Гроші та бажання

Міжсезоння

Трансферні пристрасті в Європі часто ототожнюються з величезними грошима, які не завжди витрачаються з розумом, а в таких ситуаціях доводиться виправляти помилки, викидаючи на вітер десятків мільйонів євро…

Найвідомішу ринкову історію створив Поль Погба, який 11 липня офіційно став гравцем «Ювентуса» – вдруге у своїй кар’єрі! Вперше французький півзахисник приїхав в Турин десять років тому, коли «Манчестер Юнайтед» не розгледів перспективного хлопця, який перелетів в Італію, маючи статус вільного агента. А вже у 2016 році «дияволи» визнали власну помилку, придбавши хавбека у «старої синьйори» за 105 мільйонів євро. Погба тоді підписав с клубом контракт на п’ять років, а пізніше вдалося ще на один рік продовжити співпрацю – до 2022-го.
Перед стартом минулого сезону керівники англійського клубу бачили, що можуть просто так втратити футболіста, тому йому була запропонована дуже вигідна співпраця, яка дозволила б французу стати гравцем з найбільшою заробітною платою в Англії! Однак Поль все ж відмовився від нової угоди, обравши не гроші, а своє бажання піти, бо в Манчестері гравець не відчував себе щасливим. Тому кілька днів тому Погба знову прийшов в «Ювентус», який вдруге отримав висококваліфікованого виконавця безкоштовно! Також треба додати, що півзахисник буде отримував в Турині менше грошей, ніж в Англії. Орієнтовно заробітки Поля впадуть десь на 30– 40%, та це не завадило принциповому гравцеві підписати контракт до середини 2026 року.
Влітку «Юнайтед» втратив ще кількох виконавців, які пішли без компенсації. Неманья Матіч став гравцем італійської «Роми», а пошуками варіантів продовження кар’єри займаються Хуан Мата, Джессі Лінгард та Едінсон Кавані. Зрозуміло, що це вже не молоді футболісти, але віддавати їх просто так – не дуже правильно. Та менеджери англійського клубу нехай самі думають, як уникнути помилок в майбутньому.
Підказку для «дияволів» надав «Реал», де вже три роки страждає Лука Йовіч, який прийшов з німецького «Айнтрахта», щоби підкорити Іспанію, а «королі» вважали, що це можлива опція, тому німецький клуб отримав за гравця 63 мільйони євро. Це було останнє, чим запам’ятався Лука, якого потім треба було згадувати лише на великі свята. На певному етапі Йовіч змирився з тим, що не зможе заграти в «Реалі», після чого почалися пошуки варіантів, щоби піти. Однак у форварда був контракт до 2024 року, а за футболіста, який не грав майже три роки, звісно, ніхто не давав великі гроші…
От іспанський клуб і придумав ефективну схему! Він погодився відпустити Луку вільним агентом – хоч би не платити йому солідну заробітну плату. І все? Ні! «Реал» записав у контракті, що «Фіорентина», яка забрала серба, віддасть «вершковим» половину отриманих грошей, коли буде наступний продаж Йовіча. Поки що план мадридського клуба вважається прийнятним, а усі висновки ми отримаємо не раніше наступного року, коли «фіалки» будуть налаштовані на продаж виконавця.

Володимир СІРИЙ