Харків без Кривенцова

8-й тур

Важливим підсумком восьмої частини чемпіонату України-2022/23 стала перша тренерська відставка! Без роботи залишився Валерій Кривенцов, якому керівники «Металіста 1925» не пробачили мінімальну поразку у протистоянні з «Минаєм». Тепер командою буде керувати Едмар, а його першим помічником став Олег Голодюк, який нещодавно повісив бутси на гвіздок.

19 жовтня
«ДНІПРО-1» – «ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 2:2 (1:0)
Голи: Адамюк (45), Смоляков (55, 65), Піхальонок (68).
«ВОРСКЛА» (Полтава) – «РУХ» (Львів) – 0:1 (0:1)
Гол: Довгий (28).
«МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) – «МИНАЙ» – 0:1 (0:0)
Гол: Твердохліб (70).
«ШАХТАР» (Донецьк) – «КОЛОС» (Ковалівка) – 3:0 (1:0)
Голи: Мудрик (8, 56), Л. Тейлор (47).

ОДНАКОВІ ПЕРЕМОГИ
Припинення співпраці з наставником харківського колективу стало певною несподіванкою, однак до цього повернемося пізніше. А спочатку треба зазначити, що відомий у минулому півзахисник асоціювався ще з тим «Шахтарем», що в 90-х роках будувався на українських виконавцях. Але серйозний початок легіонерського виклику змусив Кривенцова залишити команду в 2001 році, тому перший чемпіонський титул-2001/02 клуб взяв без Валерія, який після кампанії-2005/06 завершив кар’єру.
Після цього пішла тренерська дорога – в академії «гірників», причому поступово Валерій Сергійович очолив команду U-19, з якою дійшов до фіналу Юнацької ліги УЄФА-2014/15. Однак значний успіх глобально не вплинув на тренерську кар’єру Кривенцова, котрий лише у 2020 році перейшов на дорослий рівень, очоливши «Металіст 1925». З цією командою вдалося посісти третє місце в Першій лізі-2020/21, а такий результат говорив про підвищення у класі, адже тоді елітний дивізіон розширювався до 16 колективів, тому вниз впав «Олімпік», а в Прем’єр-лігу перейшли «Верес», «Чорноморець» та «Металіст 1925».
Тепер повертаємося до звітної відставки Кривенцова – цей факт, як зазначалося, дещо здивував. Річ у тому, що перший сезон в найсильнішій лізі України харків’яни під керівництвом Валерія Сергійовича завершили на десятій сходинці, що вважалося прийнятним результатом. А тепер ми бачимо ту ж проміжну десяту сходинку (після 8-го туру), однак вона виявилася фатальною для наставника. Саме ця обставина говорить про нестачу послідовності з боку керівників клубу, тим паче що перед початком звітної першості «Металіст 1925» глобально не змінився (м’яко кажучи), залишившись з посереднім кадровим потенціалом, з яким теоретично боротися була можливість максимум за місце у топ-8.
До того ж вже у звітній першості харків’яни без варіантів поступилися лише «Дніпру-1» (0:3), а перемогти вдалося «Ворсклу» (3:2) та «Колос» (2:0). Також треба відзначити три нічиї у протистояннях з «Шахтарем» (0:0), «Чорноморцем» (0:0) та «Львовом» (2:2). Причому «Металіст 1925» залишається єдиною командою, що змогла образити «гірників».
Після відносно непоганих результатів прийшла поразка від представника Закарпатської області, коли «Минай» не переважав суперника, однак гості змогли скористатися одним із небагатьох моментів, а харків’яни цього не зробили. Вирішальний гол прийшов після подачі від кутового прапорця у виконанні Назарія Воробчака. Біля воріт суперника продуктивно попрацював Єгор Твердохліб, якому двічі завадили забити Олег Мозіль та Дмитро Капінус, але третій удар півзахисника виявився результативним. Після матчу Кривенцов говорив про нульову реалізацію гольових шансів, зазначивши, що «якщо будемо так грати, то попереду на нас очікує багато перемог». Ці слова можуть бути правдою, однак перемагати чи програвати «Металіст 1925» тепер буде без Валерія Сергійовича.
Аналогічний результат 0:1 був зафіксований у домашній грі «Ворскли», що програла ще одному представнику західної частини нашої прекрасної країни. Полтавський колектив після 8-го туру перебував у турнірній таблиці ще нижче «Металіста 1925», однак керівники «біло-зелених» продовжують вірити в Віктора Скрипника. Здавалося, що наставнику вдалося пройти кризовий період, перегравши «Інгулець» (1:0) та «Чорноморець» (2:1), однак після цього команда поступилася «Металісту» (2:3), а тепер от неприємність сталася у протистоянні з «Рухом» (0:1).
Знову підопічні Скрипника могли розраховувати на прийнятний результат, однак непогана гра не принесла очкових дивідендів. Львівський колектив не переважав і не поступався конкуренту, але бонусом гостей став реалізований шанс в середині першого тайму. Успіх «Руху» принесла уже знайома подача від кутового прапорця, коли гравці «Ворскли» панічно заблокували три «постріли» суперника, однак четверта спроба від Олексія Довгого виявилася вдалою. «Біло-зелені» також створили дві-три перспективні нагоди для взяття воріт, однак, приміром, Таулян Сефері одного разу трохи не влучив у ближній кут воріт, а ще до перерви відзначитися голом македонському форварду завадила перекладина.

РІЗНІ ЛІДЕРИ
Про рівну гру не йшла мова на «Арені-Львів», де «Шахтарю» навіть особливо напружуватися не довелося, аби забити важливий перший м’яч. Просто Павло Оріховський та Олексій Зозуля мимоволі дозволили Михайлу Мудрику вийти на самотнього воротаря – 1:0. Другий гол варто вважати трудовим, а сконструювали його флангові захисники: в активі Богдана Михайличенка результативна передача, а з близької відстані забивав Лукас Тейлор.
Стандарт від Сергія Мякушка міг відновити інтригу в зустрічі, однак Анатолій Трубін впорався з ударом, а Сергію Чоботенку, який намагався зіграти на добиванні, не пощастило – м’яч пройшов трохи вище воріт. Після цього був знайомий для багатьох сольний прохід Мудрика, а завершенням цього акту став влучний «постріл» з лінії штрафного майданчика. Могли «гірники» забивати більше, однак Євген Волинець впорався зі спробами Мудрика та Івана Петряка, а удар Олександра Зубкова заблокував Владислав Ємець. Ніхто з того приводу не сумував і не радів, бо тоді уже всі знали, хто візьме три бали, а кому доведеться думати про очки вже в наступних зустрічах.
У попередніх матчах бездоганною ходою відзначився «Дніпро-1», який взяв 18 балів у шести дуелях. Однак ще в Лізі конференцій і нещодавніх іграх внутрішньої першості було помітно, що команда Олександра Кучера грає на межі можливостей з точки зору функціональної готовності. А кадрових ресурсів для повноцінної ротації у наставника не вистачає. Тому звітна невдача у протистоянні з «Інгульцем» стала певною несподіванкою, але про велику сенсацію мова не йшла.
Обидві команди в рамках 8-го туру продемонстрували низьку продуктивність на чужій половині поля, однак при цьому вдалося використати майже усі гольові можливості, а реалізовувати цей план розпочали фаворити. «Дніпро-1» 45 хвилин мовчав, але перед відпочинком спрацював стандарт: кутовий від Яніса Амаша перетворив на гол Володимир Адамюк.
Відігратися та вийти вперед гостям також допомогли класичні подачі у штрафний майданчик суперника, чим двічі скористався Артем Смоляков. Спочатку півзахиснику допомогла помилка Валерія Юрчука, а потім сам Артем вдало зіграв на випередження. Перший результативний пас віддав Тарас Саків, а потім якісний навіс виконав Владислав Клименко. Дуже швидко дніпровський колектив відігрався, скориставшись якісним «пострілом» Олександра Піхальонка. Ближче до завершення зустрічі згадався нещодавній матч команди Кучера проти «Руха», коли вдалося вирвати перемогу на 90+5-й хвилині. В Ужгороді «Дніпро-1» також міг претендувати на аналогічний тріумф, однак на 90+5-й хвилині Седдік Балулі з ідеальної позиції вдарив у голкіпера.

Володимир СТАХІВ