Дев’ять в одному

Не за горами останній відрізок мультиспортивної континентальної першості, яка проходить в Мюнхені (Німеччина), а наша команда наразі виграла лише чотири нагороди.

Практика проведення одразу кількох чемпіонатів Європи в рамках умовного одного турніру з’явилася не вчора, оскільки вперше з такою історією ми познайомилися у серпні 2018 року. Тоді медалі розігрувалися у семи дисциплінах: легка атлетика, водні види, велоспорт, гольф, спортивна гімнастика, тріатлон, академічна гребля. Цього року масштабний турнір с 11 по 21 серпня приймає Мюнхен, де відчутно змінився перелік спортивних заходів.
Найголовніша відмінність полягає у тому, що тепер чемпіонат Європи з водних видів спорту відколовся, ставши окремим турніром у Римі (Італія). А ще відійшов в сторону аристократичний гольф. Тому з попереднього турніру в 2022 році залишилися: легка атлетика, велоспорт, спортивна гімнастика, тріатлон, академічна гребля. Звісно, що для розмов про МультиЄвро цього було б замало, тому вдалося в Німеччину привезти представників ще чотирьох видів спорту: гребля на байдарках і каное, скелелазіння, пляжний волейбол, настільний теніс. Тому в сумі ми маємо дев’ять дисциплін – на дві більше, ніж у 2018 році, однак тепер першість точно не виглядає більш масштабною історією, аніж турнір чотирирічної давнини.
Найбільшу увагу, звісно, привертає легка атлетика, де у нас велике представництво! Позаду два змагальні дні саме в галузі «королеви спорту», та ми йдемо без нагород. Однак хвилюватися не варто, оскільки попереду усі наші потенційно сильні види, тому налаштовуватися треба на непогані здобутки. Ми точно візьмемо більш як дві медалі, а саме з таким результатом наша делегація завершила нещодавню першість планети. На континентальному рівні, звісно, серйозної конкуренції менше, а ми поїхали в Мюнхен дуже перспективною компанією. Звертати увагу традиційно треба на стрибкові дисципліни, хоча в бігу та метальних видах ми теж на дещо здатні.
Шість днів змагальної сесії в дев’яти видах спорту принесли Україні чотири нагороди. Максимально можливий результат досить несподівано показав Данило Болдирєв, якому вдалося стати чемпіоном Європи зі скелелазіння у суперечці на швидкість. На шляху до фіналу українець перевершив представників Австрії, Італії та Франції, а у вирішальній суперечці вдалося виграти у польського спортсмена.
Нагороду бронзової якості в Німеччині здобули наші дівчата, які змагалися у складі парної четвірки (академічна гребля). Дарина Верхогляд, Наталія Довгодько, Катерина Дудченко та Євгенія Довгодько у фінальній битві на екваторі двокілометрової дистанції були лише четвертими, але потім українки додали, випередивши швейцарських дівчат. Вище нас розташувалися «золоті» британки та срібні представниці Нідерландів.
Двома п’єдесталами пошани у Мюнхені відзначилася наша велосипедистка Олена Старікова, яка полюбляє трек. Українка спочатку виграла срібну нагороду в гіті на 500 м, поступившись лише Еммі Хайнце з Німеччини. У вівторок наша землячка в дисципліні кейрін змогла розв’язати «бронзову» задачу, залишивши попереду тільки максимально авторитетну німкеню Лею Софі Фрідріх, а друге місце посіла польська велосипедистка Урсула Лось. Наступного тижня, ясна річ, «Вболівальник» підіб’є підсумки МультиЄвро в усіх дисциплінах, а особливо хочеться говорити про наші успіхи в елітній легкій атлетиці.

Савелій СТУС

Склад збірної України з легкої атлетики на ЧЕ-2022
Жінки
Наталія Кроль 800 м
Ольга Ляхова 800 м
Валерія Зіненко 10000 м
Анна Плотіцина 100 м з/б
Анна Рижикова 400 м з/б
Вікторія Ткачук 400 м з/б
Наталія Стребкова 3000 м з/п
Тетяна Гамера марафон
Вікторія Калюжна марафон
Марина Немченко марафон
Євгенія Прокоф’єва марафон
Людмила Оляновська спортивна ходьба, 20 км
Олена Собчук спортивна ходьба, 20 км
Анна Шевчук спортивна ходьба, 20 км
Надія Боровська спортивна ходьба, 35 км
Тамара Гаврилюк спортивна ходьба, 35 км
Інна Лосєва спортивна ходьба, 35 км
Ірина Геращенко стрибки у висоту
Юлія Левченко стрибки у висоту
Ярослава Магучіх стрибки у висоту
Яна Гладійчук стрибки з жердиною
Марина Килипко стрибки з жердиною
Марина Бех-Романчук стрибки у довжину, потрійний стрибок
Ірина Климець метання молота
Ганна Гацько метання списа
Юлія Лобан семиборство
Чоловіки
Андрій Васильєв 4х100 м
Станіслав Коваленко 4х100 м
Ерік Костриця 4х100 м
Василь Макух 4х100 м
Кирило Приходько 4х100 м
Сергій Смелик 4х100 м
Олександр Сосновенко 4х100 м
Микита Барабанов 4х400 м
Данило Даниленко 400 м; 4х400 м
Олександр Погорілко 4х400 м
Олексій Поздняков 4х400 м
Дмитро Романюк 4х400 м
Ігор Гелетій марафон
Віталій Шафар марафон
Іван Лосєв спортивна ходьба, 20 км
Сергій Світличний спортивна ходьба, 20 км
Віктор Шумік спортивна ходьба, 20 км
Іван Банзерук спортивна ходьба, 35 км
Мар’ян Закальницький спортивна ходьба, 35 км
Антон Радько спортивна ходьба, 35 км
Богдан Бондаренко стрибки у висоту
Олег Дорощук стрибки у висоту
Андрій Проценко стрибки у висоту
Роман Кокошко штовхання ядра
Микита Нестеренко метання диска
Михайло Гаврилюк метання молота
Михайло Кохан метання молота
Артур Фельфнер метання списа