Спортивна газета "Вболівальник"

Клубна арифметика: 31 – 17 – 10 + 4 +2 = 10

Напередодні

Найслабший професіональний дивізіон українського футболу в новому сезоні-2022/23 відчутно зменшився – на рівні Другої ліги тепер гратимуть лише десять клубів без розподілу на групи за територіальним принципом.

ВИСТРАЖДАНА ДЕСЯТКА
Зазвичай у нас Перша ліга за кількістю учасників поступалася Другій лізі, що ми бачили й у попередній кампанії-2021/22, яку не вдалося завершити. Тоді третій за силою дивізіон міг похизуватися наявністю 31 команди, які грали у двох групах. Однак повномасштабна російська агресія боляче вдарила по Україні та нашому футболу, а найбільше постраждала саме Друга ліга, де тимчасово припинили існування 17 клубів: «Лівий берег» (Київ), «Мункач» (Мукачево), «Карпати» (Галич), «Дніпро» (Черкаси), «АФСК Київ», «Любомир» (Ставище), «Перемога» (Дніпро), «Балкани» (Зоря), «Таврія» (Сімферополь), «Тростянець», «Миколаїв», «Вовчанськ» (Покотилівка), «Вікторія» (Миколаївка), «Нікополь», «Енергія» (Нова Каховка), «Кристал» (Херсон), «Суми».
Цими втратами обмежитися не вдалося, оскільки виникла потреба в поповненні сильніших дивізіонів, тому ще десять колективів Другої ліги зробили один крок вперед – в Першу лігу: «Карпати» (Львів), ЛНЗ (Черкаси), «Діназ» (Вишгород), «Епіцентр» (Кам’янець-Подільський), «Буковина» (Чернівці), «ФСК Маріуполь», «Металург» (Запоріжжя), «Скорук» (Томаківка), «Полтава», «Чернігів». Тому й виникла ситуація, коли від попереднього складу Другої ліги залишились лише ріжки та ніжки – чотири клуби (а було – 31!): «Рубікон» (Київ), «Нива» (Вінниця), «Реал Фарма» (Одеса), «Чайка» (Петропавлівська Борщагівка).
Зрозуміло, що турнір чотирьох не було сенсу проводити, але добре, що вдалося підтягнути вчорашніх представників аматорської першості. Зазвичай щороку близько десяти клубів мають бажання перейти на професіональний рівень, однак в умовах війни з російським агресором вдалося підтягнути чотири колективи: «Хуст», «Нива» (Бузова), «Васт» (Миколаїв), «Звягель» (Новоград-Волинський). А десятку вдалося сформувати, коли свої другі команди заявили «Кремінь» та запорізький «Металург». Спочатку ще йшла мова про «Полісся-2», однак житомирський клуб відмовився від цієї ідеї, кинувши усі ресурси на Першу лігу.
На певному етапі йшла мова про створення двох груп за територіальним принципом, аби командам було легше з точки зору логістики. Однак представники ПФЛ тримали в пам’яті, що теоретично хтось може знятися з першості, а в такому випадку одна з груп може стати зовсім маленькою. Тому й було вирішено не дробити Другу лігу, з чим погодилися клуби, які готові до далеких виїздів.

НЕЗМІННИЙ YOUTUBE
Формула першості в Другій лізі оригінальністю не вирізняється. Команди просто проведуть класичні два кола, зігравши по 18 матчів. За підсумками турніру підвищиться в класі переможець ліги, а другий колектив проведе перехідні зустрічі з п’ятнадцятим клубом Першої ліги. Про те, хто покине третій за силою дивізіон нашого футболу, говорити немає сенсу, оскільки тут спортивний принцип нічого не означає, а дивитися доведеться лише на фінансові можливості команд та наявну інфраструктуру.
Ясна річ, що матчі в Другій лізі будуть проходити без глядачів, тому особливо гострим вважається питання показу поєдинків. У цій царині теж нічого нового не буде, оскільки ще раніше усі колективи були зобов’язані транслювати ігри на своїх YouTube-каналах, або ж для трансляцій буде надана платформа Професіональної футбольної ліги на цьому ж відомому інтернет-сервісі. Якщо ж з прямою трансляцією виникнуть технічні складнощі, то запис матч та огляд повинні з’явитися трохи пізніше. Усе це, варто нагадати, стосується й Першої ліги. Наразі немає перспектив показу ігор на телевізійних каналах, тому протягом сезону звертати увагу доведеться лише на YouTube.
Про фаворитів та аутсайдерів наразі говорити досить важко, але серед новачків Другої ліги треба звернути увагу на «Ниву» з Київської області. Кольори цієї команди будуть захищати досить відомі виконавці: Ярослав Захаревич, Денис Скепський, Дмитро Єременко, Богдан Семенець… А у складі «Хуста» треба відзначити відомого в минулому воротаря вінницької «Ниви» Володимира Циткіна, який раніше працював наставником в рідному клубі, та тепер Володимир Борисович став головним тренером клубу Закарпатської області. Цікаво, що вінницький колектив очолив ще один відомий раніше воротар «Ниви» Олег Остапенко, а в його тренерський штаб увійшов екс-голкіпер «Металіста» Олександр Горяїнов. Президент вінницького клубу – це Артур Загорулько, який ще небезуспішно виходить на футбольне поле, граючи на позиції форварда.

Ігор КРОВНИЙ

Склад учасників
«Хуст» Закарпатська область
«Нива» (Бузова) Київська область
«Рубікон» (Київ) Київська область
«Нива» (Вінниця) Вінницька область
«Васт» (Миколаїв) Миколаївська область
«Реал Фарма» (Одеса) Одеська область
«Кремінь-2» (Кременчук) Полтавська область
«Металург-2» (Запоріжжя) Запорізька область
«Звягель» (Новоград-Волинський) Житомирська область
«Чайка» (Петропавлівська Борщагівка) Київська область

Exit mobile version