Класова нерівність

11-й тур

Перший листопадовий відрізок чемпіонату пройшов без несподіваних результатів: у восьми зустрічах програли потенційні аутсайдери, однак не усім фаворитам вдалося без зайвих труднощів взяти максимум.

4 листопада
«ВОРСКЛА» (Полтава) – «ЛЬВІВ» – 1:0 (0:0)
Гол: Кравець (53).
На 43-й хвилині Юрченко не реалізував пенальті (воротар).
5 листопада
«МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) – «ВЕРЕС» (Рівне) – 1:4 (0:1)
Голи: Кльоц (10, з пенальті), Лебеденко (47), Кучеров (69), Р. Русин (80), Сергійчук (90).
6 листопада
«ДНІПРО-1» – «МИНАЙ» – 3:1 (0:0)
Голи: Воробчак (64), Сарапій (67), Гуцуляк (68), Амаш (76).
«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – «ДИНАМО» (Київ) – 0:3 (0:1)
Голи: Циганков (25, з пенальті), Буяльський (48), Ванат (90, з пенальті).
«РУХ» (Львів) – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 2:1 (0:0)
Голи: Н. Волошин (48), Слюсар (53), Сапуга (57).
Вилучення: Сапуга (76, друге попередження).

ДНІПРОВСЬКИЙ
ХАРАКТЕР
Ясна річ, що основна увага тепер прикута до лідера першості, який в суботу тимчасово загубив такий статус, якщо говорити про втрачені очки, однак неділя дозволила «Дніпру-1» знову повернутися на вершину класифікації. Несподіваному фавориту насправді не варто помилятися, адже один перенесений матч – це дуель з міцною «Олександрією», а «гірники» у відкладених зустрічах перетнуться з досить слабкими колективами (це «Львів» та «Минай»).
Саме слабких представників Закарпатської області повинні були «вмовити» номінальні господарі поля, які звикли домашні матчі проводити в Ужгороді. Однак швидко досягти поставленої мети не вдалося, причому були підозри, що команда фізично може зовсім розклеїтися, однак хлопці тримаються. Чи вистачить їх до зимової паузи, що у нас розпочнеться в кінці поточного місяця, час покаже… Найважчий відрізок дніпровські виконавці все ж проходять зараз, бо після завершення першої частини єврокубкової кампанії відпочити все одно не вдасться, бо вже 9 листопада доведеться відвідати Ковалівку, а 13 листопада відзначиться грою з «Ворсклою». Лише після цього «Дніпро-1» отримає кілька днів відпочинку.
Про канікули, немає сумнівів, мріють гравці, однак в неділю вдалося ці думки посунути на другий план, що доводив характер протистояння. В першому таймі підопічні Олександра Кучера не забивали, але створили достатньо передумов мінімум для одного взяття воріт. Чудовою взаємодією запам’яталися Артем Довбик та Яніс Амаш, які періодично виводили партнера на зручну позицію, та хлопці били поганенько. В площину воріт вже на фініші тайму влучив Олександр Піхальонок, якому допомагав невтомний Амаш, однак Олександр Бандура теж на лінії воріт не каву пив, а напружено працював.
Без зайвого поспіху господарі продовжили тиснути на суперника після легкого відпочинку, однак гольові моменти залишалися лише гольовими моментами. До цієї проблеми додався результативний удар Назарія Воробчака, який зреагував на подачу Дмитра Нємчанінова та легкий дотик від Данила Колесника. Невже ми йдемо до великої сенсації? Підозри, звісно, були, але «Дніпро-1» дуже швидко не лише досяг паритету, а й вийшов уперед!
Найважливіший перший гол на себе записав Едуард Сарапій, котрий скористався подачею від кутового прапорця імені Амаша. Пройшло усього 65 секунд, а м’яч вдруге опинився за спиною Бандури. Цього разу господарі використали швидку атаку, яку розпочав та завершив Олексій Гуцуляк, а бездоганну останню передачу віддав Бузанелло. Знову відраховуємо 65 секунд, аби згадати момент, що міг суттєво вплинути на гру. Це Єгор Твердохліб вибіг на побачення з Максом Валефом, який зіграв дуже розумно, не дозволивши себе перекинути. Крапку в цій зустрічі поставив Амаш, скориставшись пасом Гуцуляка, після чого на «Авангарді» заспокоїлися усі.

КИЇВСЬКА ВПЕВНЕНІСТЬ
Трьома результативними ударами також відзначилися столичні футболісти, які майже не хвилювалися в Одесі. Немає сумнівів, що «Чорноморець» прагнув покращити своє вкрай важке турнірне становище, однак бажання – це важлива річ, але можливості – визначальний фактор. «Біло-сині», доведеться визнати, нічого не змогли зробити на міжнародній арені, але всередині країни «Динамо» – це все ще серйозна сила. От і зустрілися в неділю сила та безсилля…
Ситуація могла дещо змінитися з огляду на кадровий потенціал киян, однак Мірча Луческу ризикувати не став, кинувши у бій з перших хвилин майже усіх формально найсильніших футболістів. Вдруге у поточній першості потрапив у стартовий склад Джастін Лонвейк, який сподобався ще 23 жовтня, коли динамівці не змогли здолати «Ворсклу» (1:1), причому 6 листопада хлопець усі 90 хвилин також провів на хорошому рівні. Нідерландський півзахисник грав досить високо, тому стандартна схема Луческу «4-2-3-1» досить часто перетворювалася на «4-1-4-1».
Зважаючи на суттєву різницю у класі, «біло-сині» наступали без зайвого поспіху, розуміючи, що розбалансований опонент припуститься помилки. Помилки пішли досить швидко, однак Віктор Циганков двома гольовими шансами не скористався, а Владислав Ванат навіть побачення з воротарем не використав, програвши дуель Дмитру Непогодову. Пізніше ідеальний шанс для суперника мимоволі вигадав колишній динамівець Євген Селін, який збив Циганкова. Нещодавно у грі з «Кривбасом» Віктор не переграв голкіпера, тому цього разу хавбек пробив надійніше – по центру воріт.
В другому таймі одесити провалилися повністю, дозволивши Віталію Буяльському спокійно переграти Непогодова, а вивів партнера на ідеальну ударну позицію Циганков. Віктор попрацював асистентом і у моменті, коли Максим Білий збив Ваната. Владислав сам захотів вдарити з одинадцяти метрів – Віктор погодився, дозволивши нападнику встановили остаточний результат дуелі. А що ж «Чорноморець» робив на чужій половині поля? До перерви здалеку «стріляв» Владислав Бугай – повз ворота, а ще Олександр Гладкий головою бив перспективно, однак м’яч пройшов над перекладиною. Оце й усі наступальні здобутки «Чорноморця». Хочеться більше? «Вболівальник» теж хоче, однак ми вже говорили про вагу бажань та можливостей…
Згадані полтавці в п’ятницю страждали значно більше, хоча це були переважно психологічні муки. Тобто грала «Ворскла» добре, однак вдовольнитися довелося лише одним голом у ворота «Львова», тому додаткові хвилювання залишалися до фінального свистка. Переможний гол став результатом подачі від кутового прапорця, коли Руслан Степанюк дістав кулю на дальній штанзі, а головою легко вразив ворота суперника Василь Кравець. У схожому стилі вистраждав три очки «Рух» у протистоянні з «Кривбасом», а «Верес» легко переграв харків’ян.