Грім серед ясного неба

Група С

Букмекери перед початком чемпіонату світу вважали Аргентину другим найімовірнішим претендентом на планетарний тріумф, однак фаворит турніру розчарував вже у стартовій грі, поступившись Саудівській Аравії.

22 листопада
АРГЕНТИНА – САУДІВСЬКА АРАВІЯ – 1:2 (1:0)
Голи: Мессі (10, з пенальті), Аль-Шехрі (48), С. Аль-Давсарі (53).
МЕКСИКА – ПОЛЬЩА – 0:0
На 58-й хвилині Левандовський не реалізував пенальті (воротар).

Гра на арені «Лусаїл» відкривала змагальну програму третього ігрового дня мундіаля, коли лише найвідданіші шанувальники азійської команди могли розраховувати на успіх. Переважно ж мова йшла про формат аргентинського тріумфу: захочуть підопічні Ліонеля Скалоні стримати себе чи зроблять з суперника посміховисько? А істина знаходилася у третьому висновку: титулована та авторитетна команда недооцінила опонента та переоцінила свої можливості, що й призвело до ганебної поразки.
Можливо, до стартового свистка арбітра номінальні господарі не мріяли про легку перемогу, однак подібні думки з’явилися дуже швидко, адже без особливих труднощів Аргентина здобула гольову перевагу. Спочатку чудовою можливістю не скористався Ліонель Мессі, якого розчарував Мохаммед Аль-Овайс, але за кілька хвилин арбітр, подивившись «телевізор», призначив пенальті за відвертий фол Сауда Абдулхаміда проти Леандро Паредеса. Дивно, що досвідчений Славко Вінчіч сам пропустив цей момент. Мессі ідеальною нагодою для взяття воріт скористався – 1:0.
Пізніше Ліонель забив з гри, однак лайнсмен зафіксував очевидний офсайд. Така ж доля спіткала Лаутаро Мартінеса, хоча цього разу для фіксації мінімального положення «поза грою» знадобилася допомога відеоасистента. І це не кінець, бо до перерви довелося скасувати ще одне взяття воріт, коли знову занадто рано повірив в успіх Мартінес. Хіба тоді міг хтось подумати, що Аргентина не виграє?
Однак на початку другої половини зустрічі підопічні Скалоні отримали одразу два ляпаси. Спершу з меж штрафної площі була успішна спроба Салеха Аль-Шехрі, який скористався млявою грою з боку Крістіана Ромеро, а за кілька хвилин Салем Аль-Давсарі бездоганно вдарив здалеку! Тоді аргентинці зрозуміли, що прийшов час вмикатися, однак легковажні футболісти не змогли перезавантажитися, а гравці збірної Саудівської Аравії грали на великій впевненості у власних силах. Тому оберемком гольових можливостей фаворит не відзначився. Реальну гостроту несли лише удари Ніколаса Тальяфіко та Мессі, однак Аль-Овайс в той день працював безпомилково.
Ліонель, до речі, став одним з небагатьох гравців, кому вдалося забити мінімум один м’яч на своєму четвертому чемпіонаті світу (2006, 2014, 2018, 2022). Поруч з аргентинцем за цим показником також стоять: Мірослав Клозе (Німеччина), Пеле (Бразилія), Уве Зеллер (ФРН) та Криштіану Роналду (Португалія). Забити на п’ятому мундіалі, ймовірно, зможе Роналду, який відзначався на чотирьох попередніх турнірах.
Звісно, особисте досягнення 22 листопада не хвилювало Мессі: «Ми знали, що суперник має хорошу команду, що вміє непогано комбінувати, але негативний результат став важким ударом для нас. Які виправдання? Їх немає. Просто скажу, що у нас сильна збірна, яка в наступних матчах це доведе. Далі потрібно лише перемагати». Треба сказати, що Аргентина минулого вівторка перервала свою феноменальну серію – 36 матчів без поразок, що тягнулася з літа 2019 року (25 перемог, 11 нічиїх).
Прагнути до реабілітації Аргентина буде в іграх з Мексикою та Польщею, які очну зустріч провели без забитих м’ячів, однак не можна сказати, що це був нудний поєдинок. Трохи активніше на атаку працювали мексиканці, однак головний шанс дуелі не використав зірковий Роберт Левандовський, який з одинадцяти метрів не зміг переграти Гільєрмо Очоа.