Дострокове повторення фіналу

Жеребкування

Головним підсумком жеребкування Ліги чемпіонів стала майбутня зустріч фіналістів попереднього розіграшу – англійського «Ліверпуля» та іспанського «Реала», які тепер зіграють лише в 1/8 фіналу, коли одній з команд доведеться завершити боротьбу.

ЛІВЕРПУЛЬ – МАДРИД
Минулого понеділка долю шістнадцяти найкращих колективів континенту визначав Хаміт Алтинтоп, який провів 82 гри у складі збірної Туреччини, а на клубному рівні півзахисник залишив помітний слід, захищаючи кольори німецьких «Шальке» та «Баварії». Останній футбольний крок Хаміт також зробив в Німеччині, граючи за «Дармштадт», а у 2018 році Алтинтоп вирішив повісити бутси на гвіздок.
Турецький виконавець якраз й дістав послідовно «Ліверпуль» та «Реал», які після 1981 року довго не перетиналися – майже 30 років, але після цього зустрічі цих колективів стали регулярними. В 1/8 фіналу Ліги чемпіонів-2008/09 британці переконливо перемогли (1:0, 4:0), але у 2014 році на груповому етапі елітного турніру «Реал» взяв реванш (3:0, 1:0). Потім був київський фінал Ліги чемпіонів-2017/18, коли іспанська команда перемогла з рахунком 3:1. Також минулого року мадридці переграли мерсисайдці у головному матчі сезону – 1:0.
Між цими зустрічами треба згадати й про чвертьфінал Ліги чемпіонів-2020/21, коли також сильнішим виявився «Реал» (3:1, 0:0). Тому вже варто говорити про серію перемог мадридців в іграх з «Ліверпулем», який за останні десять років чотири рази постраждав від іспанського гранда. Прийшов час віддавати борг?..

ПАРИЖ – МЮНХЕН
Друге елітне протистояння 1/8 фіналу Ліги чемпіонів – це майбутня зустріч ПСЖ та «Баварії». Ці команди теж нещодавно перетиналися в фіналі найсильнішого турніру континенту! Сталося це в кампанії-2019/20, коли коронавірусна інфекція змусила посунути фінал Ліги чемпіонів аж на кінець серпня. Саме тоді німецький колектив переграв французів – 1:0. Наступного року ПСЖ відплатив мюнхенцям, вигравши на стадії 1/4 фіналу. Тоді французька команда перемогла в гостях 3:2, а «Баварія» відповіла тріумфом 1:0 на полі суперника. Але голи на виїзді, які тоді ще мали значення, говорили про перевагу паризького колективу.
Також варто згадати груповий етап Ліги чемпіонів-2017/18, коли клуби обмінялися домашніми звитягами. В столиці Франції ПСЖ переміг з рахунком 3:0, а в Мюнхені святкувала «Баварія» – 3:1. Тому загалом важко сказати, в кого живе жага помсти, але певним невдоволенням вже відзначився наставник «Баварії» Юліан Нагельсманн: «Ми ідеально провели груповий етап, вигравши шість матчів, однак доля не захотіла винагороди нас. Тому ми зіграємо з дуже сильною паризькою командою вже в 1/8 фіналу. Мене цей факт не тішить, хоча вважаю, що й представники ПСЖ не в захваті від таких результатів жеребкування».
«Баварія» насправді стала унікальною командою групового етапу, перемігши в шести матчах. В цьому рейтингу на третій сходинці стоїть «Ліверпуль», який виграв п’ять разів, поступившись в одній грі. Англійському колективу теж не пощастило з жеребкуванням, в чому знову можна побачити певну несправедливість з боку вищих сил. Але при цьому італійський «Наполі», що повторив досягнення «Ліверпуля», отримав, мабуть, найслабшого суперника на цьому етапі – німецький «Айнтрахт». Інший представник Італії, «Інтер», теж стримано радіє, розраховуючи пройти португальський «Порту».
Також про хорошу долю можуть говорити представники португальської «Бенфіки», які спробують переграти «Брюгге». Варто нагадати, що кольори бельгійської команди захищають українці Едуард Соболь та Роман Яремчук, хоча з ігровою практикою у наших хлопців є відчутні труднощі. Можливо, до лютого та березня наступного року ситуація зміниться у кращий бік.
А ще варто відзначити, що букмекери фаворитами трьох турнірів вважають англійські клуби: Ліга чемпіонів – «Манчестер Сіті», Ліга Європи – «Арсенал», Ліга конференцій – «Вест Хем». Така позиція додатково доводить, що британська першість залишається найсильнішим турніром континенту. Хоча основним аргументом все ж повинні стати реальні результати турнірів, які перестануть бути таємницею лише в кінці весни та на початку літа наступного року.