Характер лідера

7-й тур

Чотири гри, що вважалися другорядними в порівнянні з суперечкою флагманів нашого футболу, насправді виявилися досить цікавими й навіть змістовними, а родзинкою цієї смачної страви стала недільна перемога «Дніпра-1», який зберіг за собою першу сходинку класифікації.

14 жовтня
«МИНАЙ» – «ВЕРЕС» (Рівне) – 1:1 (0:1)
Голи: Дахновський (5), Вишневський (64).
Вилучення: Г. Пасіч (90+4, друге попередження).
15 жовтня
«МЕТАЛІСТ» (Харків) – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 3:2 (1:0)
Голи: Прядун (44, 56), Каплієнко (49), А. Кравчук (54), Марлісон (80).
«МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) – «ЛЬВІВ» – 2:2 (2:1)
Голи: Мартинюк (5, з пенальті), Бугай (8), Р. Русин (22), Безуглий (65, у свої ворота).
Вилучення: Мартинюк (88, друге попередження).
16 жовтня
«РУХ» (Львів) – «ДНІПРО-1» – 2:3 (1:1)
Голи: Довгий (31), Довбик (45+1, з пенальті), Таллес (53), Гуцуляк (59), Логінов (90+5).
Вилучення: Роман (58, друге попередження), Слюсар (78, друге попередження).

«ДЖОКЕР» КУЧЕРА
П’ять попередніх зустрічей команді Олександра Кучера вдалося пройти бездоганно – п’ять перемог без пропущених м’ячів. Рано чи пізно будь-які серії перериваються, однак були підстави вважати, що «Рух» не стане відчутною перепоною на шляху дніпровського колективу. Про це говорив і кадровий потенціал львів’ян, і велика поразка у грі з неідеальними динамівцями (0:3). Тому вважалося, що лідер першості переможе без особливих труднощів, однак труднощі виникли ще до початку звітної дуелі…
Виявилося, що деякі легіонери не ризикнули у цей непростий час повертатися на українську землю, побоюючись чергового сплеску ракетної активності від російських нелюдів. Тому 16 жовтня тренерський штаб «Дніпра-1» не міг розраховувати на Яніса Амаша, Бузанелло, Седдіка Балулі та Домінго Бланко. В основному складі опинилися Сергій Горбунов, Валентин Рубчинський та Артем Громов, які зазвичай починають ігри на лаві для запасних. Чи слабкішою при цьому стала команда? Важко сказати, адже ключові виконавці пройшли важкий шлях, працюючи на два фронти, тому фундаментальні труднощі Кучера стосувалися не окремих виконавців, а загального стану колективу.
Важкою місією для гостей стала робота на чужій половині поля, де Юрій Паньків особливо не хвилювався, а «Рух» до перерви встиг провести дві якісні контратаки. В першому випадку Олексій Довгий примудрився не переграти Макса Валефа в ідеальній ситуації, але трохи згодом півзахисник реабілітувався, скориставшись прострілом Богдана Бойчука. Після гольової невдачі дніпровські хлопці почали бігати активніше, що відчув суперник, однак кількома хорошими нагодами лідер чемпіонату не скористався. Відновити паритет вдалося лише з допомогою пенальті, що став результатом помилки Романа Дідика, який збив Громова. Артем Довбик з найзручнішого стандарту вдарив не кращим чином, однак м’яч проскочив між руками воротаря.
Але на початку другого тайму «Дніпро-1» знову пропустив. Простріл з правого краю перервав Володимир Адамюк, проте першим до «кулі» встиг Таллес, якому вдалося з непростого положення вразити дальній кут воріт Валефа. Комфортне положення львівської команди досить швидко змінилося – тричі. Необов’язкові другі попередження отримали Віталій Роман та Денис Слюсар, які безапеляційно збивали Олександра Назаренка та Ігоря Когута. Між цими епізодами ще був гол Олексія Гуцуляка, якому вдалося головою завершити подачу Олександра Піхальонка.
Подвійна кадрова перевага, здавалося, дозволить гостям спокійно забити мінімум третій м’яч, однак «Рух» захищався відчайдушно і якісно, намагаючись навіть тримати «кулю» на чужій половині поля, вбиваючи час. Кількох секунд не вистачило хлопцям Леоніда Кучука, бо визначальним виявився несподіваний вибір Кучера, який відрядив номінального центрального захисника Сергія Логінова в атаку. Досвідчений виконавець не розчарував, забивши в порожні ворота, а ідеальну передачу віддав Горбунов. Після зустрічі Кучук говорив про погане суддівство, однак це були лише емоції після неприємної поразки, а насправді Юрій Іванов в доленосних епізодах не помилявся.

РЕЗУЛЬТАТИВНІ ХАРКІВ’ЯНИ
Після колективів з Дніпра та Донецька в турнірній таблиці йде «Металіст», який на початку жовтня отримав шість м’ячів від «гірників» (1:6), та після цього підопічним Олега Ратія (тобто Олександра Призетка) вдалося реабілітуватися, про що говорять перемоги над «Вересом» (2:1) та «Ворсклою» (3:2). Звітний успіх варто вважати несподіваним, бо полтавці після невдалого старту здобули дві звитяги, образивши «Інгулець» (1:0) та «Чорноморець» (2:1).
Знову героєм харківської бригади став Максим Прядун, який раніше забивав максимум один м’яч за 90 хвилин, а тепер нападник може говорити про дубль. Перший м’яч в кінці стартового тайму Максим забив легко, скориставшись помилкою Дмитра Різника на виході. Ймовірно, голкіперу завадив саме автор голу, однак ця боротьба відбувалася за межами воротарської площі, де у Різника не було законодавчої переваги над польовим гравцем. Після перерви знову була очна дуель згаданих хлопців, але тепер «повітря» нічого не вирішувало, оскільки Прядун вийшов на побачення з Різником. Автором специфічної результативної передачі став Єгор Демченко, який вчасно і якісно вкинув «кулю» з-за бокової лінії. Ще одним голом відзначився Олександр Каплієнко, якому розкішний пас віддав невтомний Прядун.
Полтавський колектив також непогано атакував, але в той день трохи ефективніше своїми шансами скористався «Металіст». У складі гостей забивали Андрій Кравчук та Марлісон, яким допомагали Денис Олійник та Василь Кравець відповідно, хоча в першому випадку треба записати автогол на Ігоря Чайковського, бо саме рикошет від нього став визначальним. А попереду у сенсаційних «металістів» зустріч з «Динамо» – 20 жовтня.
Ще один представник Харкова був близьким до звитяги, однак «Металісту 1925» не вистачило одного голу. Або пропускати треба було менше. Господарі швидко отримали великий бонус – пенальті, який заробив Ярослав Мартинюк, а зачепив його ногу Артем Мильченко. С одинадцяти метрів забив якраз постраждалий футболіст, але «Львів» відповів дуже швидко. І ефектно! Чудовий простріл з лівого флангу виконав Михайло Шишка, а порожні ворота вразив Владислав Бугай. Значно простіше хлопці Валерія Кривенцова знову вийшли вперед, а знадобився для цього лише дальній «постріл» Ростислава Русина, якому «кулю» надав Ігор Курило. Врятувався «Львів» з допомогою Микити Безуглого, який примудрися вразити свої ворота, коли намагався перервати передачу Андрія Буська.
Також в районі середини другого тайму було встановлено підсумковий результат у ще одній грі на території Закарпатської області, де «Минай» зміг уникнути поразки. Саме тоді Олег Вишневський влучно вдарив з середньої відстані, а важливу гольову передачу віддав Назарій Воробчак. Ще симпатичнішим асистом відзначився на перших хвилинах Валерій Кучеров, а Віталій Дахновський показав, що вміє розбиратися з самотнім воротарем.