Мірча Луческу – титулований

Сезон-2023/2024. Тренери

Румунський спеціаліст дев’ять разів вигравав золоті медалі чемпіонату України на чолі «Шахтаря» та «Динамо»медалі чемпіонату України на чолі «Шахтаря» та «Динамо».

Найбільш успішним тренером в історії елітного дивізіону українського футболу залишається Мірча Луческу. Він єдиний вигравав чемпіонат України з двома клубами – «Шахтарем» та «Динамо», має дев’ять чемпіонських титулів та ще п’ять комплектів срібних нагород. Румунський спеціаліст ще багато років залишатиметься орієнтиром для тренерів клубів УПЛ.
За кількістю перших та других місць в чемпіонаті України Луческу – №1. А Мирон Маркевич другий за загальною кількістю медалей (10) і має найбільшу колекцію бронзових нагород (9), які здобував на чолі трьох клубів – «Карпати», «Металіст», «Дніпро».
Другий, після Луческу, за загальною кількістю здобутих срібних медалей чемпіонатів – Валерій Яремченко (4, усі на чолі «Шахтаря»).
В сезоні-2022/23 одразу три тренери вперше в історії чемпіонату У аїни привели свої команди до призових позицій в турнірній таблиці – Ігор Йовічевіч («Шахтар»), Олександр Кучер («Дніпро-1») та Патрік ван Леувен («Зоря»). Відтепер кількість спеціаліс тів, з якими клуби ЧУ здобували нагороди за 32 сезони (1992–2023), збільшилася до 39.
Зауважимо, що у даному рейтингу враховані лише ті тренери-лауреати, з якими команди завершували свої «медальні» сезони.

Мирон Маркевич – найбільше сезонів

Список наста керував діями підопічних у 23-х (!) сезонах вищого футбольного дивізіону України. Нинішній чемпіонат в УПЛ Мирон Богданович знову пропускає, а з майбутнього, можливо, поліпшуватиме свій доробок участі в елітній українській лізі.

Крім Мирона Маркевича, ще один тренер працював у вищому дивізіоні клубного футболу України на чолі шести команд. Олександр Іщенко – «Зірка», «Нива» В, «Таврія», «Кривбас», «Карпати», «Маріуполь».
Серед тренерів, які брали участь у минулому чемпіонаті і візьмуть участь у наступному, заслуговує поваги український тренерський стаж Мірчі Луческу («Динамо»), який готується до свого вже 17-го сезону в УПЛ і перебуває на 3-му місці в історичному реєстрі тренерів-старожилів вищого клубного футболу України.
Варто відзначити також Юрія Вернидуба («Кривбас») та Володимира Шарана («Минай»), для яких майбутній сезон стане ювілейним, 10-м, у їхній тренерській роботі на українських теренах.
Натомість на тренерських містках дебютують у статусі головних тренерів клубів УПЛ Олександр Ковпак (ЛНЗ), Валерій Іващенко («Оболонь») та серб Ненад Лалатовіч («Зоря»), які свого часу виступали в українських чемпіонатах як футболісти. При цьому Ненад Лалатовіч стане вже 61-м тренером-легіонером за всю історію чемпіонатів України.
Починаючи з 1992 року, за всю історію проведення 32-х чемпіонатів України, діями команд керували 288 головних тренерів.

Андрій СМАЛЬКО