Українська асоціація футболу провела засідання Виконавчого комітету, де розглянула виступи збірної України на Євро-2024. Тренеру Сергію Реброву висловили довіру, незважаючи на те, що команда з 4 очками не вийшла з групи, повідомляє прес-служба УАФ.
ФПісля обговорення виступів національної збірної за пропозицією президента УАФ Андрія Шевченка Сергію Реброву та його тренерському штабу було висловлено повну підтримку. Цю пропозицію підтримали всі члени виконкому. Своєю чергою, Сергій Ребров подякував за довіру й підкреслив, що вірить у потенціал команди.
Андрій Шевченко підбив підсумки виступів збірної України на Євро-2024: «Наша головна команда, попри надважку ситуацію в країні, усе ж потрапила на чемпіонат Європи. На самому чемпіонаті збірна не виправдала сподівань і не вийшла з групи. Основною причиною став провальний перший матч, в якому ми поступилися збірній Румунії. На жаль, у наступних матчах виправити ситуацію не вдалося, хоча команда Сергія Реброва і змогла набрати чотири очки – це найбільший результат за весь час виступів збірної України у фінальних турнірах Євро.
Відзначу, що УАФ створила всі умови для якісної підготовки національної команди до Євро-2024. Але слід згадати, що Сергій Ребров очолив збірну вже після початку відбірного циклу. І це ми також брали до уваги, оцінюючи роботу тренерського штабу. У цілому Виконком УАФ підтримав напрямок розвитку національної збірної й висловив повну довіру та підтримку тренерському штабу Сергія Реброва.
Зараз завдання національної команди – підготуватися до виступів у Лізі націй, матчі якої розпочнуться вже у вересні, та кваліфікації до чемпіонату світу-2026. До старту національної команди в Лізі націй, після закінчення Олімпійських ігор, ми проаналізуємо її виступи, а також виступи двох юнацьких і олімпійської збірної цього літа на засіданні комітету національних збірних», – прокоментував підсумки виконкому президент УАФ Андрій Шевченко.
P. S. від «Вболівальника»
Доречно було оперативно висловити вердикт, щодо офіційного статусу, ставлення і найближчої перспективи у відношенні до головного тренера Національної збірної і його штабу. Це правильно у вимірі розуміння, що ми маємо на сьогодні і на що будем розраховувати у майбутньому.
Відповідає реаліям, очевидно, і рішення продовжувати співпрацю із нинішнім керманичем збірної України Сергієм Ребровим. На це є кілька аргументів.
По-перше, формально-юридичний. У Сергія Реброва з УАФ діючий контракт на два роки. Дострокове розірвання пов’язане з рішення низки питань і проблем. Але це не головне, бо всерйоз і не розглядалось.
По-друге, щоб іти на такі серйозні переміни, неодмінно треба уже мати на увазі гідні варіанти здійснення заміни. Таких варіантів немає, про це теж ніхто і не збирався думати (якісь розмови на цю тему – не більше ніж плітки). А такі справи за день, принаймні з користю, не робляться. Тут за медичним принципом: «Не нашкодь».
Але найголовніше, на нашу думку в іншому. Розлучення з Ребровим тепер було б, щонайменше, дуже не раціональним вчинком. Мотиваційно Сергій Станіславович прийняв пропозицію очолити саме збірну України не в останню чергу з відчуттям особливої відповідальності, що тобі довірили головну команду своєї країни. Таке склалося враження. А моральні аспекти теж відіграють свою роль. Так, він мав певний досвід клубної тренерської роботи і практично нульовий у керуванні збірної команди. Це різні речі. Тепер, пройшовши бойове хрещення, такий досвід набуто. Логічно виглядає використати його і втілити у здобутки. Якось не по хазяйськи було б – «ліпили, робили і викинули».
Але, щоб досвід у майбутньому сприяв звитягам вкрай важливо грунтовно проаналізувати і зробити правильні висновки із тих помилок і прорахунків, яких уникнути не вдалося. Тільки так від нього буде користь і сподівання перемін на краще.
Це все поки що відбувається кулуарно, хтось з кимось обмінюється якимись думками і оцінками. Добре, що це обіцяється зробити публічно у недалекому майбутньому. Бо винести «глибокий» висновок: «Основною причиною став провальний перший матч, в якому ми поступилися збірній Румунії», – може будь-який вболівальник, не треба бути ні головним тренером, ні президентом УАФ. Тим більше, що у провального матчу теж була причина.
В одному із коротких коментарів Сергій Ребров зізнався: «Мені все ще важко пояснити, чому так сталося в грі з Румунією…» А треба.
Ось все це неодмінно потрібно глибоко, грунтовно і ретельно проаналізувати. Бо інакше корисний досвід, який сприятиме уникненню в майбутньому таких халеп, перетвориться навпаки у неприємний досвід із «Румунією-2, Румунією-3» і так далі. А цього припускати вже не варто.
Цього року команді Сергія Реброва належить зіграти ще шість поєдинків. Усі – у межах Лігі націй-2024/2025, де наша команда змагатиметься у квартеті В1 разом із Грузією, Албанією та Чехією.
«Всі ходи записані». Збірна України на Євро-2024
На Євро-2024 тренерський штаб Сергія Реброва дав зіграти 23 футболістам із 26 заявлених. Жодного разу на поле не виходили лише воротар Георгій Бущан та захисники Валерій Бондар і Богдан Михайліченко.
Це четвертий чемпіонат Європи для української збірної – і четвертий поспіль. На трьох із них наша команда не виходила з групи, але вперше – маючи чотири очки (на Євро-2012 набрала три, на Євро-2016 – жодного).
На Євро-2020 команда Андрія Шевченка пробилася до плей-оф із трьома очками, а далі дійшла до чвертьфіналу – це найкращий виступ збірної України на Євро загалом. А от на стадії групового турніру найкращий результат показано саме зараз. Парадоксально, але цього виявилося замало для продовження боротьби за трофей.