Спортивна газета "Вболівальник"

Момент істини

27-й тур

Чемпіонат Української прем’єр-ліги виходить на фінішну пряму. Боротьба на різних поверхах турнірної таблиці досягла своєї кульмінації, інтрига загострюється. На багато питань – хто є хто, відповідь ми отримаємо лише в останньому турі змагань. Ситація часто непередбачувана.

19 травня
«ДНІПРО-1» (Дніпро) – «КОЛОС» (Ковалівка) – 2:1 (0:1)
Голи: Довбик (57), Сарапій (90+4) – Мякушко (45+1).
«ВОРСКЛА» (Полтава) – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 1:0 (0:0)
Гол: Степанюк (57).
«ШАХТАР» (Донецьк) – «ВЕРЕС» (Рівне) – 2:1 (1:0)
Голи: Зубков (35), В. Шарай (74), Матвієнко (83).
20 травня
«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – «МИНАЙ» – 0:1 (0:0)
Гол: Гечев (61).
«ЗОРЯ» (Луганськ) – «ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 2:0 (1:0)
Голи: Бражко (21 з пенальті), Н. Русин (81).
«ОЛЕКСАНДРІЯ» – «ДИНАМО» (Київ) – 1:5 (1:2)
Голи: Сігеєв (40) – Андрієвський (17), Ванат (32), Вівчаренко (73), Логінов (77 автогол), Н. Волошин (88).
21 травня
«МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) – «МЕТАЛІСТ» (Харків) – 2:0 (0:0)
Голи: Безуглий (58), Чирук (67).
«РУХ» (Львів) – «ЛЬВІВ» – 2:0 (0:0)
Голи: Сімінін (77 автогол), Руніч (85).

На жаль, деякі матчі 28-го туру закінчилися 24 травня, в середу, уже після передачі цього номера газети до друку. У тому числі і один із ключових поєдинків у розподілі нагород чемпіонату «Зоря» – «Шахтар» (букмекери на цей матч віддавали перевагу «гірникам»). Ви ці результати, на відміну від мене, вже знаєте, можете самостійно відкорегувати ситуацію в турнірній таблиці відповідно до останніх здобутків. Потім до цього повернемося, а поки що огляд подій ще 27-го туру чемпіонату УПЛ.
Лідери, які ведуть боротьбу за розподіл нагород першості всі здобули по три очки. У непростих протистояннях, але перемогли.

Шлях до нагород
«Шахтар», «Дніпро-1» і «Зоря» витримують темп змагання за нагороди чемпіонату. «Гірникам» і дніпрянам тільки наполеглива «миролюбність» «Олександрії» кількома матчами раніше порушила переможну ходу. Цим скористалася «Зоря», щоб відчути навіть «золотий присмак» у своїх сподіваннях. Луганці вже здобувають сьому перемогу поспіль. Але справжня вартість цього переможного марафону значною мірою залежатиме від результату матчу наступного 28-го туру з «Шахтарем». Як і від матчу «Дніпра-1» з «Ворсклою». Їхні результати ви уже знаєте. Тому немає сенсу зупинятися докладно на перепетіях матчів лідерів у турі 27-му. Могли і втратити очки. Перемоги заслужені, але всі змогли їх досягти лише в кінцівках матчів. Для «Шахтаря» у зустрі з «Вересом» переможний м’яч забив на 83 хвилині Микола Матвієнко (2-й гол в чемпіонаті для захисника) після вивіреної передачі Ярослава Ракицького (так звана, культура пасу у нього нікуди не поділась). «Зоря» остаточно забезпечили собі вікторію, коли на 81 хвилині рахунок подвоїв Назарій Русин (10-й гол в чемпіонаті форварда «Зорі»). «Дніпро-1» , взагалі, зумів «видряпати» перемогу у «Колоса» голом Едуарда Сарапія (забивний захисник –
5-й гол, з передачі, звісно, найкращого асистента чемпіонату Олександра Піхальонка – 10-й асист) у компенсований час гри (90+4). Власне, підтвердилася тенденція, про яку я зазначав не далі , як у минулому номері газети – дніпряни знову примудряються схиляти чаші терезів на свою користь буквально в останні секунди ігрового часу матчу. Це лише у в дев’яти останніх турах чемпіонату четверта перемога «Дніпра-1» у компенсованй час. До матчу з «Колосом» були здобуті перемоги «на прапорці» у поєдинках з «Чорноморцем», «Рухом», «Львовом». Боротися до останнього – хороша властивість, але ризикована, колись фортуна може й відвернутись. Артем Довбик відзначився черговим голом, 24-м, до повторення рекорду чемпіонату залишилося забити один м’яч.
Проте, це все було у 27-му турі, чемпіонату, який на цей момент для лідерів уже не актуальний. Не маючи, як я вже пояснив, можливості коментувати, що сталося уже у турі 28-му (матч туру «Зоря» – «Шахтар»), хочу, як компенсацію, навести думки, з якими очільники команд, що претендують на нагороди, підходили до поєдинку, який вже наближав до моменту істини. А ви вже звірите, що їм вдалося, а що ні. У першому колі чемпіонату «Шахтар» і «Зоря» зіграли унічию – 2:2.

Ігор ЙОВІЧЕВІЧ, головний тренер «Шахтаря»:
«Графік такий – зараз «Зоря», потім «Дніпро-1», а потім «Ворскла». Усі, хто бореться за титул, мають мандраж. Окрім, можливо, «Зорі». Вони десь несподівано увійшли до цього статусу, без стресу у них. Можливо, й не мріяли десь і планів не було в них таких.Але їхній футбол дозволив їм розраховувати на найвищі цілі. Але, гадаю, у нас все буде нормально, якщо покращимо реалізацію.
Чемпіонство це марафон, де окрім техніки й тактики, що ми, безсумнівно, маємо, присутній і психологічний фактор. Ви знаєте, що це перший рік нашого нового проєкту, де грають багато молодих виконавців, і вони вперше отримують цей стрес, який ми зараз маємо. Вони – за три матчі до чемпіонства першого ж року, коли до цього майже ніхто з них не грав на вищому рівні. І те, як вони себе проявляють, ростуть як команда та індивіди, заслуговує на повагу та великий респект.
Ми сприймаємо ці три матчі, що залишилися, як фінали. А фінали не грають – фінали виграють. І в кожному фіналі є період, де ти мусиш терпіти. Немає жодного фіналу, де б ми побачили, що один суперник виграв дуже легко. А мусиш терпіти й витримати».

Патрік ван ЛЕУВЕН, головний тренер «Зорі»:
«Хлопці переживають, бо бачать турнірне положення команди, коли успіх все ближче і впоратися з емоціями складно. Я казав хлопцям, що якщо ви хочете показувати свої амбіції та гарні результати в команді, наразі, УПЛ це краща можливість для вас усіх. Все залежить тільки від вас. Така настанова була через те, що більшість команди були новачками та молодими гравцями.В другому колі також були зроблені деякі зміни саме у складі. А коли вже ми почали набирати обертів я казав, що у нас є потенціал для подальших звершень».

Догравання сезону
«Динамо» вперше за останні дев’ять сезонів залишається за підсуками чемпіонату без Ліги чемпіонів. Таке враження, що позбувшись уже вантажу відповідальності за результат, динамівці видихнули з полешенням. У першому ж «безвідповідальному» матчі (вже гарантоване 4-е місце) кияни просто розтрощили «Олександрію» (яка, майже, гарантувала собі 5-е місце). Причому, це не була гра в одні ворота. Це була «вільна» гра у матчі, де суперники уже ні чим не ризикували і ні до чого, крім забитих м’ячів, не прагнули. Динамівці грали просто швидше, технічніше, винахідливише. І вдавалося, і виявилось, що можуть. Точні вивірені передачі і невідпорні удари злету Олександра Андрієвського і Костянтина Вівчаренка, філігранна техніка Владислава Ваната, стрімке підключення до атаки Назара Волошина. «Олександрія» відповіла теж красивим ударом Кирила Сігеєва. «Динамо» може уже опікуваться перспективами на наступний сезон. У цьому матчі ваерше в основі офіційних матчів динамівців з’я-вився ямайський півзахисник Кахім Перріс. Відіграв непогано. Дебютували в УПЛ македонець Решат Рамадані і наш Антон Боль. Перший гол за доросле «Динамо» забив Назар Волошин. Все юні хлопці. У «Олександрії» теж є обдарована молодь і потенціал. «Шахтар» і «Дніпро-1» не змогли їх обіграти. Олександрійцям, як на мене, бракує стабільності. Можливо, тому що головний тренер Руслан Ротань був зайнятий на інших роборах. Залишилося ще відбути молодіжний Євро. Там до наступного сезону буде час.
Для тренера біло-синіх Олександра Шовковського це перша велика перемога в УПЛ (у 5-й грі), а для наставника чорно-жовто-зелених Руслана Ротаня – перша велика поразка (у 14-й).
На відміну від молодих Шовковського і Ротаня у турі відбулися зустрічі уже знаних досвідчених тренерів. «Кривбас» Юрія Вернидуба мінімально поступився «Ворсклі» Віктора Скрипеика. Ці команди можуть почувати себе спокійно. У боротьбі за збереження прописки в УПЛ «Чорноморець» Романа Григорчука теж мінімально програв «Минаю» Володимира Шаран. Обидва тренери, які поступилися, не задоволені суддівством.

Прощальне дербІ?
Одні земляки уже офіційно відправили інших у нижчу лігу. У іншому поєдинку так само земляки зробили перспективу для своїх інших земляків пониження в класі дуже вірогідною. Йдеться про лівівське дербі «Рух – «Львів, і харківське – «Металіст 1925 – «Металіст. Закономірні перемоги номінальних господарів з однаковим рахунком – 2:0. «Металіст ще має шанси зачепитися бодай за перехідні мачі. Треба в матчах, що залишилися, з «Кривбасом, «Минаєм і «Чорноморцем прагнути здобути максимум очок. У «Львова три матчі чемпіонату будуть прощальними з УПЛ (хороші шанси «розбагатіти додатково на очки матимуть «Чорноморець, «Інгулець, «Колос). Але є печальна перспектива, що це для команди будуть прощальні матчі із футболом. У ЗМІ з’явилась інформація, що команда футбольного клубу «Львів» припинить своє існування ще до завершення сезону-2022/2023 в Українській прем’єр-лізі. Крапку у життєдіяльності колективу президент клубу Богдан Копитко поставить 1 червня. Повідомляється, що гравців команди вже поінформовано менеджментом клубу про те, що вони мають забрати свої речі з клубної бази. Проте повідомляється, що менеджмент львів’ян має намір боротися за існування клубу та хоче зберегти 2/3 поточного складу команди. Але більшість зимових новачків покинуть «Львів». Прикро, коли зникають команди, які б вони не були…

Роман СЛАВЕНКО

Exit mobile version