Спортивна газета "Вболівальник"

Факти і цифри

Група С

Наша група була таким собі мініфіналом – повторенням чемпіонату Європи-2021. У ній боролися за потрібний результат чинний чемпіон Європи збірна Італії, чинний віце-чемпіон Європи збірна Англії, чинний чвертьфіналіст чемпіонату Європи збірна України і також учасник останнього фінального турніру чемпіонату Європи збірна Північної Македонії. Лише Мальта тут була запрошеним гостем зі сторони. Як вони таке нажеребкували? В жодній іншій групі нічого такого не було. В багатьох із них збірна України була б серед фаворитів у боротьбі за квиток на футбольний Єврофорум.

17 листопада
ІТАЛІЯ – ПІВНЧНА МАКЕДОНІЯ – 5:2 (3:0)
Голи: Дарміан (17), К’єза (41, 45+3), Распадорі (81), Ель Шаараві (90+3) – Атанасов (52, 74)
АНГЛІЯ – МАЛЬТA – 2:0 (1:0)
Голи: Пепе (8 автогол), Кейн (75)
20 листопада
ПІВНІЧНА МАКЕДОНІЯ – АНГЛІЯ – 1:1 (1:0)
Голи: Барді (41) – Атанасов (59 автолгол)

Підсумкове становище
1. Англія  20
2. Італія  14
3. Україна  14
4. Північна Македонія  8
5. Мальта  0

Що поробиш, ми поступилися у боротьбі за путівки на Євро-2024 збірним Англії та Італії, яким ми й дотепер поступалися зазвичай. Обом своїм головним конкурентам ми поступилися як за місцем у турнірній таблиці, так і в очних протистояннях, що у суперечці з італійцями за путівку на Євро-2024 виявилося вирішальним аргументом.

СТАТИСТИКА ВЗАЄМИН
Загальна статистика взаємин з топовими суперника для української команди залишається з великим мінусом.
Італія – 10 матчів, 7 поразок, 3 нічиї і жодної перемоги, голи – 4:17. Утім, збірна України вперше в офіційному матчі не програла Італії. До цього відбіркового турніру було шість поразок і дві нічиї у товариських матчах. Крім того, збірна України вперше не пропустила в офіційних матчах з італійцями (до слова, ще однією збірною, у якої ми ще жодного разу не вигравали є команда Німеччини: 5 поразок у 9 матчах).
За цікавим збігом обставин і зі збірною Англії тепер 10 очних зустрічей. Тут наші успіхи трохи кращі, хоча теж явно не вражають – 1 перемога, 3 нічиї і 6 поразок, голи – 4:16.

ДОМАШНІ АРЕНИ
Цікаво, що попри формальний характер, збірна України виявилася «домашньою» командою. Україна не програла жодного поєдинку на «своєму» полі (8 очок у 4 матчах). І пропустила всього один м’яч – у вересневій зустрічі проти Англії. А домашніх стадіони у нас виявилося аж чотири, у чотирьох різних країнах.

Домашні матчі України:
Трнава, Словаччина:
Україна – Мальта – 1:0
Вроцлав, Польща:
Україна – Англія – 1:1
Прага, Чехія:
Україна – Північна Македонія – 2:0
Леверкузен, Німеччина:
Україна – Італія – 0:0.

КАДРОВІ ЗМІНИ
По ходу відбіркового турніру у збірної України змінився очільник. Проте ця зміна заздалегідь була запланована. Перший матч відбору українська команда провела під керівництвом виконуючого обов’язки головного тренера Руслана Ротаня на виїзді проти Англії – 0:2. З другого туру відбіркового турніру збірну України очолював Сергій Ребров.
Серед кадрових уподобань Сергія Станіславовича дещо несподівано опинився Георгій Судаков. Півзахисник, який не мав жодного офіційного матчу у складі України перед стартом відбору на Євро-2024, у підсумку виявився єдиним її футболістом, що вийшов у всіх вісьмох поєдинках в основі.
Загалом, Ребров став досить активно залучати до складу національної збірної молодих гравців. Сім гравців зі складу молодіжної команди, які грали на Євро-2023, отримували виклик у ході кваліфікації на чемпіонат Європи-2024: воротар Анатолій Трубін, захисник Максим Таловєров, півзахисники Георгій Судаков, Артем Бондаренко та Михайло Мудрик, форварди Владислав Ванат та Данило Сікан.

БОМБАРДИРИ
У відбірковому циклі на Євро-2024 у складі збірної України не було яскраво окресленого голеадора. Загальні 11 голів збірної забивало дев’ять українських футболістів і з одним допоміг мальтійський. Кращим бомбардиром команди України став півзахисник Віктор Циганков, якій відзначився лише двома забитими голами. Ще восьмеро гравців забивали по одному м’ячу.
Голеві успіхи футболісти збірної України за таймами розподілили майже порівну: 5 м’ячів у першому таймі, 6 – другому. Найшвидший гол відбору за нас забив Олександр Зінченко на 26 хвилині Англії, найпізніший – Олександр Караваєв на 90+5 хвилині у ворота збірної Північної Македонії.
Тричі у відборі наші футболісти били пенальті. Всі у ворота Мальти. Циганков і Довбик – реалізували, Ярмоленко – не забив.
Кращим бомбардиром відбіркової Групи С став англієць Гаррі Кейн – 8 голів.
Серед інших збірних кращі бомбардири: Італія Давіде Фраттезі – 3 голи, Північна Македонія Еліф Елмаз і Еніз Барді – 3 голи.
Збірна Мальти протягом турніру двічі забивала у чужі ворота і двічі у свої.

КАДРОВИЙ СКЛАД
Протягом відбіркового циклу Євро-2024 до заявок на матчі збірної України включалося 40 футболістів. Із них з’являлися на полі 28 гравців. 12 обмежились запасом.
Наймолодшим футболістом у футболці збірної України у відбіркових матчах Євро-2024 став Георгій Судаков у першому матчі з Англією – 20 років 6 місяців 22 дні. Найстаршим у другому поєдинку з Італією Тарас Степаненко – 34 роки 3 місяці 12 днів.
До заявок збірної України на матчі потрапляли українські легіонери з команд чемпіонатів Англії, Іспанії, Італії, Франції, Португалії, Бельгії і США.

Богдан БІЛИЙ

Exit mobile version