Домашні та міжнародні перспективи

У п’ятницю, 4 листопада, відбувся останній поєдинок стартової частини української першості, після чого наступає невеличка пауза, пов’язана з матчами головної команди країни та молодіжної збірної вікової групи U-20.

Загалом один місяць дозволив провести 28 матчів, які ніхто не зміг провести безпомилково. Навіть авторитетний херсонський колектив припустився однієї помилки, поступивши в середині жовтня «соколятам». Легендарний столичний клуб при цьому двічі програв «Кременчуку», а представники Полтавської області також у двох зустрічах віддали усі очки «Дніпру». Кусають фаворити один одного – це лише позитивний момент, якщо дивитися на турнір з точки зору інтриги.
Три колективи, що не можуть розраховувати на високі місця, боротимуться за останню четверту путівку в раунд плей-офф, про який будемо говорити вже після регулярного чемпіонату. Зрозуміло, що тут варто уважно дивитися на «Легіон». А ще добре, що навіть відверті аутсайдери першості встигли взяти якісь очки. Тому і в нижній частині класифікації є певний інтерес. Рівень хокею, звісно, високим назвати не можна, однак ми зараз фактично на дні, від якого треба поступово відштовхуватися.
Відчутно прогресувати повинен «Кременчук», який зрозумів, що просто так виграти турнір не вдасться. Тому клуб нещодавно взяв одразу сімох нових виконавців, послабивши прямих конкурентів. Новими підопічними Олександра Савицького стали гравці «Дніпра»: воротар Едуард Захарченко, захисники Євген Ратушний та Артем Гребеник, а також нападник Артем Целогородцев. При цьому з «Сокола» приїхали виключно гравці атаки: Володимир Чердак, Дмитро Німенко та Вадим Мазур. Усі вони пішли в нову команду, розраховуючи на покращені фінансові умови.
Звісно, ці хлопці повинні допомогти у внутрішній першості, але найближчі плани «Кременчука» стосуються Континентального кубка. Незабаром, 18–20 листопада, наша команда в групі F гратиме в Словаччині з місцевою «Нітрою» (на арені цього клубу), польською «Унією» (Освенцим) та італійським «Асьяго». Це буде третій раунд кампанії, а попередні стадії ми пропускали. В іншому квартеті Е гратимуть: британський «Кардіфф», латвійський «Земгале», французький «Дакс» та словенський «Акроні».
Формула Континентального кубку говорить про те, що далі пройдуть дві кращі команди кожної групи, які 13-15 січня наступного року розігріють головний трофей першості. Свого часу «Донбас» вигравав цей турнір, що сталося в сезоні-2012/13. А минулого року честь країни відстоював «Сокіл», однак кияни програли ще в другому раунді.
Залишається додати, що поєдинки «Дніпра» проти «Києва» та «Сокола», що мали відбутися 18 та 19 листопада в столиці України, перенесено на середину січня 2023 року. Поєдинки будуть зіграні після виступів збірної України на всесвітній зимовій Універсіаді в Лейк-Плесіді (США). Найближчі матчі чемпіонату країни відбудуться 18–19 листопада у київському Палаці спорту, а зустрічатимуться: «Сокіл» – «Легіон» та «Київ» – «Легіон».

Савелій СТУС

02.11.2022
«Дніпро» – «Кременчук» – 1:0
03.11.2022
«Легіон» – «Кременчук» – 2:5
«Дніпро» – «Берсерки» – 2:0
«Київ» – «Сокіл» – 1:6
04.11.2022
«Легіон» – «Берсерки» – 6:0