Дозоване покращення

Ліга В. Група 1

Українська команда у вирішальній грі Ліги націй УЄФА не змогла здолати шотландців, які втрималися на першому рядку класифікації, що ототожнюється з підвищенням у класі, а нам доведеться ще один сезон турніру провести в дивізіоні В.

27 вересня
УКРАЇНА – ШОТЛАНДІЯ – 0:0

ОНОВЛЕНА ОБОРОНА
Левову частку вересневої сесії наша збірна провела неоднорідно, поступившись в Шотландії з великим рахунком (0:3), а от в Вірменії вже ми відсвяткували значний тріумф (5:0). А де ж були справжні підопічні Олександра Петракова? Чи ганьба в Глазго була збігом обставин? Може, в Єревані це не ми були дуже сильними, а суперник занадто слабким? Саме звітна зустріч повинна була дати відповідь: на що здатна теперішня команда під керівництвом наставника, який працює вже більше року?..
Відповідь є! Здатні наші хлопці на більше, ніж показали в Глазго 21 вересня. Це факт! Це ми бачили в червні, коли здолали шотландців у відборі на чемпіонат світу-2022. Це ми побачили й у вівторок, причому у звітній зустрічі ми виглядали навіть трохи краще, ніж влітку. Однак цього разу бідою «синьо-жовтих» стала нульова реалізація гольових моментів.
До цього ще дійдемо, а спочатку хотілося б поглянути на кадрові висновки тренерського штабу після болючої поразки. В порівнянні з жахом на «Хемпден-Парк» Петраков зробив п’ять замін, причому лише в трьох випадах було бажання тренера. Два епізоди – це вимушена історія, оскільки Анатолій Трубін плідно поїхав в молодіжну збірну, а місце в воротах національної команди посів Андрій Лунін. Лівий край оборони вдалося оновити, оскільки про дрібне ушкодження забув Віталій Миколенко, який легко витіснив зі складу Богдана Михайличенка.
Інші новинки від Олександра Васильовича – це чиста конкуренція за місце в основному складі. Праворуч розташувався Олександр Тимчик, який чудово зіграв в Єревані, а також за мотивами суботньої гри в захисті з’явився Ілля Забарний, а Данило Ігнатенко закривав центр поля. При цьому у резерв перейшли Олександр Караваєв, Валерій Бондар та Олександр Піхальонок.

НУЛЬОВА РЕАЛІЗАЦІЯ
Нічого принципово нового не вдалося вигадати в атаці, хоча здавалося, що після вдалої гри в Вірменії проти шотландців вийде Олександр Зубков. Але Петраков не ризикнув прибрати з поля Андрія Ярмоленка, а ліворуч працював швидконогий Михайло Мудрик. Саме його прискорення дозволило створити перший і найкращий момент української команди за 90 хвилин. Хавбек «Шахтаря» в непростій ситуацій знайшов на дальній штанзі Ярмоленка, однак Андрій примудрився не влучити в порожні ворота! Жах! Але поряд з жахом потрібно згадати, що гостру передачу на Михайла віддав Артем Довбик.
Нападник української команди пізніше влаштував побачення з воротарем, але результатом цього рандеву стала перемога Крейга Гордона, який не дозволив Ярмоленку стати автором гольової передачі. Перед перервою знову на перший план вийшов Мудрик, простріл якого став справжнім подарунком для Руслана Малиновського, але півзахисник «Аталанти» з близької відстані не влучив в ворота. Взагалі не влучив! Цей момент зайвий раз нагадує, що наш представник в італійському чемпіонаті перебуває в поганій форму. Взагалі поганій!
В другому таймі «синьо-жовті» атакували менш гостро, але потужний дальній постріл Мудрика треба згадати, щоби віддати належне і українцю, і Гордону. Останній реальний шанс загубив на 78-й хвилині Степаненко, якому м’яч дістався після рикошету, коли була можливість забити, однак Тарас не влучив у ворота. Легкими моментами могли похвалитися Забарний та старанний Степаненко, та й їм в той вечір не судилося забити.

НЕБЕЗПЕЧНІ КАРТКИ
Однак це ми згадуємо перспективні моменти, а відчутно розчарували наші жовті картки, які швиденько отримали Мудрик, Ярмоленко та Ігнатенко. Андрій та Данило взагалі пішли на брутальні фоли, коли рефері цілком міг комусь з них чи обом показати червону картку. Відбувся легким переляком й Мудрик на старті другого тайму, коли українець примудрився фолом зірвати стрімкий випад гостей. На щастя, цього разу арбітр теж був нашим. А міг стати реальністю другий гірчичник для півзахисника…
Довелося Тасосу Сідіропулосу ще й з двома одинадцятиметровими інцидентами розбиратися. До перерви грецький суддя навіть вказав на позначку, але відеоасистент не мовчав, зафіксувавши, що рукою в своїй штрафній площі Степаненко не грав, а був лише контакт м’яча з головою. Перед завершенням зустрічі Зубков ще й пенальті хотів заробити, та судді одностайно вирішили, що Раян Портеус нічого поганого не зробив. А зробив хорошого багато, адже дебютний матч за національну збірну Шотландії 23-річний захисник «Хіберніана» провів бездоганно!
Прикро, звісно, що ми не змогли вийти на більш високий рівень, але це ж лише Ліга націй УЄФА, а не чемпіонат Європи чи світу. Доведеться ще один сезон провести в дивізіоні В, де ми теоретично можемо зустріти навіть англійців. Хоча переважно, ясна річ, це будуть посередні збірні, а таких суперників ми можемо обіграти.
Петраков, до речі, дуже болісно сприйняв невдачу, визвірившись на журналіста під час прес-конференції. Просто прозвучало запитання про можливий новий контракт тренера за Федерацією футболу України, на що Петраков різко кинув: «Вони знову хочуть, щоби я пішов». До цього наставник додав демонстративний плювок в нейтральний бік, а вгамувати Олександра Васильовича зміг лише наш прес-аташе. Часи йдуть, а Петраков не може володіти своїми емоціями. Йому насправді ніхто нічого поганого не сказав, але конфлікт все одно виник. Нервові клітини не відновлюються…