Спортивна газета "Вболівальник"

Класичний фінал

Півфінал

Відбулися матчі півфіналів Кубка України, які визначили команди, які зійдуться у вирішальному протистоянні за почесний трофей. У головному кубковому матчі знову зійдуться гранди українського клубного футболу – «Динамо» і «Шахтар».

23 квітня
«БУКОВИНА» (Чернівці) – «ДИНАМО» (Київ) – 1:4 (1:0)
Голи: Бойчук, 22 – Волошин, 57, 62, Бражко, 71 (пен.), Шапаренко, 76.
«ПОЛІССЯ» (Житомир) – «ШАХТАР» (Донецьк) – 0:1 (0:0)
Гол: Аліссон, 113.

Обидві команди не без проблем здолали своїх опонентів у півфінальних протистояннях, але події у цих зустрічах розвивалися за істотно відмінними один від одного сценаріями. І проблеми виникали теж з відмінних причин.

«БУКОВИНА» – «ДИНАМО»

Для першолігової наразі команди з Чернівців цей матч був чи не найголовніший у сезоні. Принаймні дотепер, бо можуть бути ще вирішальні матчі за вихід до УПЛ. З боку номінальних господарів на вівтар гідного протистояння було покладено все. Все краще, що було у кадровому потенціалі команди, шалена самовіддача і неймовірне бажання виявити без залишку усі свої можливості і надбання, а краще – понад того. Тут зайве говорити про мотивацію, то того ж помножену на палку підтримку своїх уболівальників.
З боку «Динамо» навпаки, майже повна емоційна протилежність підходу до події. Головний тренер динамівців вже вдавався до тактики використання фактично резервного складу (хоча Олександр Шовковський неодноразово запевняв, що для нього всі футболісти команди є гравці основи) у чвертьфіналі кубкового протистояння нинішнього сезону з львівським «Рухом». Тоді «гравці основи» «Динамо», які мали значно менше ігрового часу, ніж ті, хто грав у складі команди левову його частину, гідно впоралися зі своїм завданням. Цього разу такий ощадливий сценарій досягнення кінцевого успіху не спрацював.
Цього разу резервісти «Динамо» відверто розчарували вболівальників команди. Якщо, з’являючись на полі в додаток до звичних в основі динамівських футболістів, вони могли ще на загальному тлі якось тримати рівень, то в «самостійному плаванні» виглядали геть не боєздатною одиницею. «Світлою плямою» у цьому дублерському доборі виглядав єдиний серед них гравець, якого можна зараховувати наразі до ключових виконавців «Динамо», був Андрій Ярмоленко. Він і створив єдину в першому таймі динамівську загрозу воротам суперника, коли дотепним пасом вивів сам на сам з воротарем Валентина Рубчинського. Той голкіпера не переграв.
Зате «Буковина» у першому таймі була у всій красі. Вони не просто на рівних протистояли іменитому супернику, а й перегравали його за моментами. Спочатку гольовий шанс не використав Олег Кожушко, влучивши у стійку воріт. А потім Богдан Бойчук відмінно скористався помилкою Володимира Бражка, примусивши динамівців неочікувано починати із середини поля. «Запахло» сенсацією в матчі.
Все стало на свої місця коли у поєдинок по перерві стала долучатися перевірена гвардія «Динамо». Поява спочатку Владиславів, Ваната і Кабаєва, потім Віталія Буяльського та Миколи Шапаренка, спричинили хвилю за хвилею загрози уже на ворота «Буковини». Її гравці відбивалися як могли, але сили вже були не рівними. Гравцям чернівецького клубу варто висловити схвальну оцінку за їхні бійцівські якості. А от до деяких футболістів «резервної основи» «Динамо» можуть бути питання щодо відповідності команді такого рівня.

«ПОЛІССЯ» – «ШАХТАР»

Цей півфінальний матч відбувався у Житомирі. І місцева команда доклала максимум зусиль, щоб підійти до такого відповідального поєдинку перед очима своїх вболівальників у всеозброєнні. Очільник «Полісся» Імад Ашур навіть пожертвував появою в минулому матчі УПЛ з перших хвилин низки своїх провідних виконавців, а в підсумку й важливими турнірними балами, щоб бути в максимально сприятливому тонусі у матчі проти «гірників».
Частково ця стратегія себе виправдала, але до певної межі. Межею стала 114 хвилина, з урахуванням овертаймів, коли «Шахтар» таки забив свій вирішальний гол у непростому протистоянні.
Якщо коротко загалом оцінювати перебіг цього поєдинку, то переважно володіли ініціативою і створювали більше моментів, але підопічні Імада Ашура грамотно діяли під час оборони і не забували про проведення контрвипадів. Так справа перейшла у додані тайми, де все ж таки кількісний показник набув вирішальної якості. «Шахтар» вперше в короткій історії протистояння у третьому матчі зумів таки переграти «Полісся», вперше забивши житомирцям гол. Для цього «гірникам» знадобилося 294 хвилин ігрового часу.

МАЙБУТНІЙ ФІНАЛ

«Динамо» і «Шахтар» в 11-й раз зустрінуться у фіналі Кубка України. Але, як це не дивно, востаннє ці принципові суперники зустрічалися між собою у головному кубковому матчі аж сім років тому – у 2018 році. Тоді перемога була за «гірниками» – 2:0. Цікаво, що загалом у вирішальних протистояннях Кубка України між «Динамо» і «Шахтарем» існує паритет – у команд по 5 перемог у фіналах між собою. Переможець фіналу-2025 отримає перевагу у кількості кубкових тріумфів над своїм непримиренним опонентом.
Крім динамівців і «гірників» кубковий трофей у різні роки здобували «Чорноморець» (дві чі), «Ворскла» і «Таврія». Чинним володарем Кубка України є «Шахтар». В останньому фіналі турніру, який відбувся у травні 2024 року, донецький клуб переміг полтавську «Ворсклу» (2:1) та виграв свій 14-й титул. Фінальний матч-2025 відбудеться 14 травня у Житомирі. Номінальним господарем зустрічі за жеребом вважається «Шахтар».

Володимир СТАРИНСЬКИЙ

Exit mobile version