Французький поцілунок

Груповий етап. 6-й тур

Останні матчі в чотирьох групах Ліги чемпіонів відзначилися непередбачуваними підсумками, що не потішили авторитетних представників Мадрида та Марселя.

Родзинкою вівторка були ігри в квартеті D, де інтрига жила в усіх сегментах турнірної таблиці. Трохи кращим становищем перед шостим туром могли похизуватися «Тоттенхем» та «Спортінг», а от французький та німецький клуби повинні були прагнути тільки до переможних результатів. Впоралися з реалізацією цього плану лише лондонські футболісти, а лісабонський колектив не зміг втриматися у складі провідного дуету.
Цікаво, що господарі звітних зустрічей до перерви перемагали, гарантуючи собі місце в плей-офф Ліги чемпіонів, однак другі тайми кардинально змінили положення в групі. «Спортінг» та «Айнтрахт» демонстрували обережний футбол, тому нулі на табло не дивували, та при цьому господарі поля змогли витиснути гол фактично на рівному місці. Подачу Мануеля Угарте намагався перервати Джібріль Соу, але вдалося йому лише закинути «кулю» на дальню штангу, куди вчасно встиг прибігти Артур Гомес.
По перерві португальський клуб досить спокійно утримував переможний рахунок, але у важливий момент проти своєї команди мимоволі зіграв капітан – Себастьян Коатес. Захисник у верховій боротьбі випадково зачепив «кулю» рукою, що словенський арбітр Славко Вінчіч не міг пробачити. Чому не міг? Бо верхня кінцівка Коатеса знаходилася вище плеча, а в таких випадках немає різниці, хотів ти порушувати правила чи ні. Пенальті реалізував Даїті Камада.
Нічия також влаштовувала «Спортінг», а гостей цікавила лише перемога! Пропущений м’яч глобально не вплинув на надійність португальських кордонів, однак знову проблемою стала персональна помилка. Вкрай невдало біля своїх воріт зіграв Гонсалу Інасіу, якого легко пройшов Рандаль Коло-Муані, а потім був потужний удар з близької відстані в дальній кут воріт. В критичній ситуації вперед пішов навіть воротар лісабонської команди, однак рахунок більше не змінювався.
Після фінального свистка «Айнтрахт» підозрював, що посяде першу сходинку, а «Спортінг» змирився з долею найгіршої команди групи… Зарано! Матч у Марселі закінчувався на кілька хвилин пізніше, аніж зустріч в Португалії, причому останні хвилини тут дещо змінили. «Тоттенхему» для 1/8 фіналу Ліги чемпіонів вистачало нічиєї, яку підопічні Антоніо Конте зафіксували на початку другого тайму. Після цього і безпосередньо перед останнім сигналом арбітра «Марсель» перебував на роздоріжжі: перемога – Ліга чемпіонів, нічия – Ліга Європи, поразка – четверта сходинка групи.
Тому французький клуб йшов вперед, залишаючи позаду достатні сили для оборони, а усі сили господарі поля кинули на чужу половину поля, коли закінчилася остання додана арбітром хвилина – четверта. Однак, коли «Марсель» втратив «кулю», польський арбітр Шимон Марчиняк продовжував мовчати, дозволивши «шпорам» провести контратаку, результатом якої став удар П’єр-Еміля Хейбьєрга… М’яч, поцілувавши штангу, опинився у воротах, шокувавши вболівальників на марсельському стадіоні. А несподівані підстави для радості отримали гравці «Спортінгу», які наступного року зіграють в Лізі Європи. До речі, перемога дозволила лондонському клубу завершити турнір на першому місці, що дає певні бонуси під час жеребкування 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.
Драматично завершив свій шлях на євроарені й «Атлетіко». Іспанському колективу, як виявилося пізніше, вистачало нічиєї для третьої позиції, однак підопічні Дієго Сімеоне поступилися в Португалії. Тому остання відповідь в квартеті B потішила представників «Байєра», які випередили мадридців за особистими зустрічами (2:0, 2:2). Треба додати, що в Леверкузені грали наші хлопці. Захисник «Брюгге» Едуард Соболь вийшов з перших хвилин, але тренер замінив українця на 79-й хвилині. Про щось подібне може тільки мріяти нападник бельгійського колективу Роман Яремчук, який на полі з’явився лише за кілька хвилин до фінального свистка. Персональні дуелі, до речі, дозволили «Наполі» залишитись на першому місці у протистоянні з «Ліверпулем» (4:1, 0:2).