Спортивна газета "Вболівальник"

Факти чи провокації?

Резонанс

Головний турнір чотирирічного циклу ще до церемонії відкриття запам’ятався скандальною ситуацією, адже виникли підозри, що Катар хотів купити перемогу у грі з Еквадором!..

Про сенсаційну новину повідомив регіональний керівник Британського центру близькосхідних досліджень Амджад Таха: «Катар підкупив вісьмох еквадорських гравців. Ціна питання – 7,4 мільйона доларів за поразку у першому матчі чемпіонату світу. Переможний м’яч та рахунок 1:0 Катар повинен сформувати у другому таймі. Інсайдери з Катару та Еквадору підтвердили це. Сподіваємось, що оприлюднення цього факту вплине на ситуацію. Світ має протистояти корупції у ФІФА».
Чи це правда – невідомо, але може бути усе. Якщо Катар купив право на проведення турніру, про що постійно йде мова, то заплатити за один матч – це дитяча забавка. А зазначена сума для керівників країни – це дійсно копійки, якщо врахувати, що на підготовку до турніру було витрачено близько 200 мільярдів доларів. Однак добре, що перший матч першості пройшов у чесній боротьбі. Можливо, цьому посприяв розголос скандальної історії, якщо вона дійсно була.
А от офіційно відомо, що в останній момент Катар заборонив продаж пива на стадіонах, відверто розчарувавши не тільки вболівальників, а й дуже цінного спонсора ФІФА – компанію Budweiser. Про цю новину повідомили представники ФІФА: «Після обговорення з владою Катару було ухвалено рішення зосередити продаж алкогольних напоїв лише у спеціальних фан-зонах та ліцензованих закладах, прибравши точки продажу пива з територій стадіонів. Ця заборона не розповсюджується на продаж пива без вмісту алкоголю. Влада Катару й надалі стежитиме за тим, щоб стадіони та прилеглі території гарантували шанобливі та приємні враження для всіх уболівальників».
Наразі враження у вболівальників з усього світу не дуже хороші, бо вони розраховували випити келих пива до чи після гри… Хоча закордонних туристів в Катарі менше, аніж планувалося, тому організатори чемпіонату світу будуть платити пакистанським вболівальникам, аби ті приходили на футбол. А в окремих випадках запрошуватимуться трудові мігранти, які зможуть на кілька годин відволіктися від важкої роботи зі збереженням зарплати.
Нестача глядачів, до речі, пов’язана з забороною вже згаданого пива та дуже високими цінами на житло та квитки. Ці фактори й налякали футбольних туристів, що не звикли до «сухого закону» та захмарних витрат. Хоча влада Катару наполягає, що це брехня та провокація. Але в будь-якому випадку до подібних інцидентів треба ставитися з певним розумінням, адже Катар лише намагається популяризувати футбол у своїй країні, а що з того вийде – життя покаже.

Ігор КРОВНИЙ

Exit mobile version