Група G
Двох стартових матчів вистачило збірній Бразилії, щоби достроково вийти в 1/8 фіналу світової першості, куди також прагнуть потрапити ще три команди квартету G, однак 2 грудня вони претендуватимуть лише на одне вакантне місце.
Букмекери завчасно вважали підопічних Тіте головними претендентами на планетарний титул, а тепер можна зрозуміти, що бразильці насправді здатні досягти максимального результату в Катарі. «Пентакампеони» наразі відзначаються якісним балансом між обороною та атакою, а в футболі це дуже важливий критерій. В потенціалі креативних виконавців ніхто не сумнівався, а от якісна колективна робота в усіх лініях – це певна несподіванка, але не великий сюрприз.
Зустріч зі швейцарською командою не стала легкою прогулянкою для бразильців, які не могли розраховувати на Неймара. Один з лідерів команди у першій зустрічі отримав травму, що не дозволить йому більше зіграти на груповому етапі, а от в раунді плей-офф хлопець повинен з’явитися. На позиції гравця французького ПСЖ у звітному матчі почергово працювали Лукас Пакета та наш хороший знайомий Фред, який свого часу захищав кольори «Шахтаря».
Номінальні господарі гри не поспішали усі сили кидати в атаку, тому досить довго швейцарська команда відчувала певний спокій біля своїх воріт. Лише епізодично Бразилія могла розраховувати на гол, однак хорошими шансами не скористалися Вінісіус та Рафінья Діас. До забитого м’яча Вінісіус все ж дійшов, використавши побачення з воротарем, однак повтор показав, що на першому етапі атаки офсайд був у Рішарлісона, який до «кулі» не дістався, але впливав на епізод.
Переможний акт на чужій половині поля став результатом роботи Каземіро, який несподівано для усіх вдарив з меж штрафної площі, коли швейцарці вже встигли звикнути, що з таких позицій суперники не б’ють. Автором гольової передачі став Родріго Сілва, однак ключовим у цій атаці став саме «постріл» півзахисника англійського «Манчестер Юнайтед». Але найважливіше, що й у цій грі Бразилія змогла дуже якісно відпрацювати на своїй половині поля. Усім відомо, що атака виграє матчі, а оборона – турніри.
Звітний успіх дозволив Бразилії оновити рекорд! Команда на групових етапах чемпіонатів світу не програє вже 17 матчів! У квартеті бразильці останній раз поступалися ще в 1998 році: на французькому мундіалі авторитетного представника Південної Америки образила Норвегія. Це сталося, коли бразильці вже гарантували собі вихід у наступний раунд, а скандинавам той успіх допоміг пройти далі з другого місця квартету.
Шляхом Норвегії-1998 доведеться йти Камеруну-2022. Африканська збірна в дуже важливій зустрічі не змогла обіграти Сербію, тому підопічним Рігобера Сонга доведеться перемагати в останньому турі бразильців, аби зберігати шанси на 1/8 фіналу. Робити це доведеться без основного воротаря Андре Онани, який посварився з головним тренером. Хто в такій ситуації повинен зникнути? Звісно, гравець, тому Сонг залишився, а Онана поїхав додому. Його місце на лінії воріт дісталося Девісу Епассі.
28 листопада
КАМЕРУН – СЕРБІЯ – 3:3 (1:2)
Голи: Кастеллето (29), Павловіч (45+1), С. Мілінковіч-Савіч (45+3), А. Мітровіч (53), Абубакар (63), Чупо-Мотінг (66).
БРАЗИЛІЯ – ШВЕЙЦАРІЯ – 1:0 (0:0)
Гол: Каземіро (83).
Група Н
Португальська ефективність
Максимальний результат у двох турах групового етапу сформували й португальці, які також завчасно можуть думати про наступний раунд чемпіонату світу-2022.
Хлопці Фернанду Сантуша в понеділок не запам’яталися переконливим футболом, однак фавориту групи вдалося скористатися одним з гольових моментів. Хоча на початку другого тайму навіть про якісну атаку мова не йшла. Просто Бруну Фернандеш намагався знайти голову Криштіану Роналду, який до м’яча не дотягнувся, тому «куля» за класичною схемою, нікого не зачепивши, опинилася в уругвайських воротах. А перед фінальним свистком Хосе Марія Хіменес випадково зіграв рукою, що дозволило хавбеку англійського «Манчестер Юнайтед» відзначитися дублем. Цікаво, що спочатку перший гол був записаний на Роналду, але детальний повтор показав, що капітан збірної Португалії «кулі» не зачепив.
Що можна сказати про Уругвай? Ця команда також не вразила, хоча в теорії саме вона могла розраховувати на перемогу у звітній зустрічі, однак Родріго Бентанкур і Максі Гомес влучали виключно в каркас воріт. Португальці ж оновили власне досягнення – вже у восьмій грі поспіль на чемпіонатах світу команда стабільно забиває мінімум один м’яч. Найсвіжіша гра без голів відбулася у 2014 році, коли Португалія без варіантів поступилася Німеччині (0:4).
В іншому матчі групи весела збірна Гани переграла корейців з рахунком 3:2, що сталося після аналогічної поразки від Португалії – 2:3. Африканська збірна спокійно перегравала Південну Корею, однак Чо Гю Сун з «другого поверху» відновив рівновагу. Здавалося, що азійський колектив на куражі дотисне суперника, однак Мохаммед Кудус приніс Гані несподівану перемогу. Та африканцям ще рано радіти, бо попереду гра з Уругваєм, якому немає чого втрачати. Також на успіх можуть розраховувати корейці, якщо переграють немотивовану Португалію.
28 листопада
ПІВДЕННА КОРЕЯ – ГАНА – 2:3 (0:2)
Голи: Салісу (24), Кудус (34, 68), Чо Гю Сун (58, 61).
ПОРТУГАЛІЯ – УРУГВАЙ – 2:0 (0:0)
Голи: Бруну Фернандеш (54, 90+3, з пенальті).
Ігор КРОВНИЙ