На підступах до трофею

1/4 фінала

В чвертьфіналах зустрічалися збірні, п’ять із яких ще до початку Євро-2024 зараховували до головних фаворитів єврочемпіонату. Причому чотири із них мусили протистояти між собою. Драма була неминуча. Не дивно, що долю команд у двох матчах вирішувала серія пенальті, в одному додатковий час.

Іспанія – НІмеччина
Це протистояння відразу охрестили прихованим фіналом. Іспанці і німці найкраще відіграли у групах, не мали великих проблем в 1/8 фіналу. Весь антураж матчу відповідав його значущості. В матчі було показано 15 жовтих карток та одну червону. Іспанці до перерви частіше били по воротах, а німці більше часу проводили з м’ячем, але гра загалом була рівною. Відразу після перерви іспанці додали і Ольмо не схибив зі зручної позиції. Пропустивши, німці активізувалися. Вірц зрівняв рахунок наприкінці матчу, але цей гол і додатковий час виглядали закономірними. Перший серйозний скандал Євро виник на 106-й хвилині, коли Тейлор не призначив пенальті після влучання м’яча у руку іспанця Кукурельї. А коли лотерея пенальті здавалася неминучою, Меріно вдало замкнув верховий навіс. Німцям залишилося нарікати на непризначений пенальті, а ще більше на нереалізовані моменти.

Португалія – Франція
Ще одна пара фаворитів Євро. На відміну від іспано-німецького протистояння, ці грали значно обережніше. Хоча у другому таймі воротарям обох команд доводилося здійснити кілька непростих сейвів. Це їм вдалося благополучно, що природно призвело до овертайму. Під час догравання, схоже, обидві команди, не бажаючи ризикувати, згодні були долю поєдинку перекласти на плечі своїх голкіперів. Лише португальці одного разу влучили у ворота, французи – жодного. Воротар Португалії Кошта у 1/8 проти Словенії став героєм серії пенальті, парирувавши всі 3, які встигли пробити словенці. Героями щодня не стають – цього разу він не відбив жодного, як і його французький колега. Все вирішив один промах Жоау Фелікса. Збірна Франції, на чолі зі своїм лідером Мбаппе, знову не зачарували грою, але вперто рухаються далі.

Англія – Швейцарія
Гра на попередньому етапі збірної Англії, чи не головного в прогнозах фаворита Євро, теж викликала чимало нарікань. Але вони теж уже у півфіналі. Англія трохи більше володіла м’ячем, але зазвичай діяла максимально акуратно. Швейцарцям у швидких контратаках бракувало гостроти. Все ж вони скористалися помилкою захисту суперника відкрити рахунок. За 5 хвилин надали безперешкодно пробити Сака, і знов настала рівновага. В овертаймі обидві команди намагалися щось придумати для перемоги, але не за будь-яку ціну. В серії пенальті акуратність англійців стала їм в нагоді. Акуратно розкладали м’ячі по кутам. В швейцарців помилився один з найкращих їхніх гравців на турнірі Аканджі. Так буває.
НІдерланди – ТуреЧЧина
Збірну Туреччини можна назвати одним із головних відкриттів Євро. Могли вони досягти успіху і цього разу, але на заваді став більш досвідченіший колектив Нідерландів. Починалося для турків усе добре, вони першими забили гол, але потім перспектива чудесного виходу до півфіналу психологічно їх підкосила. Спроба грати за результатом закінчилася невдачею. Спроба відігратися наприкінці – теж.

5 липня
ІСПАНІЯ – НІМЕЧЧИНА – 2:1 (0:0). д.ч.
Голи: Ольмо (51), Меріно (119) – Вірц (89)
Вилучення: Карвахаль (120+6).
ПОРТУГАЛІЯ – ФРАНЦІЯ – 0:0. с.п. 3-5
6 липня
АНГЛІЯ – ШВЕЙЦАРІЯ – 1:1 (0:0). с.п. 5-3
Голи: Сака (80) – Емболо (75)
НІДЕРЛАНДИ – ТУРЕЧЧИНА – 2:1 (0:1)
Голи: Де Врей (70), Мюлдюр (76) – Акайдин (35)
Вилучення: Їлдирим (90+6).