Група на вершині

11-й тур

Головним результатом звітного туру першості варто вважати черговий етап формування першого квартету першості. Наразі «Дніпро-1», «Шахтар», «Зоря» та «Олександрія» відчутно відірвалися від переслідувачів, яким точно не вистачить однієї зустрічі, аби надолужити втрачене.

5 листопада
«ЗОРЯ» (Луганськ) – «МЕТАЛІСТ» (Харків) – 3:2 (0:0)
Голи: Підлепенець (58, з пенальті), Чурко (72), Панасенко (74), Мишньов (89), Шахов (90+3).
«ОЛЕКСАНДРІЯ» – «КОЛОС» (Ковалівка) – 4:1 (1:0)
Голи: Рибалка (8, 68, з пенальті), Оріховський (53, з пенальті), Третьяков (61, з пенальті, 73).
«ШАХТАР» (Донецьк) – «ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 3:0 (1:0)
Голи: Криськів (18), Сікан (69, з пенальті, 90+3).

ПЕРШИЙ ВЕЛИКИЙ ТРІУМФ
Останню сходинку в елітній четвірці посідає «Олександрія», та при цьому за втраченими очками представники Кіровоградської області можуть говорити про потенційне третє місце. Хоча один з двох відкладених матчів стане важким випробуванням, адже суперником буде лідер чемпіонату – дніпровський колектив. А от друга перенесена зустріч з «Металістом 1925» видається більш комфортною та передбачуваною.
Менш прогнозованою була дуель з «Колосом», який яскраво розпочав сезон, однак пізніше підопічні Ярослава Вишняка збавили оберти, причому варто було говорити й про ігрову кризу. В таких умовах ковалівці вкрай несподівано переграли міцний «Верес» (2:0), тому 6 листопада була можливість зрозуміти, чи труднощі «Колоса» залишилися в минулому… Виявилося, що з крутого піке колектив не вийшов, однак негативний для гостей результат треба вважати досягненням «Олександрії», що продовжує демонструвати приємну стабільність.
Єдиний відчутний збій у Юрія Гури стався ще на початку вересня, коли олександрійський клуб поступився «Металісту». Харків’яни тоді залишилися у меншості ще до перерви – за нічийного рахунку, та після цього забивали саме «жовто-сині», тому в комфортних умовах «Олександрія» поступилася – 1:3. Ймовірно, саме комфорт виявився тим фактором, що змусив футболістів завчасно повірити в перемогу, а самовпевненість точно не допомагає в реалізації турнірних планів. Але поганий досвід дозволив зробити правильні висновки, тому надалі колектив з Кіровоградської області не помилявся, обмежившись лише нічийними втратами в іграх з «Ворсклою» та «Шахтарем». Однак чи це втрати? Може, навпаки, досягнення?..
Зате вважалося, що з «Колосом» хлопці Гури повинні впоратись – статус зобов’язував. Звісно, про велику перемогу мова не йшла, однак господарі поля змогли додатково вразити вболівальників, здобувши переконливу звитягу – 4:1. Основні гольові досягнення пішли після перерви, однак не варто думати, що раніше у «Олександрії» були якісь проблеми. Господарі поля створювали хороші шанси для взяття воріт, причому двічі гостей намагалася врятувати штанга. Спочатку від каркаса воріт м’яч залетів у ворота, потішивши Сергія Рибалку, а Владислав Калітвінцеву пощастило менше, бо в його випадку «куля» вилетіла за лицьову лінію. Забивати міг й Кирило Ковалець, однак півзахисник двома ідеальними шансами не скористався – повз ворота.
Гол у відповідь на початку другої половини зустрічі був результатом незграбної гри Олександра Демченка, який, перериваючи простріл Олексія Зозулі, зачепив «кулю» рукою, а оскільки верхня кінцівка знаходилася вище плеча, то це пенальті. Павло Оріховський відновив паритет, та святкував «Колос» не дуже довго, причому «Олександрія» вийшла вперед також після одинадцятиметрового удару. Хоча тут позицію Дмитра Кривушкіна зрозуміти складно, адже в руку Дениса Безбородько м’яч потрапив після рикошету від трави. І рука Дениса не знаходилася високо, тому вердикт арбітра треба вважати дуже сумнівним. За кілька хвилин рефері вже з усіма підставами призначив пенальті, відзначивши, що Вадим Мілько поклав на газон Дениса Мірошниченка.
Дві одинадцятиметрові спроби спокійно реалізували Максим Третьяков та Рибалка, після чого інтрига перейшла в площину теорії. Про всяк випадок «Олександрія» на куражі ще й четвертий гол зробила, який міг на себе записати Олег Кожушко, та йому завадила штанга, однак добив м’яч у ворота капітан – Третьяков. Раніше підопічні Гури просто перемагали, а цього разу вдалося здобути успіх з великим рахунком! Тому за балансом забитих та пропущених м’ячів «Олександрія» підтягнулася до «Зорі» – по «+8».

ВОЛЬОВА РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ
Луганський колектив минулий вікенд теж провів результативно, однак команда Патріка Ван Леувена вже традиційно працювала в обороні не найкращим чином. Мабуть, несправедливо говорити про колективні проблеми, адже бідою «Зорі» на столичній арені імені Валерія Лобановського стали помилки окремих виконавців. Спершу дуже погано зіграв Максим Імереков, у протистоянні з яким впав Євген Підлепенець. Роман Блавацький без сумнівів призначив пенальті, з чим господарі поля навіть не сперечалися, а сам Євген переграв Дмитра Мацапуру.
Пропустити з одинадцяти метрів – це не гріх, а от пізніше голкіпер зіграв дуже погано. Сергій Панасенко здалеку вдарив сильно, однак м’яч йшов у ближній кут, за який Мацапура повинен від-повідати… Дмитро не зміг зупинити «кулю». Між цими голами про себе нагадав досвідчений В’ячеслав Чурко, якому м’яч на голову накинув 19-річний Максим Хлань. Гра йшла до гостьової перемоги, яку ніяк не можна було назвати закономірною, адже «Зоря» ще до перерви могла відзначитися щонайменше тричі, але з реалізацією моментів виникли великі труднощі. Здавалося, що за підсумками гри доведеться говорити про те, що «чорно-білі» заплатили за низьку ефективність роботи біля воріт суперника, однак луганці змогли виправитися безпосередньо перед фінальним свистком.
Спершу ще в основний час невчасно послизнувся Юрій Романюк, чим скористався Дмитро Мишньов. Півзахисник вдарив у ближній кут, де повинен був знаходитися Орест Костик, тому тепер варто вже говорити про помилку воротаря «Металіста». Шкода, адже раніше голкіпер неодноразово рятував свої ворота, однак концентрації уваги йому не вистачило. А за 15 секунд до останнього сигналу арбітра Олег Данченко подав від кутового прапорця, на «другому поверсі» зіграв Арсеній Батагов, а з близької відстані забив Євген Шахов. Треба відзначити, що перемогу «Зорі» принесли умовні резервісти, які отримали в суботу мінімум ігрового часу, однак їм цього вистачило для вольового успіху.
Це вже сьома перемога луганців в поточній першості, причому у шести випадках вони забивали не менше трьох м’ячів за 90 хвилин! Звідси й солідна результативність – друга у поточній першості (23). Однак пропускає «Зоря» багато, знаходячись за цим показником в переліку найгірших колективів чемпіонату (15). Зате «чорно-білі» завжди приємно вражають наступальним вектором, тому матчі за участю підопічних нідерландського фахівця не залишають байдужими! І це дуже важливо саме зараз, адже яскравого футболу в нашій першості дуже мало.

НА РІЗНИХ ПОЛЮСАХ
На жаль, «Інгулець» вважається однією з команд, що неприємно вражають якістю наступальної гри. Підопічні Сергія Лавриненка досі не перемагали, перебуваючи на передостанній сходинці класифікації. Тому в суботу про інтригу мова не йшла, адже один з аутсайдерів чемпіонату зустрічався з реальним претендентом на «золото». Розуміючи рівень суперника, Ігор Йовічевіч кинув у бій резервістів, залишивши в стартовому складі шістьох основних виконавців.
Експериментальна оборона зі своїми функціями впоралася, що не дивує, адже стримати «Інгулець» – це не найскладніша задача. Також в атаці «гірники» змогли швидко досягти успіху, для чого знадобився навіс, передачі Лассіни Траоре та Невена Джурасека, після чого Дмитро Криськів якісно вдарив у дальній кут воріт. Баланс «-1» гості могли отримати й у кількості футболістів, адже перед перервою Тарас Саків вдруге порушив правила досить жорстко, однак рефері Олександр Шандор пробачив гравцю, обмежившись усним зауваженням.
Для другого голу «гірникам» навіть працювати не довелося, оскільки усе зробив Владислав Сидоренко – фол проти Криськіва в штрафній площі. Данило Сікан пенальті реалізував, а перед фінальним свистком нападник забив у порожні ворота, скориставшись ідеальною передачею героя зустрічі – Криськіва.

Ігор КРОВНИЙ