Достроковий фініш

Другий відбірний раунд

Максимально швидко ми втратили одну єврокубкову команду, яка завершила свій шлях у другій кваліфікації Ліги конференцій: «Ворскла» у Стокгольмі грала непогано, але не змогла здолати місцевий АІК.

27 липня
АІК (Швеція) – «ВОРСКЛА» (Україна) – 2:0 (1:0, 1:0)
Голи: Мендес (45+3), Бьорнстрем (107).

ГІДНА ГРА
Треба зазначити, що невдача «біло-зелених» – це лише один з чотирьох випадків на цій стадії турніру, коли команді вдалося виграти перший матч, але в підсумку довелося капітулювати. В четвер схожими невдачами відзначилися «Сабуртало» (Грузія), «Арис» (Кіпр) та «Осієк» (Хорватія), а відкрили цю специфічну серію підопічні Віктора Скрипника, які другий матч проводили паралельно з динамівцями – 27 липня о 20.00 за київським часом.
Букмекери помилилися, коли оцінювали шанси киян в іграх з турецьким колективом, а от з полтавцями вдалося вгадати, хоча наш клуб дуже довго претендував на позитивний підсумок. Українська команда, варто нагадати, першу дуель також провела в Стокгольмі, але на іншому стадіоні («Теле2-Арена»), де вдалося перемогти з рахунком 3:2, причому такий результат не варто вважати випадковістю, якщо оцінювати характер дуелі.
На «Френдс-Арені» АІК також мав шалену підтримку вболівальників. Але вони зовсім не бентежили хлопців Скрипника, які в першому таймі знову виглядали досить непогано, запам’ятавшись перспективними ударами Давида Пуцліна та Венсана Тілля, а також чудовий шанс був у Юрія Козиренка, але один з героїв попередньої зустрічі пробив в голкіпера. Підопічні Бартоша Гжелака також могли розраховувати на гол, але Ніколас Стефанеллі, Йон Гвідетті та Аксель Бьорнстрем з чудових позицій «стріляли» не кращим чином.
Після перерви полтавці відчутно збавили оберти – судячи з усього, дала про себе знати втома. В Україні сезон почнеться лише 23 серпня, а от АІК активно грає ще з кінця червня, коли почалася друга частина шведської першості, яка проводиться за схемою «весна – осінь». Тому ігровий тонус та кондиції 27 липня стали основним козирем господарів поля.
Добре, що досить довго нас рятував Дмитро Різник, але певною проблемою для «Ворскли» у другому таймі став результат 0:1, адже перед перервою удар Юсафата Мендеса та рикошет від нашого гравця дозволили АІКу відзначитися голом. Такі цифри говорили про майбутній овертайм, до якого ми змогли дотягнути, а останні 30 хвилин переважно нагадували формулу «тягни – штовхай», коли обидві команди вже стомилися, поглядаючи в сторону серії пенальті.

ГОЛЬОВІ СУМНІВИ
На жаль, ми постраждали після подачі від кутового прапорця, а ще знову спрацював прикрий рикошет, який завадив Різнику вчасно зреагувати на кволий удар Бьорнстрема. Дмитро дотягнувся до м’яча, але рефері Мілош Мілановіч вказав на центр поля, оскільки боковий арбітр Чедомір Андреїч зафіксував, що «куля» повністю перетнула лінію воріт.
Повтори епізоду під час трансляції не дозволили встановити істину, оскільки правильної камери у шведів не було. В теорії, якщо оцінити траєкторію руху і обертання м’яча, додавши до цього положення рук воротаря, можна припустити, що Андреїч все зробив правильно. Пізніше в інтернеті з’явилося відео від вболівальників, які на «Френдс-Арені» сиділи майже навпроти лінії воріт. Повтор з такого ракурсу теж говорить про те, що «куля» повністю зайшла в ворота, однак з абсолютною впевненістю не можна це стверджувати. Тому зупинимося на формулюванні, що гол з ймовірністю 51% все ж був.
Опинившись в ролі сторони, якій конче потрібно забивати, полтавці намагалися атакувати, але реальний гольовий шанс був лише у Руслана Степанюка, який пробивав здалеку, але м’яч пішов трохи вище поперечки. Приємно, що за статистичними показниками ми знову не поступилися шведському колективу, але нам трохи менше пощастило. Щастить сильнішому? Можливо, але не варто забувати, що «Ворсклі» довелося дві грати на території опонента, який перебував у кращій ігровій формі.
Однак тепер можна відзначити неприємну тенденцію, яка стосується полтавської команди. Вона вчетверте поспіль поступилася у стартовому раунді єврокубкової кампанії, коли мова йшла про матчі на виліт. В сезоні-2015/16 полтавці миттєво програли словацькій «Жиліні» у третій кваліфікації Ліги Європи (0:2, 3:1). Ідентичний шлях «біло-зелені» пройшли наступного року, коли довелося пропустити вперед хорватський клуб «Локомотива» (0:0, 2:3). Найсвіжіша полтавська невдача сталася минулого року в другому відбірному раунді Ліги конференцій, коли не вдалося подолати фінський «КуПС» (2:2, 2:3). Тепер от у Швеції народилася четверта полтавська невдача поспіль у міжнародних іграх на виліт (2015/16, 2016/17, 2021/22, 2022/23)…