Класичний сценарій

Група B

Квартет В не дивує! В першій грі понеділка авторитетні англійці легко розбили іранську команду, а США та Уельс, які претендуватимуть на друге місце в групі, зафіксували паритет.

21 листопада
АНГЛІЯ – ІРАН – 6:2 (3:0)
Голи: Беллінгем (35), Сака (43, 62), Стерлінг (45+1), Таремі (65, 90+13, з пенальті), Решфорд (71), Гріліш (90).
США – УЕЛЬС – 1:1 (1:0)
Голи: Веа (36), Бейл (82, з пенальті).

Гра на стадіоні «Халіфа» запам’яталася спокійним початком, але після першого голу Іран розклеївся, що дозволило британцям спокійно організувати велику перемогу – 6:2. Це один з найрезультативніших матчів в історії чемпіонатів світу, а рекордною залишається зустріч 1954 року, коли Австрія переграла Швейцарію з величезним рахунком 7:5 (до перерви вже було 5:4!). Цікаво, що сталося це не в групі – на чвертьфінальній стадії!
А ще треба відзначити травму іранського воротаря. Аліреза Бейранванд випадково вдарився головою у протистоянні зі своїм партнером, коли й довелося робити заміну, а пізніше лікарі діагностували у хлопця струс мозку. Аліреза більше не зіграє на поточній світовій першості. До речі, Іран за 90 хвилин зробив шість замін замість дозволених п’яти! Однак це не порушення правил, оскільки на турнірі вперше дозволено проводити додаткову заміну, якщо ушкодження футболіста пов’язане з головою, яку треба берегти! Лише росіяни можуть не берегти голову, у якій давно немає мозку, а поселився там телевізор з водоспадом брехні.
В останньому поєдинку ігрового дня збірні США та Уельсу відзначилися симпатичним футболом, але не разом, а почергово. Перший тайм дуже сильно провели заокеанські гості, а по перерві наступальним футболом відзначилися британські гравці, тому підсумкову нічию з двома голами варто вважати максимально справедливою.
Номінальні господарі поля ігрову перевагу втілили в один забитий м’яч, яким відзначився Тімоті Веа. Він на клубному рівні грає за французький «Лілль», де працює колишній наставник «Шахтаря» Паулу Фонсека. Нападник успішно завершив побачення з воротарем, а ідеальну передачу в цьому епізоді віддав півзахисник англійського «Челсі» Крістіан Пулішич. Другий тайм, як зазначалося, впевненіше провів Уельс, однак скористатися кількома гольовими нагодами не вдалося. Мимоволі допоміг супернику Уокер Циммерман, який в простій ситуації збив Гарета Бейла, а досвідчений виконавець реалізував пенальті.
Треба сказати, що нічия – це цілком нормальна практика для валлійців, які інакше грати в групі на чемпіонатах світу ще не навчилися. Річ у тому, що Уельс лише вдруге грає на планетарній першості, а попередній досвід в 1958 році приніс саме три нічиї у квартеті (суперниками були Угорщина, Мексика та Швеція). З такими показниками вдалося пройти у чвертьфінал, де британців зупинили Пеле та фантастична збірна Бразилії, яка й виграла чемпіонат світу-1958.
Також треба додати, що в понеділок Бейл провів 109-й матч за збірну Уельсу, зрівнявшись за цим показником з Крісом Гантером. Трохи нижче розташовується ще один хлопець – воротар Уейн Хеннессі (107 ігор), який провів 90 хвилин у звітній зустрічі. Гантер, до речі, теж приїхав на світову першість, однак у стартовій зустрічі хлопець сидів на лаві для запасних. Тому вже 25 листопада Бейл може стати абсолютним рекордсменом своєї національної збірної. Гарет вже давно йде попереду усіх у своїй країні, якщо говорити про голи: за головну команду Уельсу півзахисник забив 41 м’яч!