Спортивна газета "Вболівальник"

Ліонель та Роберт

Група С

Після сенсаційної поразки від Саудівської Аравії збірна Аргентини змогла реабілітуватися, здолавши Мексику, а також минулої суботи перемогли наші позитивні сусіди.

26 листопада
ПОЛЬЩА – САУДІВСЬКА АРАВІЯ – 2:0 (1:0)
Голи: Зелінський (39), Левандовський (82).
На 45+1-й хвилині С. Аль-Давсарі не реалізував пенальті (воротар).
АРГЕНТИНА – МЕКСИКА – 2:0 (0:0)
Голи: Мессі (64), Е. Фернандес (87).

Хлопці Ліонеля Скалоні у своїй першій грі на турнірі шокували, поступившись потенційному аутсайдеру групи та усього чемпіонату світу. Невдачу аргентинців з рахунком 1:2 важко назвати справедливою, адже Саудівська Аравія тоді змогла витиснути абсолютний максимум з мінімуму гольових моментів. Та при цьому не можна сперечатися, що представники Південної Америки у згаданій зустрічі розчарували нестачею агресії на чужій половині поля. Гра з мексиканцями повинна була показати, якою насправді є сьогоднішня збірна Аргентини…
Звісно, були припущення, що авторитетна збірна просто недооцінила азійську команду, але якщо це правда, то проти «ацтеків» підопічні Скалоні повинні були показати увесь свій потенціал. Одначе вже відомо, що увесь чи майже увесь наступальний потенціал аргентинців ми побачили ще 22 листопада, оскільки в суботу один з фаворитів першості не показав нічого нового.
Гра проходила фактично без гольових моментів, а натяком на результативні дії був лише удар головою Лаутаро Мартінеса, та нападник схибив, а пізніше зі штрафного перспективно бив Алексіс Вега, однак Еміліано Мартінес на лінії воріт не дрімав. Другий тайм нічим не відрізнявся від стартових 45 хвилин, а успіх номінальним господарям поля принесли удари здалеку. Спочатку якісною спробою відзначився Ліонель Мессі, а потім настав час Анхеля Ді Марії. Гільєрмо Очоа, м’яко кажучи, не допоміг своїй команді.
Мессі, до речі, наздогнав знаменитого Дієго Марадону за кількістю матчів та голів на чемпіонатах світу. Проти Мексики 35-річний аргентинець провів 21-й матч на мундіалях, зрівнявшись з легендарним земляком, і це рекордний показник для аргентинської збірної. А от по вісім голів у Ліонеля та Дієго – це не аргентинський максимум, адже свого часу відомий Габріель Батістута десять разів вразив ворота суперників на чемпіонатах світу. Треба додати, що Мессі відзначився асистом на п’ятому мундіалі (2006, 2010, 2014, 2018, 2022), чого раніше ще нікому в історії футболу не вдавалося. Ліонель допоміг забити Ді Марії у звітній зустрічі.
Як згадувалося, трохи допоміг аргентинцям Очоа, який раніше образив Роберта Левандовського, коли той не реалізував пенальті. Однак відомий польський форвард відігрався на Саудівській Аравії, причому це був перший гол Роберта на чемпіонатах світу, хоча проводив нападник лише п’яту гру. Гравець іспанської «Барселони» також до цього досягнення додав результативний пас, однак навряд чи Чеслав Міхневич може похвалитися суботньою звитягою.
Саудівська Аравія насправді виглядала дуже пристойно, довівши, що перемога над Аргентиною – це не випадковість. Якщо говорити про гольові моменти, то азійський колектив повинен був перемагати, але підопічні Ерве Ренара продемонстрували нульову реалізацію шансів. Можливо, це компенсація за матч з аргентинцями, коли Саудівська Аравія навіть перевиконала план в питанні реалізації можливостей для взяття воріт. Салем Аль-Давсарі, приміром, з одинадцяти метрів не переграв Войцеха Щенсного, а в двох епізодах полякам допоміг каркас воріт.
Що далі? В останньому турі поразка Польщі чи Аргентини може принести цим збірним великі проблеми, а нічийний підсумок точно не влаштує представників Південної Америки, бо тоді вперед можуть прорватися азійські хлопці. Якщо ж виграє Мексика без великої кількості голів, то тоді Польща та Аргентина можуть формувати «бойовий» паритет.

Група D

Чемпіонський вектор

Двох матчів вистачило чинним чемпіонам світу, аби достроково пройти в 1/8 фіналу, причому також відомо, що французи з величезною долею ймовірності й першу сходинку групової класифікації не віддадуть.

26 листопада
ТУНІС – АВСТРАЛІЯ – 0:1 (0:1)
Гол: Дьюк (23).
ФРАНЦІЯ – ДАНІЯ – 2:1 (0:0)
Голи: Мбаппе (61, 86), А. Крістенсен (68).

В досить блідому протистоянні потенційних аутсайдерів квартету перемогу здобули Австралійці, які не переважали Туніс, однак представники Океанії, що давно входять до Азійської конфедерації футболу, скористалися одним з небагатьох гольових моментів. Героєм дуелі став Мітчелл Дьюк, який в першому таймі дуже якісно зіграв на другому поверсі, подарувавши своїй команді непогані шанси на вихід в 1/8 фіналу.
Австралійцям в останній грі повинно вистачити нічиєї у протистоянні з Данією. Неприємністю для команди Грема Арнольда може стати перемога Тунісу над Францією, хоча повірити у такий сценарій досить важко. Важко, але можливо, бо Дідьє Дешам точно захоче 30 листопада надати перевагу резервістам, щоби основні футболісти відпочили перед 1/8 фіналу. Французи нижче другої сходинки не впадуть, а от перше місце можна втратити, якщо з великим рахунком програти Тунісу, а Австралія при цьому впевнено переграє данців. Однак у фантастику ми не віримо.
Чинним чемпіонам світу у непростій зустрічі з Данією відчутно допоміг Кіліан Мбаппе, який забивав з близької відстані, а якісними передачами почергово відзначилися Тео Ернандес та Антуан Грізманн. Однак треба сказати, що номінальні гості за рахунку 1:1 мали чудові нагоди для другого голу, однак чудовими шансами підопічні Каспера Юльманна не скористалися. Тому влучний удар Андреаса Крістенсена після подачі від кутового прапорця став єдиним досягненням данців, які тепер зобов’язані перемагати Австралію.

Володимир СІРИЙ

Exit mobile version