Стартовий відрізок Відкритого чемпіонату Австралії пройшов з політичними та кліматичними ексцесами.
Організатори першості, зваживши усі відомі фактори, все ж дозволили представникам росії та білорусі зіграти в Мельбурні, відзначаючи, що на матчах не повинно бути символіки двох країн. Ця інформація була донесена до гравців та вболівальників, однак наші сусіди не здатні на пошук компромісних рішень. Вони вважають себе володарями світу, причому будь-який куточок планети – це ж «ісконно русскіє зємлі»…
От вболівальники ще в понеділок вирішили принести свою триколірну «ганчірку» на зустріч нашої Катерини Байндл та росіянки Камілли Рахімової. Лише трохи згодом вдалося донести до недисциплінованих глядачів, що вони «перегинають палицю», тому на певному етапі клятий прапор зник. Однак організатори зробили правильні висновки, вирішивши, що прохання тут не допоможуть, а треба зафіксувати офіційну заборону на демонстрацію символіки росії та білорусі. На кухні чи в туалеті усе дозволено, а от в публічному просторі на території проведення турніру дві згадані «ганчірки» не повинні з’являтися. Будемо дивитися, чи хоча б до вимоги дослухаються «дикуни»…
А тепер перейдемо до тенісної складової, відзначивши, що несподіваним представником України в основній сітці австралійської першості став Олексій Крутих. Наш хлопець минулого тижня пройшов усі три раунди кваліфікації: Стефан Козлов (США) – 7:5, 6:2, Джанлука Магер (Італія) – 6:2, 7:6, Денис Кудла (США) – 3:6, 6:4, 6:4. Після цього було жеребкування, коли першим суперником Олексія став Дієго Шварцман, який входить у топ-30 світової класифікації. Крутих тим часом перебуває на 188-й позиції, причому в топ-200 Олексій пройшов нещодавно.
Тому незаперечним фаворитом вівторкової зустрічі був аргентинець, та надію давай той факт, що він поступився у восьми останніх зустрічах на різних турнірах. Може, пам’ятав про це українець, однак перший матч на турнірі Великого шлему – це надмірна відповідальність. Звідси й хвилювання. Тому два гейми на початку дуелі Олексій провів невдало. Лише після цього Крутих почав грати значно краще, причому неодноразово українець переважав авторитетного опонента в ігрових розіграшах. Особливо розбігався наш земляк в кінці першої партії, але скористатися п’ятьма брейк-пойнтами не вдалося.
В другому сеті вже Крутих швидко взяв подачу опонента, однак пізніше Дієго повернув борг, проте нервовий тай-брейк потішив українських вболівальників. Наступні партії теж проходили в рівній боротьбі, але досвід вже був на боці 30-річного Шварцмана. Сумувати Олексію, якому усього 22 роки, не варто. Це був перший млинець на елітному рівні, причому він став глевким лише за результатом, а якість гри показала, що Олексій може прогресувати. Особливо сподобалися дії українця на задній лінії, де він створював труднощі аргентинцю завдяки глибоким ударам.
Вже у ніч з вівторка на середу потішила вболівальників Ангеліна Калініна. Вона перевершила авторитетну Петру Квітову, яка в Мельбурні має сіяний статус – номер 15. Проте у грі значно краще працювала українка, яка цілком могла обмежитися двома досить швидкими сетами, але з реалізацією брейк-пойнтів виникли труднощі. Одинадцять можливостей взяти подачу суперниці, а реалізація – лише три рази (3/11). Чеська тенісистка у цій справі теж не змогла показати максимуму, але й шансів у неї було значно менше – 1/4.
Тому ефективність Ангеліна продемонструвала на фініші кожного з двох сетів, коли брейки стали фактом. А ще треба відзначити, що основну перевагу українка здобула на другій подачі – 62% виграних м’ячів. Петра на це відповіла слабким показником безпосередньо з другої подачі – 41%. Та й за співвідношенням чисто виграних м’ячів та невимушених помилок Калініна змогла вийти в плюс – «+6» (18-12), а чеська тенісистка відзначилася негативним балансом – «-4» (37-41). Суперницею українки в третьому раунді повинна стати ще одна спортсменка з Чехії – Барбора Крейчікова, якщо їй вдасться переграти в другому колі французьку тенісистку Клару Бюрель.
Савелій СТУС
16–18.01.2023
Australian Open. Мельбурн (Австралія). Серія Grand Slam (хард)
Чоловіки
Одиночний розряд
Перший раунд
Шварцман (Аргентина, 23) – Крутих (Україна) 6:4, 6:7, 6:3, 7:6
Жінки
Одиночний розряд
Перший раунд
Костюк (Україна) – Анісімова (США, 28) 6:3, 6:4
Мухова (Чехія) – Цуренко (Україна) 6:2, 6:1
Калініна (Україна) – Вандевей (США) 6:3, 6:1
Остапенко (Латвія, 17) – Ястремська (Україна) 6:4, 6:2
Байндл (Україна) – Рахімова (росія) 7:5, 6:7, 6:1
Другий раунд
Калініна (Україна) – Квітова (Чехія, 15) 7:5, 6:4