І знову про «Динамо»

18-й тур

Так склалося, що в перших трьох турах другого кола в епіцентрі уваги опинилося «Динамо». І це не якась упередженість, а об’єктивні підстави. Спочатку кияни сотворили сенсацію, примудрившись вдома поступитися 0:2 доволі скромному «Інгульцю», за усієї поваги до команди Ковальця. Потім динамівці за календарем брали участь у поєдинках зі своїми конкурентами за високі місця, які справедливо було визначено матчами туру. А головне, мабуть, неоднозначна оцінка (це м’яко кажучи) якості гри «Динамо» з боку його численних вболівальників.

17 березня
«МЕТАЛІСТ» (Харків) – «ОЛЕКСАНДРІЯ» – 0:0
18 березня
«ДИНАМО» (Київ) – «ЗОРЯ» (Луганськ) – 0:1 (0:0)
Гол: Герреро (83).
«ВЕРЕС» (Рівне) – «ДНІПРО-1» (Дніпро) – 0:1 (0:1)
Гол: Піхальонок (10).
«ЛЬВІВ» – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 2:2 (0:1)
Голи: Богунов (74), Бєляєв (87) – Капіч (20 з пенальті, 78).
Вилучення: Татарков (42).
Незабитий пенальті Бугай (74).
«ВОРСКЛА» (Полтава) – «МЕТАЛЛІСТ 1925» – 0:0
19 березня
«ШАХТАР» (Донецьк) – «РУХ» (Львів) – 2:0 (2:0)
Голи: Матвієнко (27), Криськив (31).
«КОЛОС» (Ковалівка) – «МИНАЙ» – 0:1 (0:1)
Гол: Ю. Кравчук (9).
«ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – 1:2 (0:2)
Голи: Головкін (83) – Хадіда (2 з пенальті), Аліфіренко (40).

«Наша пісня гарна й нова, починаймо її знову»
Різні матчі, різні суперники, а таке враження, що дивишся той самий серіал у виконанні не дуже натхненних акторів. Все те саме – так, є ніби ініціатива, є територіальна перевага, контроль м’яча. А заради чого? Перший тайм матчу із «Зорею» взагалі ні про що. У «Динамо» жодного удару протягом 45 хвилин. Навіть «по горобцях». У «Зорі» один. Ну, гостей можна було зрозуміти – відчувалося, що вони і не проти на полі суперника довести матч до спокійної нічийної гавані.
У другому таймі гра дещо пожвавилася. Почали виникати навіть напівмоменти. У Ваната, Лонвейка, Антюха, Русина… Це могли бути і моменти, навіть голеві, але за однієї обов’язкової умови – відповідного рівня майстерності. Як буває у таких матчах, все вирішує одна груба помилка. Це як було у попередньому матчі «Динамо» з «Дніпро-1». Тільки тоді кияни отримали шикарний подарунок від дніпрян, а тепер відповіли такою люб’язністю до луганчан. Максим Хлань пройшов флангом і зробив простріл до воріт. Поруч з ним за цим спокійно спостерігає двоє динамівців. Ну, нічого, не страшно. Там біля воріт ще чотири оборонці «Динамо». Але трапляється, коли всупереч усім законам арифметики 4=0. Нападник гостей Едуардо Герреро навіть без натяку на супротив спокійно приймає м’яч в 7–8 метрах від воріт і завдає удару. Удар вийшов слабенький. Нещерет не зумів як слід скластися і м’яч закотився у ворота. На цьому все.
Царенко – 18 років, Дячук – 19 років, Волошин – 19 років, Вівчаренко – 20 років, Ванат – 21 рік, Нещерет – 21 рік. Так, половина зараз стартового складу «Динамо» молоді «необстріляні» хлопці, які лише кілька місяців тому про основу могли тільки мріяти. А інша половина? Дехто із них гравці збірної. Це по-перше. А по друге, складається враження, що в «Динамо» цей об’єктивний процес зміни покоління дещо прогавили. Замість того, щоб раніше по одному-двох поступового награвати в основі, зараз доводиться одночасно кидати у бій пів-команди по суті новачків. Бо, або сиділи в молодіжці, або блукали по орендам. А це не те.
По суті це підтвердив після матчу з «Зорею» головний тренер «Динамо» Мірча Луческу: «У команди дуже важкий період. Я вважаю, що я можу піти у будь-який момент, і я не проти подати у відставку. Але проблема зараз в іншому, цього сезону команда втратила 11 гравців. Ми не можемо купити нових гравців, ми не можемо за мить перебудувати наш склад. У нас є молоді гравці, але щоби вони дійшли до рівня першої команди, потрібно мати час. Одразу це все зробити неможливо.
Я думаю, що сьогодні ви бачили майбутні контури команди. Дячук грав в основі, він грав добре. Царенку – 18 років, він теж грає в основі, як і Волошин. Можливо, повернеться до команди Бражко, отже ми маємо будувати нову команду з гравців, яких виховав клуб. Я сподіваюсь на повернення Шапаренка, Буяльського. Якби Буяльський грав сьогодні, то ми мали перемагати, без нього не створювали моменти в атаці.
Ми втратили обох голкиперів (Бущан та Бойко травмовані), ми втратили Кендзьору, Забарного, Миколенка, Шапаренка, Циганкова, Бєсєдіна, Вербича, Вітіньо, де Пену. Від нас пішло багато гравців, неможливо створити нову команду за один день, тим більше, з молодих грав-ців. У нас у складі 11 гравців, молодших за 20 років».
У складі «Зорі» теж є юні хлопці, але треба відзначити добре налагоджену системну командну гру. До речі, про важливість командної гри у діях його підопічних наголошував на післяматчевій прес-конференції головний тренер луганської «Зорі» Патрік ван Леувен. Треба віддати йому належне.

Без особливих несподІванок
В інших матчах туру чогось екстраординарного не сталося. «Шахтар» у звичному стилі притиснув з перших хвилин суперника до воріт. Методична облога зрештою принесла необхідний результат. Уже в першому таймі «гірники» досягли переваги у два голи. Варто відзначити за цей ігровий вдрізок донецького півзахисника Дмитра Криськіва. Спочатку він асистував, коли забивав його партнер Микола Матвієнко. А потім відзначився і сам ефектним голевим ударом. У другому таймі «Шахтар» знизив оберти. Можливо, наставник «гірників» Ігор Йовічевіч вирішив, що вже варто подбати і про економію сил. З урахуванням єврокубкових матчів, у «Шахтаря» був досить напружений весняний відрізок. Чи позначиться це у майбутньому? Побачимо. А цей матч закінчувався за принципом – одні не хотіли, інші не могли. До речі, після цієї чергової поразки «Руха» був відправлений у відставку білоруський головний тренер львів’ян Леонід Кучук. Також стало відомо, що Анатолій Безсмертний змінив на посаді головного тренера ФК «Львів» Олега Дулуба.
Нарешті здобув першу перемогу у другому колі «Дніпро-1», осінній лідер чемпіонату. Перемогу над «Вересом» на класі і вищій індивідуальній майстерності, але непросту. Гонитва за «Шахтарем» триває. А у «Вереса» продовжилася затяжна кризова серія – шість поразок і одна нічия. Наставник рівненської команди Юрій Вірт пояснює це просто:»Бракує майстерності». У кого саме? Може виникнути питання у керівництва клубу. Зона вильоту вже поруч.
Шість матчів підряд не може здобути перемоги в чемпіонаті «Олександрія». П’ять поспіль останніх поєдиків – нічийні. Із них чотири вже під головуванням Руслана Ротаня. Не відомо як довго влаштовуватиме така миролюбність команди очільників клубу, які перед стартом другого кола заявляли про амбітні плани в чемпіонаті.
Перервалася переможна хода «Інгульця» під проводом Сергія Ковальця. На заваді став «Чорноморець». Одесити, здається, поступово знаходять свою гру. Дві перемоги і нічия у весняному відрізку – непогано для команди, яка ще недавно перебвала на дні турнірної таблиці. Роман Григорчук теж досвідчений тренер. Наступний матч буде хорошим випробовуванням для одеситів. Суперник – «Шахтар».
Крім уже згаданих команд, ще ніяк не можуть здобути перемоги цієї весни футболісти полтавської «Ворскли» і обох харківських «Металістів».
На разі буде час у всіх щось поліпшити у своїх лавах. Чемпіонат Української прем’єр-ліги бере паузу до початку квітня на міжнародні матчі збірних.