Третій відбірний раунд
Перед другим побаченням зі срібним призером минулої австрійської першості підопічні Мірчі Луческу мають хороші шанси на вихід до наступного відбірного раунду Ліги чемпіонів, причому такі висновки ґрунтуються одразу на двох факторах, адже з певним оптимізмом можна дивитися на характер і результат першого матчу.
3 серпня
«ДИНАМО» (Україна) – «ШТУРМ» (Австрія) – 1:0 (1:0)
Гол: Караваєв (28).
ОЛЕКСАНДР ДРУГИЙ
Позитивним моментом треба вважати й повернення Віктора Циганкова в загальну групу, тому варто відзначити, що наш правий півзахисник зможе зіграти на території опонента. Саме з проблем основного гравця середньої лінії для нас розпочалася попередня гра. На тренуванні перед двобоєм українець відчув певний дискомфорт, коли лікарі констатували факт проблем з привідним м’язом. На той момент, звісно, ніхто не знав про важкість ушкодження, тому довелося прибрати хлопця зі стартового складу, аби не отримати серйозніші проблеми зі здоров’ям.
На місце Віктора вийшов Олександр Караваєв, з допомогою якого спочатку тренер збирався на певному етапі посилити гру команди, однак довелося змінювати плани. Тому Олександр вийшов з перших хвилин, а ми залишились без чудової опції щодо проведення потенційно ефективної заміни під час матчу. А завчасно було відомо про мінімальні альтернативи на позиції лівого півзахисника, де Луческу не міг розраховувати на Беньяміна Вербича, який вирішив перейти в грецький «Панатінаїкос». Однак це було рішення безпосередньо румунського спеціаліста, якого категорично не влаштовували дії словенця у попередніх протистояннях.
У поточному сезоні ліворуч також грав Владислав Ванат, однак і йому не вдалося потішити наставника, який у звітній зустрічі надав перевагу Володимиру Шепелєву, котрий зазвичай грає в опорній зоні. Епізодично хавбек все ж зміщувався ближче до рідної позиції, а ліворуч йшов Віталій Буяльський. Це відбувалося, коли суперник проводив позиційні атаки, а коли ми намагалися проводити наступальні дії, то Шепелєв посувався на незвичне для себе місце, де хлопець відпрацював досить непогано.
Як виявилося трохи пізніше, Олександр та Володимир стали безпосередніми учасниками єдиної гольової атаки. Шепелєв ліворуч знайшов Владислава Дубінчака, простріл котрого перетворив на гол Караваєв. Автор результативного «пострілу» насправді не перебував в ідеальних умовах, однак досвід-ченому Олександру вдалося впіймати м’яч на ногу, поціливши у кут воріт без шансів для голкіпера. Не варто забувати, що саме Караваєв нещодавно приніс динамівцям перемогу у грі другої кваліфікації Ліги чемпіонів з турецьким «Фенербахче», тому вже другий поспіль командний гол в активі Олександра.
Окремо треба відзначити й той факт, що 3 серпня Караваєв проводив свій 50-й матч у єврокубках! Дебютував на міжнародному рівні українець ще в середині 2014 року, коли захищав кольори «Зорі», причому саме за луганський колектив хавбек наразі провів трохи більше ігор в континентальних турнірах: «Зоря» – 26, «Динамо» – 24. Не варто сумніватися, що Олександр у поточному сезоні проведе ще мінімум кілька матчів в Лізі чемпіонів або групі Ліги Європи, куди кияни вилетять, якщо програють «Штурму» або зазнають невдачі в наступному раунді кваліфікаційного раунду елітної першості.
Приємно відзначати той аспект, що гол «Динамо» став результатом позиційної атаки, у якій важливу роль зіграв Денис Попов, адже саме його передача дозволила Шепелєву отримати м’яч у комфортній зоні між лініями, а що було після цього – вже відомо. Саме час звернути увагу й на те, що переважно на арені ЛКС атакували саме господарі, які територіальну перевагу не вигризали, а просто отримали від опонента.
МОВЧАННЯ ХОЙЛУНДА
Відносно пасивна гра австрійського колективу не стала великою несподіванкою, адже «Штурм» відомий вмінням діяти саме на контратаках. Це вміння не з неба впало, а продиктовано посереднім кадровим потенціалом. Як й передбачалося, підопічні Крістіана Ільцера за класом поступаються гравцям переможеного турецького «Фенербахче», тому досвідчений Луческу, не варто сумніватися, завчасно здогадувався про дії суперника.
Можливо, лише на перших хвилинах зустрічі тиск гостей трохи спантеличив киян, однак вони трохи потерпіли, після чого вдалося взяти гру під контроль. А що стосується трохи загрозливого відтинка, то тоді «Штурм» наступав агресивно, але без гольових моментів. Неприємні миттєвості прийшли трохи пізніше, коли австрійська команда провела дві дуже хороші контратаки, сподіваюсь на бомбардирський хист Расмуса Хойлунда.
В середині першого тайму данський вундеркінд зумів пройти Іллю Забарного, вийшовши на ударну позицію, але нашу команду врятував Георгій Бущан. Небезпечний момент виник через прикру помилку Сергія Сидорчука, який повинен подякувати воротареві. За кілька хвилин біля воріт «Динамо» виникла справжня «спека», коли дуже перспективний простріл виконав Штефан Хірлендер, а захисники залишили без уваги вже згаданого 19-річного хлопця, однак цього разу Хойлунд з близької відстані вдарив вище воріт. Якщо продовжувати й ставити крапку у питанні гольових моментів гостей, то треба згадати «постріл» Хірлендера з-за меж штрафного майданчика, коли знову чудово зіграв Бущан.
Георгій гарно попрацював не лише на команду, а й на себе, адже звітні 90 хвилин стали для голкіпера 47-м «сухим» поєдинком у складі «біло-синіх» в усіх офіційних турнірах. За цим показником Бущан наздогнав Віталія Реву та нинішнього партнера у «Динамо» Дениса Бойка. Усі ці хлопці знаходяться на другій сходинці рейтингу, а на вершині розташовується, звісно, легендарний Олександр Шовковський, який провів 315 матчів за киян без пропущених м’ячів.
ПОГЛЯД ВПЕРЕД
Мінімальна кількість гольових моментів біля воріт Бущана – це приємний факт, тим паче що після перерви Георгій взагалі не працював. Та при цьому треба відзначати й мінімальну агресію гравців «Динамо», які володіли м’ячем, однак шансів відзначитися результативним ударом майже не було. Гольовий удар Караваєва – це єдине потрапляння господарів поля у площину воріт суперника. Другий і останній шанс народився ближче до завершення зустрічі. Подачу з правого флангу від Миколи Шапаренка намагався використати Артем Бєсєдін, однак наш нападник головою пробив вище воріт. Також, говорячи про усю зустріч, згадаємо «постріли» здалеку від Сидорчука, Шепелєва та Караваєва, однак хлопцям забракло влучності.
Основною проблемою «Динамо» треба вважати саме низьку ефективність наступальних дій, причому у попередньому раунді кваліфікації Ліги чемпіонів ми бачили, що моменти нам важко даються й у форматі гри на контратаках. Цю проблему частково варто пов’язувати з відсутністю ігрового тонусу, а от «Штурм» вже активно грає в австрійській першості, отримуючи необхідну ігрову практику хорошого рівня.
Та поруч з потенційною небезпекою перед грою у Граці треба відзначати й позитив, а саме відносно комфортну перевагу в рахунку, яка надає важливий тактичний бонус. В Австрії саме ми зможемо відштовхуватись від результату першого двобою, будуючи гри з позиції сили або від оборони. Немає сумнівів, що Луческу знайде правильний варіант футболу, а досвід показує, що й «Штурм» не виблискує в атаці. Головне – стримати Хойлунда, який нам ще не забивав, але показав, що може знаходити зручні позиції для ударів, про що 9 серпня (21.30 за київським часом) повинні пам’ятати наші хлопці.
Ігор КРОВНИЙ