Доленосний тиждень

Збірна України

Найближчі сім днів, 21–27 вересня, стануть визначальними для нашої команди в Лізі націй УЄФА, хоча є шанси, що усі турнірні запитання «синьо-жовті» закриють завчасно, а що насправді станеться можна дізнатися каналах ICTV, «Інтер», «1+1», «Суспільне» (усі покажуть три матчі), а також не забуваємо про YouTube-канал Української асоціації футболу.

ЗІНЧЕНКО ТА ІНШІ ВТРАТИ
З кадрами на найближчі ігри наставник національної збірної України Олександр Петраков визначився на початку вересня, коли йшла мова про те, що перелік може дещо змінитися. Звісно, планувалися зміни на ґрунті здорової конкуренції, але довелося робити висновки з огляду на неприємні фактори…
Спочатку проблеми виникли у динамівців: голкіпер Георгій Бущан повинен пропустити близько двох місяців, а хавбек Микола Шапаренко випав аж до березня наступного року. В такій ситуації воротарську лінію посилили одразу два виконавці. З «Шахтаря» приїхав Анатолій Трубін, який тепер не зможе допомогти молодіжній команді у плей-офф відбірного раунду чемпіонату Європи-2023 (U-21). Ну, це звична історія для нашого футболу, коли навіть у критичні моменти на колектив U-21 можна наплювати.
При цьому Петраков вирішив ще й четвертого голкіпера викликати, а приємні емоції відчув Євген Волинець, який у 29-річному віці вперше потрапив у головну команду країни. Хоча з ймовірністю 99% воротар «Колоса» просто відчує атмосферу в збірній. А от хто стане першим номером – це цікаве запитання… Найменші шанси тут у Волинця та Андрія Луніна, який не грає за іспанський «Реал», а от Трубін та Андрій Різник мають приблизно однакові шанси на статус головного воротаря синьо-жовтого колективу.
Що стосується Шапаренка, то на його місце тренерський штаб додатково викликав Данила Ігнатенка, котрий раніше був у резервній обоймі збірної. Півзахисник першу половину 2022 року провів на правах оренди в «Бордо», але при цьому колектив не зміг зберегти місце в елітному дивізіоні французького футболу. Здавалося, що на цьому співпраця завершиться, однак «Бордо» викупив контракт українця у «Шахтаря» за 1 мільйон євро, а Данило не відмовився грати у другій французькій лізі. І вже у поточному сезоні Ігнатенко стабільно грає на клубному рівні, відзначившись одним голом у восьми матчах Ліги 2. Жирондинці наразі йдуть на третій сходинці, категорично розраховуючи на повернення в еліту французького футболу.
Також вже після оголошення основної заявки Петраков звернув увагу на Едуарда Соболя з бельгійського «Брюгге». Та швидко виявилося, що гравець отримав ушкодження привідного м’яза на тренуванні у своєму клубі. Лікування та відновлення триватиме близько двох тижнів, тож Едуард не зможе допомогти «синьо-жовтим» у вересневих іграх Ліги націй УЄФА. А основна біда пов’язана з травмою Олександра Зінченка, котрий також постраждав під час тренувального процесу. Українець ушкодив литковий м’яз. На лікування та відновлення після такої травми теж знадобиться близько двох тижнів.

ЗНАЙОМІ СУПЕРНИКИ
Наша команда зібралася 16 вересня, коли приїхали гравці з українського чемпіонату та Андрій Ярмоленко, а вже у понеділок, 19 вересня, Варшаву відвідали «легіонери». Саме в столиці Польщі наша команда провела коротку підготовку до найближчої гри, а попереду відповідальні поєдинки та непрості перельоти між різними країнами…
Спочатку нам доведеться полетіти у Шотландію, де в Глазго на арені «Хемпден-Парк» українці 21 вересня спробують досягти прийнятного результату у грі з місцевою збірною. Після цього пунктом призначення «синьо-жовтих» стане Єреван та стадіон «Республіканський», на якому ми 24 вересня зіграємо з вірменами. Наостанок залишається Польща та краківська арена імені Юзефа Пілсудського, куди також приїдуть шотландці, аби провести з нами 27 вересня останню гру Ліги націй УЄФА. На цьому стадіоні, варто нагадати, нещодавно динамівці поганенько зіграли з кіпрським АЕКом в рамках Ліги Європи.
З британцями ми нещодавно грали, коли намагалися пройти у фінальну частину чемпіонату світу-2022. Тоді українці переграли Шотландію (3:1), але другий вирішальний поєдинок ми провели не кращим чином, поступившись валлійцям. Вірменію ми теж знаємо, адже в поточній Лізі націй УЄФА підопічні Петракова досить легко взяли три очка (3:0). Турнірні показники дозволяють зрозуміти, що нам вистачить двох нічиїх в іграх з шотландцями, а вірмен краще перегравати, аби не хвилюватися. Хоча теоретично й поразка в зустрічі з британським колективом може влаштувати, але це вже авантюра, бо в такому випадку треба розраховувати на невдачу конкурента в матчі з ірландцями.
А за що ми боремося? Лише за перше місце, адже воно забезпечить вихід в елітний дивізіон А Ліги націй УЄФА. Остання команда нашої групи, варто нагадати, перейде в лігу С, але ми про це можемо не хвилюватися. Також не треба забувати, що дванадцять найкращих збірних Ліги націй УЄФА в березні 2024 року будуть боротися за три додаткові путівки на Євро-2024. Звісно, ця дюжина буде відбиратись з тих команд, які не потраплять на континентальну першість через основний відбірний цикл.
До речі, жеребкування кваліфікації Євро-2024 не за горами – 9 жовтня, коли будуть сформовані десять груп, з яких напряму на турнір вийдуть по дві збірні. Німеччина як господар континентальної першості відбір пропустить, а доповнять загальну картину вже згадані три команди, які будуть проходити на першість через Лігу націй УЄФА. Не менш важлива подія відбудеться 20 вересня, адже на цей день заплановане засідання Виконкому УЄФА, де будуть закриті процедурні запитання, що стосуються відбору на Євро-2024. Саме в вівторок ми дізнаємося, чи європейські функціонери допустять росіян до кваліфікації турніру. Сподіваємося, що скажений агресор залишиться на узбіччі світового спорту, а також за тією ж схемою може постраждати білоруська збірна…

Ігор КРОВНИЙ

Анонс
21.09.2022
Шотландія – Україна (21.45)
24.09.2022
Вірменія – Україна (16.00)
Шотландія – Ірландія (21.45)
27.09.2022
Ірландія – Вірменія (21.45)
Україна – Шотландія (21.45)

Склад збірної України
Воротарі:
Анатолій Трубін «Шахтар» (Україна)
Дмитро Різник «Ворскла» (Україна)
Євген Волинець «Колос» (Україна)
Андрій Лунін «Реал» (Іспанія)
Захисники:
Богдан Михайличенко «Шахтар» (Україна)
Валерій Бондар «Шахтар» (Україна)
Микола Матвієнко «Шахтар» (Україна)
Сергій Кривцов «Шахтар» (Україна)
Ілля Забарний «Динамо» (Україна)
Олександр Караваєв «Динамо» (Україна)
Олександр Тимчик «Динамо» (Україна)
Віталій Миколенко «Евертон» (Англія)
Тарас Качараба «Славія» (Чехія)
Півзахисники:
Михайло Мудрик «Шахтар» (Україна)
Олександр Зубков «Шахтар» (Україна)
Тарас Степаненко «Шахтар» (Україна)
Віктор Циганков «Динамо» (Україна)
Сергій Сидорчук «Динамо» (Україна)
Олександр Піхальонок «Дніпро-1» (Україна)
Андрій Ярмоленко «Аль-Айн» (ОАЕ)
Руслан Маліновський «Аталанта» (Італія)
Віктор Коваленко «Спеція» (Італія)
Данило Ігнатенко «Бордо» (Франція)
Нападники:
Роман Яремчук «Брюгге» (Бельгія)
Артем Довбик «Дніпро-1» (Україна)
Головний тренер Олександр Петраков.

Турнірне становище
1. Україна  7
2. Шотландія  6
3. Ірландія  4
4. Вірменія  3