Колективний паритет

13-й тур

Усі фаворити чемпіонату України 13-й тур провели стримано, обмежившись нічийними результатами. В очному протистоянні авторитетні «Шахтар» та «Зоря» взяли по одному очку, а «Дніпро-1» та «Динамо» не змогли переграти потенційно слабших суперників – з Полтави та Ковалівки. А ще не втримався на своїй посаді наставник «Інгульця» Сергій Лавриненко!

13 листопада
«ВОРСКЛА» (Полтава) – «ДНІПРО-1» – 1:1 (0:1)
Голи: Піхальонок (24), Кравець (67).
«ОЛЕКСАНДРІЯ» – «ВЕРЕС» (Рівне) – 3:2 (1:1)
Голи: Мірошниченко (19), М. Шестаков (33), Цуріков (79), Гайдучик (90), Костишин (90+7).
«ШАХТАР» (Донецьк) – «ЗОРЯ» (Луганськ) – 2:2 (1:1)
Голи: А. Бондаренко (13), Кірюханцев (45), Булеца (46), Бондар (63).
«ДИНАМО» (Київ) – «КОЛОС» (Ковалівка) – 0:0
Вилучення: Попов (68, друге попередження).
«МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) – «ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 2:1 (1:1)
Голи: Козак (23), Р. Русин (40), Безуглий (79).

РІЗНОМАНІТНІ ОФСАЙДИ
Головну футбольну страву неділі у Львові готували представники Донецька та Луганська. Планувалося, що ці дві команди на момент початку зустрічі вже будуть знати результати двох перших дуелей туру, адже домашні матчі «Ворскли» та «Олександрії» повинні були розпочатися о 13.00 за київським часом, а позначка 15.00 асоціювалася зі стартом ще трьох ігор змагального дня. Однак чергова порція російських ракет над нашими головами змусила оголосили повітряну тривогу, тому два перші матчі розпочалися значно пізніше. Орієнтовно чотири команди розпочали грати о 14.30, а за 30 хвилин прийшов час ще трьох зустрічей, тому одночасно у нас проводилися п’ять матчів! Вболівальникам довелося обирати потрібну трансляцію, але добре, що вибір був на «сетантах» та «плюсах». Лише одну зустріч за участю харківського колективу довелося дивитися в інтернеті, однак це все ж був матч з найнижчим рейтингом, а потенційно найцікавіша суперечка відбувалася на львівському стадіоні.
Тренер «Зорі» Патрік Ван Леувен був змушений дещо змінити стартовий склад команди, адже не усі футболісти мали змогу грати в неділю. Основною проблемою став центр оборони, де на місце Максима Імерекова просто не було гравця. Тому нідерландський фахівець в центр пересунув Богдана Бутка, який все життя грав на фланзі, та тепер довелося попрацювати в іншій ролі. При цьому на позиції Богдана ліворуч вийшов Роман Вантух. Дещо здивував наставник відсутністю чистого нападника в старті, хоча на лаві для запасних сиділи Назарій Русин та Денис Нагнойний. Зрозуміло, що Ван Леувен прагнув зміцнити оборону і середину поля, тому епізодично високо розташовувався Дмитро Мишньов, однак й він часто сідав нижче.
Ігор Йовічевіч трохи здивував тим, що праворуч в обороні діяв Валерій Бондар, хоча у попередніх зустрічах хорват вже випробовував такий варіант. Справжньою новиною стала робота на правому фланзі атаки Артема Бондаренка, а цей факт може говорити про те, що наставник наразі не дуже задоволений діями Івана Петряка. Позицію тренера зрозуміти можна, якщо поглянути на низьку продуктивність роботи гравця, а Мар’ян Швед та Олександр Зубков все ще перебувають в лазареті.
При цьому відносно експериментальні склади не вплинули на очікуваний характер зустрічі: «Шахтар» грав першим номером, а «Зоря» розраховувала на контратаки. В такому форматі господарі поля дуже швидко отримали гольову перевагу, причому успіх «гірникам» приніс фактично перший створений момент. Чи другий… Спочатку дійсно був небезпечний удар Дмитра Криськіва, який змусив Дмитра Мацапуру працювати, коли результатом атаки став кутовий удар. Цей стандарт підопічні Йовічевіча використали бездоганно, хоча був тут й елемент удачі, бо м’яч випадково зрикошетив від Лассіни Траоре, а Артем Бондаренко спокійно забив з меж воротарської площі. Повтор показав, що автор результативного удару перебував в офсайді, що не помітила Марина Стрілецька. На жаль, момент був занадто тонкий, а відеоасистент у Львові не працював.
На цьому «Шахтар» вирішив зупинитися, «Зоря» також не поспішала переводити вперед великі сили, а гра переважно йшла в середині поля. Тому гол у відповідь став великою несподіванкою, причому гостям також пощастило. Навіс Олега Данченка важко назвати якісним, однак Тарас Степаненко невдало перервав передачу, дозволивши Ігорю Кірюханцеву без проблем забити головою. На початку другої половини зустрічі «чорно-білі» знову шокували суперника, коли слабкою ланкою виявився Бондар. Саме Валерія на фланзі легко пройшов Кірюханцев, після чого був простріл на самотнього партнера – Сергій Булеца не схибив.
Звісно, що в такій ситуації «гірники» рішуче пішли вперед, швидко сконструювавши два голи. В першому випадку навіс Михайла Мудрика використав Бондаренко, а потім Микола Матвієнко знайшов голову Степаненка. Однак двічі Світлана Грушко «запалювала» прапорець, фіксуючи офсайд. В другому випадку «поза грою» насправді було, але трохи раніше Бондаренко точно перебував у легітимному положенні. Якщо згадати гол Артема на перших хвилинах, то можна сказати, що дві помилки Світлани не вплинули на підсумковий результат – помилки компенсували одна одну.
При цьому донецька команда встигла напрацювати на другий гол, автором якого став Бондар, а чудову передачу йому віддав невтомний Мудрик. Вже за нічийного рахунку «Шахтар» тричі реально претендував на гол, але Мацапура неймовірним чином зреагував на два удари Данила Сікана, а в одному випадку голкіпер розчарував Петряка. Ще один несподіваний момент імені Лукаса Тейлора міг принести «гірникам» три очки, однак м’яч влучив у штангу. Треба визнати, що господарі напрацювали на перемогу, та Фортуна в той вечір була на стороні «Зорі», хоча про блискучу гру Мацапури теж забувати не варто.

ШАНСИ БЕЗ РЕАЛІЗАЦІЇ
Нічийним результатом довелося обмежитися й «Дніпру-1», хоча лідер першості не міг похвалитися відчутною перевагою над «Ворсклою». Так, «біло-зелених» в той день двічі врятував каркас воріт, але на іншій половині поля дива реакції демонстрував Макс Валеф, який тричі реально врятував свою команду. Однак саме помилка воротаря, який не зреагував на навіс Владлена Юрченка, дозволила Василю Кравцю забити з близької відстані. Цікаво, що й дніпровський гол став результатом невпевненої гри Дмитра Різника, який не впорався з легким прострілом Артема Довбика, а Олександр Піхальонок забив у порожні ворота.
Паритет без голів в неділю зафіксували «Динамо» та «Колос», хоча в такий успіх гостей повірити було досить складно. Реально на результативні удари підопічні Ярослава Вишняка розраховувати не могли, а кияни до перерви обмежувалися посередніми шансами біля чужих воріт. Справи «біло-синіх» погіршилися, коли друге попередження отримав Денис Попов, який до перерви збив Сергія Болбата, а в другому таймі захисник зупинив Сергія Мякушка. Вдесятьох динамівці створили дві чудові нагоди для взяття воріт, однак Джастін Лонвейк примудрився з кількох метрів не влучити у порожні ворота, а з «пострілом» Сергія Сидорчука впорався воротар.
Ще у двох іграх неділі перемогли господарі. «Олександрія» на своєму полі змогла у доданий арбітром час переграти «Верес», а Едмар як головний тренер «Металіста 1925» здобув першу перемогу! Постраждав в той день «Інгулець», після чого Сергій Лавриненко покинув свою посаду, а тимчасово наставником команди призначений Младен Бартуловіч.

Володимир СТАХІВ