефка Костадінова.
Усі три спроби Магучіх на висоті 2,10 м виявились невдалими, але другий стрибок був дуже близьким до мети, тому варто сподіватися, що один з найстаріших рекордів планети, що тримається вже 35 років, вдасться оновити найближчим часом. На це сподівається і Ярослава: «Вже давно ніхто не стрибав на висоті світового рекорду, тож я пишаюся тим, що спробувала взяти 2,10 м. Це було для мене трішки зависоко, проте є відчуття, що я готова стрибати вище, тому в майбутньому усе можливо. При цьому приємно, що вдалося покращити свій найкращий результат. Моє попереднє досягнення 2,04 м трималося з 2019 року, тож прийшов час зробити крок вперед. Перемога в Брюсселі, була, як і всі цього року, для України та українців».

НЕТИПОВИЙ ШВЕД
А найсвіжішим рекордом в легкій атлетиці вважається липневе досягнення Армана Дюплантіса, який на світовій першості-2022 подолав 6,21 м, скориставшись допомогою жердини. В Брюсселі про нове світове досягнення мова не йшла, та дивуватись цьому не варто, бо рекорди кожен місяць не покращуються. А от сенсацією стала поразка шведського атлета, який востаннє обходив стороною першу сходинку ще в серпні минулого року. З того часу Арман здобув 20 перемог поспіль на турнірах різного рівня, але серія перервалася минулої п’ятниці.
Дюплантіс сенсаційно взяв лише 5,81 м, тричі не подолавши 5,91 м, а зробив це філіппінець Ернест Джон Об’єна. Що ж сталося з Арманом? Схоже, хлопець просто забув, що хтось може посунути його з першої сходинки, про що свідчить коментар шведа: «Не думаю, що причиною поразки стала втома. Просто я багато речей зробив погано у технічному плані, припустився нетипових помилок. Можливо, мені був потрібен такий дзвіночок для пробудження, для розуміння того, що на усіх стартах необхідна максимальна концентрація уваги».
Також вперше у поточному сезоні програла Шеллі-Енн Фрайзер-Прайс, яка звикла бігати 100 метрів. Можливо, причина невдачі прихована в невеличкому ушкодженні ямайської спортсменки, якій довелося пропустити попередній етап. А виграла в Бельгії ще одна дівчина з Ямайки – Шеріка Джексон, хоча випередила вона фаворитку лише на 0,01 с. Дюплантіс та Фрайзер-Прайс спробують реабілітуватися на фінальних змаганнях «Діамантової ліги», які заплановані на 7–8 вересня, а прийме дводенний турнір Цюрих. У Швейцарії ми також повинні побачити наших представників, які спробують показати високий результат у кількох дисциплінах: Андрій Проценко (стрибки у висоту), Анна Рижикова, Вікторія Ткачук (обидві – біг на 400 метрів з бар’єрами), Магучіх, Ірина Геращенко, Юлія Левченко (усі – стрибки у висоту) та Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину, потрійний стрибок).

Петро ЛУЦЕНКО

12-й етап. Брюссель (Бельгія)
02.09.2022
Жінки
3000 м з/п
1. Жаклін Чепкоєч (Кенія) 9.02,43
2. Веркуха Гетачев (Ефіопія) 9.03,44
3. Вінфред Мютіль Яві (Бахрейн) 9.08,03
…12. Наталія Стребкова (Україна) 9.28,76
Стрибки у висоту
1. Ярослава Магучіх (Україна) 2,05
2. Елінор Паттерсон (Австралія) 1,94
3. Нікола Оліслагерс (Австралія) 1,91
…6. Ірина Геращенко (Україна) 1,91
…8. Юлія Левченко (Україна) 1,88