Історичний антирекорд

ЧЄ-2022 (U-20) (Подгориця, Чорногорія)

Справжнім жахіття для наших хлопців став завершальний відтинок молодіжної континентальної першості (U-20), яку українці завершили на принизливому останньому місці.

В групі, варто нагадати, ми без варіантів програли Іспанії (58:89), а чеській команді підопічні Віталія Степановського віддали перемогу лише в овертаймі (86:98 ОТ). Зате оптимістичною виглядала наша звитяга у суперечці з литовськими однолітками (71: 69), які просто не можуть бути слабкими. До речі, вони це пізніше довели, а ще треба відзначити, що до фіналу дійшли два представники групи С, у якій ми не були хлопчиками для биття…
На жаль, саме такими хлопчиками «синьо-жовті» виглядали у матчах на виліт, а перша серія українського фільму жахів ототожнювалася зі стадією 1/8 фіналу, яка визначала, по якому шляху далі підуть команди: або суперечка за високі місця, або бій за виживання. Турецька збірна безапеляційно сказала, що наше місце на узбіччі молодіжного баскетболу Європи. Не одразу «синьо-жовті» впали, адже ще на початку другої чверті ми навіть мали невелику перевагу над конкурентом. Неприємною новиною став ривок Туреччини 7:0, але зазвичай такі події не стають фатальними. Сім балів – це не катастрофа в баскетболі.
Ми й насправді зберігали шанси мінімум на інтригу навіть в останній чверті, коли Олександр Кобзистий та Олександр Ковляр підтягнули нас до опонента на відстань двох результативних атак – 50:56. Але миттєво ми отримали неприємну звістку з периметра, повернувшись до неприємного балансу «-9». Після цього за шість хвилин українська команда відзначилась лише одним влучним кидком, тому турецька команда без проблем довела справу до досить впевненої перемоги, а ми пішли битися за збереження прописки в елітному дивізіону.
Найболючішою стала поразка у грі з посередніми словенцями, які вдало провели третю чверть, розпочинаючи останні десять хвилин з позитивним балансом «+15». Однак українці не опустили руки, зробивши маленький подвиг, адже після влучного кидка Руслана Івашова з периметра ми програвали всього три очка (72:75). Згодом таке ж влучання від Максима Шульги дозволило дійти до перспективного рахунку 75:77. За дві хвилини до сирени штрафні від Ковляра підтягнули нас впритул до суперника – 79: 80. Головний епізод останніх хвилин стався за 20 секунд до завершення зустрічі, коли за рахунку 79:82 Ковляр не зміг влучити здалеку, а підбір залишився за конкурентом.
Тоді ми й опинилися на краю прірви, розуміючи, що наступна гра стане визначальною… Схоже, наші хлопці про це пам’ятали в першій чверті, яку навіть вдалося виграти (18:13), та потім все пішло шкереберть: ми біля свого кільця нічого не могли зробити, а ще зовсім не йшли навіть вільні кидки. Тому за такої гри ганебний результат 59:95 не здивував. Тоді усі зрозуміли, що ми потрапили до трійки команд, які вилетять в дивізіон В. Уникнути останньої сходинки класифікації була можливість в неділю, однак знову прийшла поразка – тепер від Чехії.
Молодіжна збірна України (U-20) приблизно п’ятнадцять років тому теж падала у нижчу лігу, але тоді на першості континенту ми були на передостанній сходинці, а тепер довелося впасти на дно. Тому наступний турнір «синьо-жовті» проведуть вже в дивізіону В, де треба бути у першій трійці, аби повернутися на високий рівень. А що стосується рівня нашої гри в Чорногорії, то окремо хлопці не дуже розчарували, а от командної взаємодії майже не було.