Фаворити йдуть далі

1/8 фінала

Допоміг суперник

Францію теж зараховували до топових фаворитів Євро-2024. Але поки що французам дається просування на євротурнірі дуже натужно.

Невиразні матчі в групі можна списати на раціональний розподіл сил. В плей-офф говорити про підвищену відповідальність. Але коли команда, що зазіхає на чемпіонський титул, збірна Франції, за 4-и матчі не може забити бодай один повноцінний гол – це викликає запитання. З групи французи вийшли завдяки одному пенальті і одному автоголу. В 1/8 пройшли Данію також дякуючи голу суперника у свої ворота та й ще наприкінці матчу. Данці нічим не вразили в атаці, дбаючи переважно про оборону. Але і Франція демонструвала далеко не чемпіонську гру. Найбільше, що виходило у французів – удари здалеку, однак в цей день приціл у них явно збився. За матч з 20-ти ударів лише 2-а в площину воріт.
Знову не виділявся лідерськими якостями головна зірка французької команди Мбаппе. А основна частина боротьби проходила у центрі поля. Збірну Франції «виручив» 37-річний Вертонген, який неоковирним рикошетом від коліна, дезорієнував свого кіпера після не дуже небезпечного удару.

1 липня
ФРАНЦІЯ – БЕЛЬГІЯ – 1:0 (0:0)
Гол: Вертонген (85 аввтогол)

Перша «лотерея»

І ще один із кандидатів на тріумф на Євро-2024 вскочив в останню мить на підніжку потяга, що відходив до 1/4 фіналу турніру. Дякувати за це португальці мають винятково свого голкіпера.

У перші 20 хвилин матчу проти Словенії, португальці домінували на полі. Дриблінг, швидка перепасовка, забігання – це все виглядало ефектно в центрі поля, але не ефективно варто було португальцям наблизитися до ешелонованої оборони Словенії. Голевих моментів не було. А за весь матч – 2 удари в площину воріт. І поступово португальский ентузіазм почав слабнути. Дивно, але в другому таймі, якщо якась із команд і додала в активності, то це словенці. В овертаймі кожна із збірних отримала по відмінному шансу вирішити все на свою користь, але на авансцену вийшли воротарі. На 105-й хвилині Облак парирував пенальті від Роналду, на 115-й Кошта впорався з ударом Шешка. Кіпер Португалії, на відміну від свого словенського колеги, свій бенефіс переніс і на серію пенальті. Кошта парирував 3 із 3 одинадцятиметрових. Облак – жодного. Цього разу Португалія витягла щасливий білет.

1 липня
ПОРТУГАЛІЯ – СЛОВЕНІЯ – 0:0. с.п. 3-0

«Наших» б’ють

Для українських вболівальників цей матч міг бути цікавим тим, що у ньому брала участь збірна, яка виграла наш груповий турнір. Збірна, яка розгромною перемогою позбавила команду України виходу до плей-офф чемпіонату Європи.

Результат матчу Румунія – Нідерланди може потішити лише тих вболівальників, хто сліпо прагнув помсти нашим кривдникам. А більшості додати сумних думок – кому ж ми дозволили поглумитися над собою у відборі.
Збірна Нідерландів наочно і дуже переконливо показала як треба розбиратися к омандами рівня збірної Румунії. Дуже переконливою вийшла перемога голландців над румунами. Лише на перших хвилинах матчу збірна Румунії намагалася виявляти якусь активність. Нідерланди спокійно стримали таку спробу тиску. А потім майстерно почали реалізовувати свою перевагу у класі. Вже на 20-й хвилині голландці відкрили рахунок та остаточно перехопили ініціативу. Збірна Румунії ще має дякувати супернику за марнотратство з реалізацією моментів. Голландці втратили багато шансів збільшити рахунок, але продовжували тиснули потужно і різноманітно. Лише після 80-ї хвилини румунський захист остаточно підняв «білий прапор». Нідерланди довели рахунок до розгромного. І такий розгромний рахунок цілком за грою. Красномовна статистика ударів – 24 проти 5 на користь голландців.

2 липня
РУМУНІЯ – НІДЕРЛАНДИ – 0:3 (0:1)
Голи: Гакпо (20), Мален (83, 90+3)

«Кутова» перемога

Австрія здивувала ще на стадії групового турніру. коли змогла виграти групу, обійшовши сами французів. У порівнянні, збірна Туреччини у своїй групі без нарікань поступилася у групі Португалії, відвоювавши свій максимум – друге місце.

Відповідно у цьому протистоянні фаворитом вважалася австрійська команда. Але турки зуміли протиставити організовану взаємодію у грі і відмінну реалізацію моментів. Насамперед при розіграші стандартів. Цікаво, що цьому матчі всі три голи були забиті після кутових. Вже на першій хвилині Демірал вдало зіграв на відскоку після подачі кутового та рахунок відкрив. Відразу після перерви австрійці притиснули суперника до своїх воріт, турецькі футболісти відзахищалися. Заробили кутовий і забили другий гол. Цього разу Демірал безпосередньо замкнув подачу Гюлера від прапорця. Після цього тренер збірної Австрії кинув у гру усі козирі, і його команда притиснула суперника до воріт. В середині тайму Грегорич повернув інтригу, замкнувши скидку Поша знову ж після подачі кутового. Далі австріці всіма силами атакува, турки всіма силами захищалися. В останніх це вийшло вдаліше. Коли добігав закінчення і компенсований час, врятував свою команду від голу турецький голкіпер Гюнок.

2 липня
АВСТРІЯ – ТУРЕЧЧИНА – 1:2 (0:1)
Голи: Грегорич (66) – Демірал (1, 59).