Генеральна репетиція

REGGIO CALABRIA, ITALY - MARCH 27: Nicolo Fagioli of Italy during the International Friendly match between Italy U21 and Ukraine U21 at Stadio Oreste Granillo on March 27, 2023 in Reggio Calabria, Italy. (Photo by Maurizio Lagana/Getty Images)

Товариські матчі

Молодіжна збірна України готується до участі у фінальному турнірі Євро-2023 (U-21). Під час навчально-тренувального збору наша молодіжка провела дві товариські зустрічі – з ровесниками з Данії і Італії.

27.03.2023
Італія (U-21) – Україна (U-21) – 3:1 (1:0)
Голи: Ловато (19), Коломбо (71, 82) – Кащук (68).

Перший поєдинок з даньцями молодіжна збірна України грала в експерементальному складі. Точніше сказати, на полі переважно з’явилися футболісти, яких називають резервістами і перед якими стояло завдання в першу чергу довести тренерському штабу в особах Василя Кардаша та Олександра Мелащенка (на той момент головний тренер молодіжки Руслан Ротань був зайнятий більш важливими питаннями), що на них теж варто розраховувати. Не вдаючись у подробиці цього «технологічного» матчу, варто зазначити, що у данців було більше нагод відзначитись, але наші свої можливості використали ефективніше. Україна перемогла – 3:1.
Наступний матч матч уже був серйозною перевіркою для української молодіжної збірної. На домашньому стадіоні в Реджо-ді-Калабрія на нас очікувала молодіжна збірна Італії. Італійські збірні є одними із найсильніших в Європі у всіх вікових категоріях. Молодіжка не виняток.
На цей поєдинок наша команда уже виставила склад наближений до оптимального, за винятком кількох футболістів відсутніх з різних причин. А, окрім того, на той момент Руслан Ротань уже змінив свій «мандат» на головного тренера молодіжної збірної України і безпосередньо керував діями своїх підопічних.
Із перших хвилин, зазначає прес-служба УАФ, ініціатива була на боці господарів, зокрема, у площину пробив Фаджолі. У синьо-жовтих можна відзначити хіба що неточний удар головою від В’юнника. На 19-й хвилині італійці повели в рахунку – Фаджолі виконав стандарт із правого флангу, а Ловато головою замкнув. 1:0. У середині тайму Криськів віддав непоганий пас до штрафного на Кащука, але тому завадили пробити. Ближче до перерви швидкості зросли, а господарі видали класний відрізок. Так, Фаджолі виконав два небезпечні штрафні, після одного з яких поцілив у стійку, ще одного разу нашу команду виручив Нещерет. Синьо-жовті відповіли ударом Сікана у площину. А в доданий арбітром час Удоджі ввірвався до штрафного й віддав на Канчельєрі, якому забракло влучності.
По перерві господарі продовжили контролювати м’яч, Нещерет виручив після ударів Канчельєрі та Бове. На 68-й хвилині українці зрівняли рахунок – В’юнник перевів на Кащука, який зумів продертися до штрафного крізь опонентів та ударом із правої переграв кіпера.
А втім, зовсім скоро італійці повернули собі перевагу, коли під час однієї з атак нашу збірну виручили Нещерет і поперечина, але з третьої спроби м’яч у сітку переправив Коломбо. Згодом нападник апеннінців оформив дубль, замкнувши подачу Орістаніо з лівого флангу. У підсумку господарі перемогли – 3:1.
До цього опису перебігу подій на полі хочеться додати кілака загальних вражень. Найголовніше – треба щось робити із захистом. Всі голи є наслідком грубих помилок оборонців. Двічі дозволили ударами головою впритул «розстрілювати» Нещерета. А один гол (другий італійський за ліком) просто не піддається ніякому поясненню. Італійці тричі поспіль наполегливо добивають м’яча у наші ворота, відбиваються всі і вся, Нещерет і поперечина, тільки не 7 (семеро!) українських футболістів, які перебувають ось тут поруч у карному майданчику, але холоднокровно спостерігають чим це все закінчиться. Це тривало не одну мить, а кілька секунд. Ясно, що італійці добили.
Ще впало в око – наскільки ж футболісти Італії вправніше працюють саме з м’ячем. Проте тут уже нічого не поробиш, це закладається з дитячого футболу. Тут у нас основна ставка залишається на фізиці. Але це тема окремої розмови.
Важливо, що у нас є перспектива суттєвого кадрового посилення молодіжки. Через залучення до лав першої національної збірної України були відсутні Мудрик, Судаков, Трубін, Бондаренко, Забарний (ушкодження). Всі можуть за віком зіграти у фінальному турнірі Євро (U-21). Постає питання – ким із них варто посилити молодіжку, а кого неодмінно залучити до національної, яка приблизно у ці ж терміни грає відбіркові матчі до дорослого Євроз Північною Македонією і Мальтою. Питання дискусійне. Ще посилення можливе в особох динамівців Ваната і Сироти, які пропускали товариські поєдинки нашої молодіжки через ушкодження.