Доленосний Андрій

2-й тур

Завершальні зустрічі другої ігрової сесії Прем’єр-ліги, що відбулися в понеділок, дозволили визначити ще одну ідеальну команду, яка набрала максимальну кількість очок, а без залікових балів залишається «Минай», який програв саме «Олександрії», хоча представник Закарпатської області встиг провести лише один поєдинок.

29 серпня
«МЕТАЛІСТ» (Харків) – «ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 1:1 (1:0)
Голи: Коркішко (6, з пенальті), Клименко (61).
«ОЛЕКСАНДРІЯ» – «МИНАЙ» – 2:1 (1:0)
Голи: Третьяков (23), Голуб (90), Цуріков (90+2).

СТАБІЛЬНІСТЬ «ОЛЕКСАНДРІЇ»
Підопічні Юрія Гури теж зараз повинні були провести лише першу гру в першості, однак «Олександрія» та «Інгулець», які в стартовому турі відпочивали, провели очну дуель. На місце відпочинку була поставлена перенесена гра 7-го туру – дербі Кіровоградської області. Тоді, 25 серпня, виграла «Олександрія» (2:1), а переможний м’яч на початку другого тайму забив Андрій Цуріков. Історія повторилася 29 серпня, однак тепер захисник надав перевагу останнім хвилинам двобою…
Однак повернемося до хронології подій на столичному «Олімпійському», де номінальні господарі зовсім не домінували, а перший реальний гольовий шанс створили саме гравці «Минаю». Різку контратаку за участю Ельдара Кулієва та Єгора Твердохліба намагався довести до результативного удару Олег Вишневський, однак Олег Білик врятував свою команду. Хоча форвард гостьової команди міг пробити значно краще… Історія повторилася ближче до середини першого тайму, коли Ігор Гончар асистував нападнику, однак Олег знову вдарив не кращим чином, дозволивши Білику ще раз допомогти «Олександрії».
Що робити з м’ячем, коли знаходишся у штрафному майданчику, наочно показав Максим Третьяков, якому вдалося якісно пробити в дальній кут воріт, змусивши голкіпера капітулювати. Співавтором голу треба вважати Владислава Калітвінцева, який непогано подав з правого флангу, а Дмитро Нємчанінов вибив «кулю» на автора голу.
Після перерви міг збільшити перевагу своєї команди Цуріков, однак порожні ворота захистив Дмитро Касімов, який зіграв рукою, але вона була щільно притиснута до тіла, тому арбітр залишив епізод без уваги. І правильно зробив! Якщо говорити про характер зустрічі, то «Минай» за негативного рахунку переважно продовжував грати від оборони, та при цьому підопічні Володимира Шарана змогли знайти шанс для гольового «пострілу». Традиційна атака в форматі довгої передачі несподівано стала результативною, адже Денис Мірошніченко головою скинув «кулю» на Данила Голуба, перед яким були порожні ворота, адже Білик помилково вийшов на перехоплення.
До завершення матчу залишалось лише кілька доданих арбітром хвилин, але цього вистачило, щоби Цуріков бездоганно пробив з лінії штрафної площі! А м’яч до Андрія прийшов після подачі Мірошніченка, з якою захисник впорався, однак на підбиранні нікого з гравців «Минаю» не було.

ЗАКОНОМІРНИЙ ПАРИТЕТ
Перша гра понеділка принесла «Інгульцю» перше набране очко, а «Металіст» не зміг розвинути переможний успіх, зафіксований у грі з «Рухом» (2:1). Харків’яни почали звітну зустріч дуже добре, хоча більше треба говорити про невдалий старт гостей, які миттєво отримали пенальті у свої ворота. Результативної помилки припустився Олександр Кучеренко, який не розраховував на активність швидконогого Юрія Романюка. Захисник «жовто-синіх» зіграв у м’яч, а Кучеренко вдарив суперника. Арбітр без сумнівів поставив пенальті, з чим ніхто не сперечався, а Дмитро Коркішко спокійно переграв воротаря.
Надалі команди обмінювалися напівмоментами, а головний шанс загубив Володимир Одарюк, який після помилки Олександра Рибки повинен був вражати вільний кут воріт, однак хавбек вдарив вкрай незграбно. Нічого небезпечного гості не створили й на 61-й хвилині, але дальній «постріл» Владислава Клименка варто назвати ідеальним, тому активно критикувати Рибку не варто. «Металіст» перед завершенням зустрічі отримав ексклюзивний шанс на здобуття трьох балів, коли розігнав контратаку і віддав чудовий пас Максим Прядун, але Євген Підлепенець не зміг переграти Олексія Паламарчука.
Підсумкова нічия стала закономірним результатом дуелі, в якій команди створили мінімум гольових моментів, але забиті м’ячі при цьому були. Схожий висновок варто зробити й про інший матч понеділка, однак «Олександрія» не без допомоги фортуни змогла перемогти «Минай». Ці матчі вже стали історією, а погляд у майбутнє дозволяє помітити гру «Зоря» – «Динамо», яка повинна подарувати інтригу та змістовний футбол. А ще доведеться відзначити, що в суботу на динамівській арені імені Валерія Лобановського зустрінуться перша та остання команди проміжної турнірної таблиці. Луганці спробують залишитися на вершині класифікації, а «біло-сині» захочуть залишити шістнадцяту сходинку.